Dlouhodobá únava u kojence

123
23.7.13 07:43

Dlouhodobá únava u kojence

Dobrý den,
již 11 týdnů se potýkáme s tím, že dcera (nyní 7,5 měsíce) je po probuzení velmi unavená. Někdy po 40 min, ale někdy i po hodině si drtí oči, tahá se za ouška, je umrčená, uplakaná. Pokud jí dám ale do postýlky, neusne. Zkoušela jsem uspávání i se mnou nebo v kočárku, ale je to marné. Usne až po 3h tak, jak má nastavený režim.
Vše začalo v týdnu, kdy dostala 3. dávku Hexavakcíny, spadla mi z gauče a taky dostala první nemléčné příkrmy. Byla jsem s ní v nemocnici, zkontrolovali jí na ORL, neurologii, udělali kompletní krevní obraz, alergologii, ultrazvuk mozku a žaludku. Vše je v pořádku. Ale unavená je stejně pořád dál.
Spí v celku v normě - přes noc 10-11h, přes den 2-3h. Nikdy nebyla velký spáč. Jí v celku normálně, co jí chutná to zlikviduje hned. Co nechutná, nechce. Večer jí ukládáme mezi 19 a 19.30h, ale stejně vždy usne 3h od posledního probuzení.
Ještě před 14 dny se těsně před spaním jakoby napůl probudila a hystericky brečela ze spaní, když jsem jí pochovala, byla často ještě hysterïčtější, trhala mi vlasy, snažila se mě kousnout. Tyto stavy začaly ve stejné době, ale postupně odeznívaly.
Lékařka mi neustále tvrdí, že to jsou zuby. Ale v puse nic nateklé nemá, nesliní, nemá průjem, o kousátka nemá zájem. Našla jsem sice na internetu, že bývá únava při zubech, ale třeba týden, než se zub prořeže, ale u nás to je už skoro 3 měsíce.
Díky moc Jarka
Nepotýkáte nebo nepotýkal jste se někdo s něčím podobným?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

941
23.7.13 12:46

No a jaký má režim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
23.7.13 12:59

Režim je u ní špatný. Vstává mezi 5.30 a 7.15h. Pak vydrrží nespat 1,5 - 3h (tam to opravdu nemá pravidelnost). Pak spí 35-90min. Druhé spaní je po 2,5-3h a trvá 45 min - 2h. Pokud jsou spaní kratší, tak spí ještě jednou, cca 35-50 min. Ukládání jsem psala výše, ale usne opět po 3h od posledního probuzení. Snažila jsem se maximálně nastavit jí režim, ale vůbec se to nedaří. Nevstává ve stejnou hodinu a doba před prvním spaním je také velmi proměnlivá. Pak už tam trocha pravidelnosti je, ale i tak je to slabota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
23.7.13 15:22

Naše Beruška měla něco podobného, vždy se budila nevyspalá, i když spala třeba hodinu a půl. Byla jsem z toho nešťastná, strašně jsem to řešila, ale prostě dítě mělo svou hlavu :x Postupně se to upravilo samo, čím je starší, tím míň je takhle unavená.
V roce naše malá též nemá skoro ž :lol: ádnou pravidelnost. Na radu kamarádky jsem ji začala dávat spát ne po třech hodinách po probuzení, ale ve stejnou hodinu bez ohledu na to, kdy vstávala a dost to pomohlo, pomalu se to (občas :P ) začíná rýsovat. Zkus to taky! První dny bude třeba protivná, ale ostatně to je stejně, když je unavená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
23.7.13 20:10

Pampeliš, to už jsem taky zkoušela, probém se ještě prohloubil, protože byla tak přetažená, že už nešla uspat nebo se mrněla klidně i hodinu a půl v posteli a dělala blbosti. Po 14ti dnech jsem to zcela vydeptaná vzdala. Od kdy jste to takhle měli a jak dlouho to trvá/trvalo? A od kdy jsi jí zkusila dávat spát ve stejnou dobu? Mě se to zdá taky postupně lepší a jsou vysloveně dobré dny a pak šílené dny. Ale nevím jak dlouho to takhle můžu ještě vydržet. Jsem bez babiček, manžel je pořád v práci, takže jedu 24h. Na druhou stranu vím, že jsou ženské na tom hůř, ale říkej si to, když už ti dítě několik hodin v kuse řve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
23.7.13 21:08

@jarka712 A co jí zkusit nastavit ty pauzy tak, aby přetažená nebyla, tzn. radši míň, ale zas tak dlouhé, aby usnula? Určitě bych ale dávala večer spát ve stejnou hodinu.
Naše holčinka je od narození nerežimní, brání se zuby nehty jakékoliv pravidelnosti. Takhle hrozně unavená jak popisuješ byla dejme tomu od 4.měsíce do 8., nevím přesně. Jak se začala pohybovat, začala být celkově lepší a lépe naladěná, když se nehýbala, hodně se vztekala, moc se nesmála, nudila se. Takže s válením sudů a lezením se nám ulevilo :)
Pravidelné ukládání jsem začala řešit nedávno, takže v 11 měsících, do té doby chodila někdy dvakrát, jindy třikrát. Přišlo mi ale, že z toho byla zmatená a já taky, nemohla jsem se spolehnout na to, že budu moct někam vyrazit, spí totiž těď už jen toma. Nám to hodně pomohlo, občas spí taky třeba jen půl hodiny, ale aspoň odpoledne to bývá hodina až hodina dvacet, to je téměř jisté, vstává plus mínus půl hodiny, usíná taky tak nějak. Takže se snažíme co to jde :D
Pláče přes den moc? Jinak taky bych se přiklonila k tomu, že to můžou být částečně zuby, naše malá na to taky hodně trpí a to jí k dobré náladě a lepšímu spánku nikdy nepřispělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
23.7.13 21:51

@pampeliš No, o ty pauzy jsem se přesně snažila, ale prostě to nešlo. Třeba dneska mi ráno vydržela jen 75 min, ale 2 dny před tím usnula až po 3h, i když v posteli byla a já dělala vše pro její spaní. A ty její stavy se objevily ve chvíli, kdy se začala přetáčet. Navíc pravidelné ukládání jsme zavedli už ve 4 týdnech a cca těsně po konci 6nedělí to už měla zažité perfektně. Stačilo poločit do postýlky, otočila hlavičku na bok a v momentě byla tuhá. Mě se pořád zdá, že to má spojitost s tím očkováním, ale možná se pletu. Momentálně to máme stejně jako jsi to měla ty, prostě chodí spávat 2-3× přes den. Ale je to o mnoho lepší než to bylo před cca 6 týdny, kdy mi spala 5× denně a spaní trvalo 35 min, to bylo opravdu hodně silný kafe.
Přes den moc nepláče, spíš je hodně rozmrzelá, všechno jí baví chvíli, chce nosit, ale celkově je a byla vždy hodně nemazlivá, takže chce spíš do náruče a vidět a moc nemačkat k sobě. A hlavně chodit. Má přes 9 kilo, takže dost nápor, ale manduka ani šátek u ní nepřichází v úvahu, vzteká se v tom strašně moc. Zuby sleduju každý den, protože mi to každý říká, ale je tam úplně vymeteno. NEmá nic nateklé, zarudlé,…viz můj první příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
24.7.13 10:56

@jarka712 Hm, nějak mi to připomíná tu naší kočičku :lol:
Na 8 měsíční kontrole se Mudr ptala, jestli spí dvakrát, má odpověď byla NE, 4X, někdy po 20-30 minutách, jindy víc. ehm.. Samozřejmě jí to nestačilo. Samo se to časem upravilo. Teď se téměř vždy probudí po půl hodině, ale často se nechá ještě douspat a spí dál. Ale taky ne vždy. Čím je starší, tím dokáže s tou únavou lépe bojovat. Mne si oči, ale už tak nevyvádí.
Taky chtěla pořád nosit, chodit, též s 9 kg :P

Myslím si, že to prostě přejde samo jako u nás. Ale o tom, že je to náročné, naprosto není sporu..
Jo a když malé vylezl první zoubek, taky neměla nic nateklé, to až s tím 3.a 4. Když oni ty zuby můžou růst ještě pod povrchem, my nic nevidíme, ale je to může bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
814
4.10.15 20:36

Zdravim, je tady jeste nekdo z diskuze? Kdy unava skončila? Mala 9m je cely den unavena i kdyz spi, nespi stav furt stejny. Naucila se sedet a je to mazec. Je porad unavena a jak jeunavena tak hodi pohled do prazdna a upadne. Krevni obraz ok, dle mudry zoubky, ale to ji to jako trapi uz tri mesice v kuse? :( spi spatne i v noci, ale to prisuzuji tem zubum, nněkdy spi krasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.15 22:46

Je tu zakladatelka. Přešlo to tak jak to začalo. Taky nikdo nic nikde nenašel. Trvalo to celkem 4,5 měsíců. Doktorka nám taky tvrdila, že je to k zubům. Nevím, ale pravděpodobně to tak bylo, první vyrostl v 10m. A zuby jí rostly extrémně pomalu.
Omlouvám se za anonym, ale mám kvůli rodince novou přezdívku a nemusí jí hned zjisit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama