Dlouhodobá rýma - chirurgický zákrok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ooo76
Nováček 3 příspěvky 05.12.18 21:26
Dlouhodobá rýma - chirurgický zákrok

Dobrý den, chtěla bych požádat o zkušenost, pokud některá takovou budete mít. Jsem už celkem zoufalá. Na začátku září jsem prodělala zánět průdušek s teplotama a celkovým schvácením, celkem jsem do sebe nacpala troje různá antibiotika. Průdušky se poté celkem upravily, ačkoliv stále kašlu a ještě to není stoprocentní. Ale do toho jsem opět asi před měsícem začala být nachlazená se strašnou rýmou a bolením v uších. Mám dvě malé děti ve školce, a neustále i ony jsou stále rýmující a kašlající… Takže si ty bacily neustále předáváme. Na tu rýmu mi už mudr. před 14 dny nasadila opět antibiotika, ale situace je pořád stejná, zelenou rýmu mám pořád, zaléhání v uších a celkově jsem strašně unavená. Včera mě mudr poslala do nemocnice na vyšetření s tím, že to vypadá že už je to chronický stav, a že se to řeší chirurgickým zákrokem FESS. Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným, jsem už opravdu zoufalá a celkem mám obavu, jak se něco takového řeší…

Příspěvek upraven 05.12.18 v 22:11

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 2 inzeráty 05.12.18 21:30

Mně na chronický zánět dutin a rýmu doporučili septoplastiku (operaci nosní přepážky). No vzhledem k tomu, co to obnáší a jaká je doba v nemocnici a celkové rekonvalescence… budu muset počkat, až děti povyrostou, jinak by to bylo o nervy. Včera mi syn dal při hře čelem do nosu, tak si dělám legraci, že mi tu přepážku srovnal on a už na operaci nemusím :) No kéž by..

baimoli
Kecalka 380 příspěvků 06.12.18 08:43
@chaela píše:
Mně na chronický zánět dutin a rýmu doporučili septoplastiku (operaci nosní přepážky). No vzhledem k tomu, co to obnáší a jaká je doba v nemocnici a celkové rekonvalescence… budu muset počkat, až děti povyrostou, jinak by to bylo o nervy. Včera mi syn dal při hře čelem do nosu, tak si dělám legraci, že mi tu přepážku srovnal on a už na operaci nemusím :) No kéž by..

Já jsem na tom byla ve Vojenské nemocnici v Praze a byl to strašidelný a velice bolestivý zážitek. Alergickou rýmu mám dál a potýkám se také neustále se záněty dutin, uší, očí…

baimoli
Kecalka 380 příspěvků 06.12.18 08:45
@ooo76 píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o zkušenost, pokud některá takovou budete mít. Jsem už celkem zoufalá. Na začátku září jsem prodělala zánět průdušek s teplotama a celkovým schvácením, celkem jsem do sebe nacpala troje různá antibiotika. Průdušky se poté celkem upravily, ačkoliv stále kašlu a ještě to není stoprocentní. Ale do toho jsem opět asi před měsícem začala být nachlazená se strašnou rýmou a bolením v uších. Mám dvě malé děti ve školce, a neustále i ony jsou stále rýmující a kašlající… Takže si ty bacily neustále předáváme. Na tu rýmu mi už mudr. před 14 dny nasadila opět antibiotika, ale situace je pořád stejná, zelenou rýmu mám pořád, zaléhání v uších a celkově jsem strašně unavená. Včera mě mudr poslala do nemocnice na vyšetření s tím, že to vypadá že už je to chronický stav, a že se to řeší chirurgickým zákrokem FESS. Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným, jsem už opravdu zoufalá a celkem mám obavu, jak se něco takového řeší…Příspěvek upraven 05.12.18 v 22:11

Přesně tohle jsem měla na podzim, naštěstí děti měly 2 týdny prázdniny. Jela jsem s nima k rodičům a týden jsem spala. Choroby zázračně zmizely..Snaž se spíš co nejvíc odpočívat.

chaela
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 2 inzeráty 06.12.18 09:03

@baimoli To je přesně ten důvod, proč to odkládam. I sama doktorka mi tvrdí, že mi nikdo nezaručí, že zrovna mě ta operace pomůže. A vzhledem k tomu, co všechno obnasi, prostě nemám motivaci to podstupovat.

baimoli
Kecalka 380 příspěvků 06.12.18 09:09
@chaela píše:
@baimoli To je přesně ten důvod, proč to odkládam. I sama doktorka mi tvrdí, že mi nikdo nezaručí, že zrovna mě ta operace pomůže. A vzhledem k tomu, co všechno obnasi, prostě nemám motivaci to podstupovat.

Nemůžu někomu radit, zda to podstoupit nebo ne, ale mě to prostě nepomohlo. Měla jsem zúženou nosní přepážku, kterou mi narovnali, ale s alergií mám prostě rýmy dál. Léčila jsem se i na alergologii, prostě jsou lepší a horší roční období

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 06.12.18 13:38
@baimoli píše:
Nemůžu někomu radit, zda to podstoupit nebo ne, ale mě to prostě nepomohlo. Měla jsem zúženou nosní přepážku, kterou mi narovnali, ale s alergií mám prostě rýmy dál. Léčila jsem se i na alergologii, prostě jsou lepší a horší roční období

Podobně se mnou řešili alergii před dvaceti lety.
Měla jsem problémy, zjistili mírně křivou nosní přepážku, tak ji lehce zmenšili (někteří lékaři očekávali větší odstranění). Samozřejmě mi to nepomohlo, pomohla mi až změna lékaře při stěhování a alergologie.

baimoli
Kecalka 380 příspěvků 06.12.18 13:44
@-Evka- píše:
Podobně se mnou řešili alergii před dvaceti lety.
Měla jsem problémy, zjistili mírně křivou nosní přepážku, tak ji lehce zmenšili (někteří lékaři očekávali větší odstranění). Samozřejmě mi to nepomohlo, pomohla mi až změna lékaře při stěhování a alergologie.

Můžu se zeptat, jaká léčba ti konkrétně pomohla? Protože mě injekce nepomohly, takže mi zbývají buď anti-histaminy nebo kortikoidy ve spreji. A to beru, jen když už mi teče i z očí :(

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 06.12.18 15:21

Na vakciny jsem také chodila, sezonní alergie se vrátila v plné síle do roka od ukončení léčby.

Běžná léčba na alergii.

starýkmet
Stálice 86 příspěvků 07.12.18 04:27

Zkušenosti mám 2, na sobě a od sestry.

1. Kdysi před asi 50 lety. Několik málo let stále celoročně chronická rýma (zelená), zoufalý průběh, žádná pomoc od lékařů, až k riziku sebevraždy. Pak „závodní lékařka“ odešla do důchodu, přišla nová, právě ze školy, skoro dítě. Když mě vyslyšela, hned nato řekla: „Poslouhejte, když už to trvá tak dlouho, mohlo by se to možná začít "chovat jako alergie“, skusíme výtěr, vypěstujem oslabenou vakcinu, budete si ji píchat v rostoucích dávkách." Tak se stalo, ona strašlivá věc se oslabila na méně než 1/10, a jako bych byl zdravý. Jen když jsem se občas normálně nachladil, bylo zle, strašná rýma, záněty čelních dutin, do klidu se to vracelo týdny.
  2. Sestra, zánět čelních dutin, přišla k lékaři, prohlédl a volal sanitku aby ji okamžitě odvezla na operaci (dnešní FESS). Sestra v panice a hrůze z ordinace utekla. Hned nato se v práci setkala s ruskou, ta se divila, že u nich se něco takového nikdy nedělá, a poradila jí :

Do dostatečně velké nádoby postavené na židli (např. hrnec na zavařování) se naleje asi 5 cm k okraji voda teplá přesně (!!!) 46 st. C. Přistavíme druhou židli, sedneme si k nádobě a celé skřížené ruce vložíme (pomalu, skoro to pálí) do vody. Co nejhlouběj, ponořit je až po ramena, dlaně s prsty ohnout a také ponořit. Někdo vám při tom přehodí přes hlavu skloněnou ke hladině, ramena, i nádobu, nějakou textilii (ne fólii), abyste tak zhluboka dýchali teplou páru. Takto setrváte přesně 10 minut, nikoliv déle. Pokud nemá někdo zdravé srdce musí opatrně, nejprve kratší dobu. Pokud by byla voda teplá 46,5 st. C a víc, hrozí opaření žil pod kůží na rukách - pak jsou dlouho bolestivé.
Za těch 10 minut teplota trochu klesá, cca o 2 st. C,, s tím se počítá, v průběhu nedolévat teplou, nerušit proces. Pokud byste to dělali dětem, ty nesnesou 46 st. C!!!. Nutno vyzkoušet teplotu nižší, podle věku, maximální kterou snesou když si ruce budou ponořovat do vody opatrně pomalu.
Po těch 10 minutách je třeba si okamžitě aspoň na 0,5 hodiny lehnout a přikrýt se, i hlavu, teplou přikrývkou. Proběhne proces intenzivního vypocení v nosních a čelních dutinách, právě to zajistí enormě rychlé vyléčení. V těžších případech je dobré provést si lázeň ještě navíc 2 až 3 dny po úplném odeznění potíží, aby se potíže dlouho nevrátily.
Sestra si tohle dělala denně (před asi 40 lety). Denně si taky zašla ke kamarádce zubařce, která ji dělala rentgen čelních dutin. Bylo jasně vidět jak se ucpané dutiny denně uvolňují. Do týdne byly naprosto čisté, sestra zdravá. Dnes je rentgen zbytečný, postup funguje spolehlivě.
Po této její zkušenosti jsem to sám mnohokrát při nachlazení a oživení své zelené rýmy a zanětech dutin použil. Nikdy ne celý týden, vždy stačilo 1× až 2× a byl hned úplný pokoj. Nesčetně jsme takto pomohli svý čtyřem a sestřiným třem dětem.
Na obyčejnou rýmu, její běžnou fázi ještě virovou, jsme to nezkoušeli. Asi by to nepomohlo. Pomáhá to na fázi bakteriální (těžký průběh, chronická rýma, zánět čelních dutin). Nemám zkušenost s rýmou čistě alegickou.
No, dá to trošku starostí s tou procedurou atd., ale nic nebolí, neteče krev, nic nehrozí, je to nula proti průběhu a rizikům operací. Tady si přečtěte jejich možné komplikace a rizika.
 https://nemkv.cz/…AD/439cz.pdf

Kdybyste se přece jen dostali na operační sál, i tak mám radu nad zlato. Asi den před operací si vezměte aspoň 500 mj vitamínu E, aspoň 100 mg zinku a nějaké vejce, tvaroh, sýry a hrst jader vlašských ořechů nebo arašidů. Pár hodin před operací nejlépe znovu, a navíc alespoň 1000 mg vitamínu C, a alespoň 2000 mg vápníku. Po operaci bude bolest o řád menší, rychlost hojení o řád vyšší, riziko komplikací nižší.
Držím palce, a pokud by vám to pomohlo dejte zde vědět!

ooo76
Nováček 3 příspěvky 07.12.18 17:23

Děkuji všem za příspěvky, dnes vyzkouším horkou vodu, a uvidím, pak napíšu.
Hezký den všem

ooo76
Nováček 3 příspěvky 11.12.18 13:30
Operace nosních dutin FESS

Dobrý den, příští týden mám jít na chirurgický zákrok - oprace nosních dutin FESS a to z důvodu zánětlivého ložiska, které se nedaří vyléčit antibiotiky. Je to asi hodinová operace v celkové narkoze. Máte někdo s tímto zkušenosti? Pomohlo Vám to? Mám z té operace celkem obavy, blízko operovaných dutin jsou oční nervy, které by se mohly poškodit.
Děkuji za jakýkoliv názor.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >