Dlouhodobé bolesti v podbřišku - konečně diagnóza

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 13:49

Dlouhodobé bolesti v podbřišku - konečně diagnóza

Ahoj všem, chtěla jsem se jen podělit o svůj příběh, protože věřím, že podobné potíže řeší spousta žen a jsou třeba už zoufalé, že jim nikdo nedokáže pomoct. Už jsem tu psala vícekrát, když jsem se marně snažila dobrat pomoci, tentokrát ale věřím, že už se problém opravdu podařilo správně diagnostikovat a budu konečně po mnoha měsících zase bez bolestí.

Loni v srpnu jsem dostala po několika letech zánět močových cest. Šla jsem na pohotovost, dostala klasická slaboučká atb, po dobrání jsem se necítila úplně fit, ale dle mojí praktické dr. bylo vše ok, tak jsem odjela na dovolenou do hor a dál jsem to neřešila.
Bohužel v průběhu dalších týdnů a měsíců se občas objevovalo pobolívání v podbřišku, bolest a pálení při čurání atd. atd.
Vyvrcholilo to koncem listopadu, kdy se mi vrátil zánět močových cest v plné síle, opět antibiotika, po dobrání bolesti přetrvávaly. Dle praktické dr. opět v moči vše ok, poslala mě tedy pro jistotu na utz břicha, vzala mi krev na chlamydie (negativní) a poslala mě na gynekologii.
V té době se mi objevilo i silné pálení v pochvě a bolesti podbřišku sílily, to bylo mezi svátky, kdy moje gynekoložka neordinovala. V ambulanci v nemocnici mi diagnostikovali silnou mykózu, na kterou mi zabrala antimykotika na předpis. Bolesti bohužel trvaly dál. Moje gynekoložka začátkem ledna určila „slabší zánět na děloze“ a dala mi atb doxyhexal na 5 dní - to jsem poprvé od bolesti cítila celkem úlevu a zas to vypadalo, že to bude ok.
Jenže to ok nebylo a na konci ledna jsem se silnou bolestí v podbřišku a docela už slušnou panikou frčela na gynekologickou pohotovost. Ultrazvuk odhalil útvar na děložním čípku, s kterým si nikdo nevěděl rady, vystřídali se u mě 4 různí doktoři, hospitalizovali mě a provedli biopsii, v tu chvíli jistě už s podezřením na karcinom děložního čípku, přesto, že jsem cytologii z podzimu měla v pořádku. Třetí den mě pustili domů bez léků s tím, že se bude čekat na výsledek biopsie, pro případ bolesti předepsali pouze algifen. Změnila jsem gynekologa. Čekání na výsledky bylo nekonečné, bolesti míň nebo víc snesitelné. Po 4 týdnech jsem už nevydržela a naklusala jsem do ordinace nového dr., který potvrdil podezřelý nález na čípku a vyjednal mi expresní vyšetření v kolposkopické poradně FN Vinohrady + jako zdroj mých bolestí shledal močový měchýř a předepsal mi další antibiotika. Mezitím přišly výsledky biopsie - CIN I, takže malá předčasná radost, že karcinom nemám, což na Vinohradech potvrdili, jupí! Po 4 dnech braní atb navíc útvar na čípku viditelný na utz ZMIZEL. Takže co to bylo, zánět? Ptala jsem se dokola, ale nikdo mi odpověď nedal. Jasně, byla jsem ráda, že nemám karcinom, ale proč mě to sakra furt dokola bolí?
Následovala další vyšetření, kultivace moči, stěry z pochvy, macmiror, lomexin a další neúspěšné pokusy, k tomu jsem postupně přidávala milion domácích opatření, žádný sex, žádné koupání, přísná hygiena, probiotika, vitamíny, blokurima atd. atd… Výsledek - bolest, e.coli přetrvává, takže 5. antibiotika na močový měchýř, konečně na 7 dní. To byl začátek dubna. Bolesti KONEČNĚ NA DELŠÍ DOBU USTÁVAJÍ, ufff, vypouštím postupně po té době opatření, začínám se pomaličku vracet do normálního života, řeším hlavu, protože z toho nekonečného trápení jsem už psychicky dost v háji.
Bolístka v podbřišku se občas lehce objeví, prý už se to jen potřebuje dohojit, mikrofloru mám rozbombardovanou léky, ok, už to nějak zvládám. V květnu preventivní prohlídka na gyndě a cytologie kvůli CIN I - doktorovi se čípek moc nezdá, prý je pořád trochu zarudlý, což potvrdí i cytologie - nález zánětlivých změn nezpůsobených HPV virem. Prý to máte ASI po zánětu, to se musí dohojit… Jak jako dohojit? Vždyť mi nikdo zánět čípku neléčil, ani vlastně nepotvrdil, že jsem ho vůbec měla.
Každopádně to rozdloubání při náběru cytologie mi moc neprospělo a bolest je opět o něco silnější, zas mě občas vzbudí i v noci, objevuje se víceméně každý den - ne každý den celý den, ale ráno i večer se na chvíli ozve.
A máme tu červen - kontrola na Vinohradech. Už ani neočekávám, že mi někdo pomůže, i když v koutku duše doufám, že třeba… Doktorovi říkám, že mi na cytologii vyšly zánětlivé změny, to potvrzuje i na kolposkopu, že HPV nález nijak nepostoupil, ale čípek vypadá trochu zanícený. Prý nedoléčený zánět. Aha, díky, konečně! Takže doxyhexal na 10 dní, mám dobráno a modlím se, že už to sakra KONEČNĚ SNAD BYLO ONO a já si ve 30 letech mohla zase začít normálně užívat života.

Abych to shrnula - moje smůla byla, že jsem v podstatě měla 3 různé problémy v jeden čas naráz - zánět močových cest s e.coli, zánět děložního čípku, kde byla zřejmě jiná bakterie, + i mírná dysplázie čípku způsobená HPV virem.

Pokud máte i Vy nějakou podobnou zkušenost s neobvyklým zdr. problémem nebo se s něčím podobným potýkáte, budu ráda, když se podělíte. Hezky den všem :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21473
30.6.22 15:55

Tak držím palce, aby si měla konečně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat