Dlouhodobá zácpa u 16ti měsíčního děťátka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
30.11.21 22:10

Dlouhodobá zácpa u 16ti měsíčního děťátka

Dobrý den ženy 🙂
Mám problém se zácpou u našeho chlapečka. Trvá to už vcelku dlouhou dobu, skoro půl roku. Zkusili jsme změnu UM, ovesné vločky, lněné semínko, lactulosu dáváme denně bez výsledku, hodně ovoce a vlákniny, vysadit všechna jídla co staví, Hruškové, švestkové, jablečné šťávy, snad všechny druhy čajů, které mají projimavý účinek, jogurty, kefir a já nevím co ještě.. Všechno bez výsledku. Pořád tlačí a tlačí a bobek prostě ven nejde, někdy se mu to po dlouhém tlačení podaří, ale bobek je malinký, tvrdý a často to jde s brekem 😥 někdy jsem mu musela dát i čípek aby se tak netrápil, ale přece mu nemůžu dávat čípek každý den 🤷‍♀️ krev ani hlen není a bolavou prťku taky nemá. Taky mám doma Easylax, ale to taky přeci není na každodenní používání. Taky mě napadlo jestli pije dost? Denně vypije cca 400-500 ml UM a cca 300ml čaje nebo vody. Víc toho do něj nemám šanci dostat 🤷‍♀️ a ještě jsem si říkala, jestli to nemůže být projev nějaké potravinové alergie? Ale to mají děti spíš průjem a ekzém ne? Paní doktorka nám právě doporučila právě tu lactulosu…🙆‍♀️ Měli nebo máte některá z vás s tímto zkušenost? A co vám pomohlo? Moc děkuji za odpovědi 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
30.11.21 22:23

No moc tě neuklidnim. Já si se synem prošla snad dva roky zácpy. My měli od Dr. jen forlax, ale to je skoro to samé jako lactulosa. Nepomáhalo nic, až když byla nouze tak čípek. Synovi je už 6 a v tomhle ohledu ho musím pořád hlídat, hlavně pitný režim. Ten mi přijde, že má na to největší vliv. Takže hodně pít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
30.11.21 23:15

Ahoj taky moc nepotěším bojujeme taky od miminka se zácpou nic moc nám nepomáhálo jen glycerinovy čípek když už bylo opravdu nejhůř nechtěla sem ho též dávat do nekonecna. Často jsme cvičili nožičky aby jsme rozhybali střeva. Pořád sme dělali psi kusy a nic az v roce a půl co mi začala jíst po zahradě různý druhý ovoce tak pak začala kadit trošku pravidelně. Jinak mala pije hodně miluje pití a u nás to žádný vliv nemá. Dělali ji testy na lepek a různé věci nic neprokazali. Ale moje svagrova má holčičku co má alergii na kravské mléko a myva kvůli němu zácpy. Což je záhada většinou se projevuje opačně. To jen přidávám pro zajímavost. Jinak držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat