Dlouhodobá rýma a ztráta čichu

Anonymní
17.2.21 08:13

Dlouhodobá rýma a ztráta čichu

Ahoj všem,

dlouhodobě mám problém s vodnatou rýmou a ztrátou čichu, začalo to v říjnu 2019 v těhotenství (o covidu se tenkrát ještě nemluvilo), takže mě na několika ORL odbyli s tím, že je to těhotenská rýma. Vyšetření na alergologii bylo v pořádku. Nyní jsem půl roku po porodu a problém stále trvá :,(. Už jsem z toho zničená, nemáte někdo obdobnou zkušenost? Pomohlo vám něco?

Moc děkuju. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
183
17.2.21 08:24

Tyjo, to je pěkně dlouho. Já nemám čich od říjnu 2020, ale po covidu. Nedělám s tím zatím nic, nijak netrénuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 08:39

Zkušeností mám víc než dost, ale radu asi ne, bohužel. Ja mam rýmu a ztrátu čichu v podstatě od narození. V dětství pomohla autovakcina, ale v pubertě se mi to vrátilo a od té doby je to někdy lepší, jindy horší, ale prostě pořád. Mám za sebou ORL, alergo, MRI a nakonec CT. Mám chronicky zánět dutin, zbytnele sliznice, kosti dutin velmi tenké… vše je to způsobené vybocenou nosní přepážkou a zuzenym průchodem do jedné dutiny. Beru Mommox, ale žádná změna. Brala jsem prednison, ale taky nic. Tak me teď čeká operace. Čich mi to prý nevrátí, ale měla bych mít konečně volný nos, být bez bolesti hlavy, nesmrkat atp. A hlavně mi vyčistí všechny ty dutiny, aby tam ty hleny dal neztencovaly kosti, protože pak by se a mohla udělat dirka a zánět by se z dutin dostal k obalum mozku, což by bylo dost blbý. No ale to tě nechci strašit, u mě je to výsledek nekolikaletych potíží. Ty to máš chvíli. Pokud to není alergie, běž znovu na ORL, něco tam najít musí. Ale taky můžeš odejít s prostým závěrem „chronická ryma“.. s tím se nic nedělá, důležité je, aby to nesedalo do těch dutin.

• Citovat
  • Nahlásit
13445
17.2.21 08:58

Anonymni slunecnice, skoro popisujes moje potize. Na ORL mi taky vyhrozuji operaci (pry to bez ni nepujde), zatim se branim :?
Vcera jsem cetla tip na inhalaci vitaminu C. Tak to chci vyzkouset. Ta ostra bolest hlavy od dutin je totiz k zblazneni, brufen nezabira :,(
https://www.emimino.cz/…lypy-139665/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 09:15

@cecetka jojo, taky jsem to četla. Ja jsem v tomto poněkud skeptik. Věřím, že to může pomoct na rýmu nebo zánět dutin jako takový. Ale u me jsou ty problémy způsobené kostenymi a chrupavčitými strukturami a s těmi žádný vitamín nic neudělá. Těžko mi instalace vitamínu opraví nosní přepážku nebo ořeže kosti u vchodu do dutiny. Ale díky za radu, můžu to zkoušet po operaci, abych nemivala ani tu obyčejnou rymu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat