Dlouhodobé bolesti zad + rozhozená psychika

Anonymní
28.4.17 09:43

Dlouhodobé bolesti zad + rozhozená psychika

Ahoj všem!
už přes rok mám problémy s krční páteří, léčím se na neurologii, docházím na rhb. Do toho mi zjistili tetanii, takže doplňuji hořčík. Měla jsem hrozné stavy - křeče, zvracení, malátnost, bolesti těla, pocit na odpadnutí. Můj neurolog vše přičítá té páteři. Nicméně veškeré doporučení dodržuji, na rhb docházím, doma cvičím, léky beru. Poslední dobou mi bylo líp a líp, ale teď 3 dny zpět mě začalo strašně bolet u srdce, mám pocit, že omdlím, jdou na mě mdloby a panika. Přitom se nestresuju, doma mám skoro 2letého zdravého chlapečka. Ráda bych se zase vrátila do svého běžného života a zase si ho užívala, ale nevím jak. Pořád teď myslím na to, co kdybych se někde vysypala, takže jsem věčně ve střehu a sebemenší píchnutí hledám na netu. Už z toho magořím a vím to, jenže nějak nevím, co dělat. Poradíte někdo? Veškeré vyšetření u lékařů už mám za sebou, vše ok.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.4.17 09:45

Ještě dodám, že mám problémy s dechem, pocit, jako by mi někdo seděl na hrudníku, stahuje se mi krk, začne bušit srdce a panika je na světě. Přitom jsem se nikdy nedusila, že. Takže je to opravdu jen pocit.

• Citovat
  • Nahlásit
21302
28.4.17 09:50

Panicka porucha. Resila bych to s psychologem, event. s psychiatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36186
28.4.17 09:51

Při bolestech čehokoli trvajících déle, než půl roku, bys měla automaticky dostat také antidepresiva. Může ti je napsat neurolog i praktický lékař, řekni si o ně. Popisuješ typický soubor psychogenních obtíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
28.4.17 09:53

Bolest páteře má určitě dvě strany i psychický původ. Určitě bych se zaměřila i na tu psychiku, třeba by stačilo začít cvičit jógu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
28.4.17 10:04

Byla jsem na tom stejně, akorát mě i odvezla rychlá na neurologii, když jsem zkolabovala. Taky tetanie, úzkost, panika,.. Byla jsem u psychiatra a prý to na AD není. Že když jde na mě panika jednou za měsíc, postačí ta jedna pilulka Lexaurinu. A co pomohlo nejvíc? Přestat hledat na netu, když mě někde píchlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.17 10:18

Lexaurin mám, když mám horší den, vezmu si ho. Jinak to zvládám korigovat sama.
K psychologovi si určitě zajdu. Nad jógou jsem taky přemýšlela, zkusím si ji někde v okolí najít. V úterý jdu na ko na neurologii. Mně spíš přijde, že mám problémy s hrudní páteří (píchání na hrudi, pod levým prsem, dotekem i to místo najdu prstem a pak mi to střílí až pod lopatku).
Na netu se nažím nehledat každý symptom, ale bohužel jsem v takové fázi, kdy jak píšeš @Maky.p hledám každé píchnutí. :?

• Citovat
  • Nahlásit
737
28.4.17 10:19

@Pudloslava A tobě moc děkuji za reakci, našla jsem tvůj nick u spousty vláken ohledně bolesti zad a panických atak a tvé rady mají hlavu a patu. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
28.4.17 10:20

Tak a má anonymita byla odtajněna. :D Nevadí, patrně nejsem jediná, kdo tímto „trpí“. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
28.4.17 10:26

@Lucyanne - musela jsem se fakt zaříct a nic nehledat. Občas to bylo těžké a to dost, ale vydržela jsem a od té doby vlastně panika ani nebyla, max jednou za měsíc, co jsem těhotná, tak ani jednou. Ale náběh občas je, to jdu hned za synem, obejmeme se a to mi pomůže. Nebo jdu uklízet, když není malej doma a to taky skoro hned přejde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
28.4.17 10:28

Nejhorší je, že je snad všude slovo rakovina a z toho mi ta úzkost většinou začne. Buď to zaslechnu v televizi, nebo zahlídnu v novinách a hrozně mě to děsí :? Takže se to snažím okamžitě vypudit z hlavy a nemyslet na to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
28.4.17 10:30

Určitě psychika, mám to samé…klidně se ptej co Tě zajímá, můžeš i do SZ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
28.4.17 10:34

@Maky.p Děkuji, zkusím se teda kousnout a NEHLEDAT. :) Snad budu brzy fit, chci být ve formě kvůli malému, navíc bych na podzim ráda otěhotněla, takže tu psychiku do té doby musím mít v pohodě.
Bych nikdy neřekla, že taková věc, jako je bolest zad, takže tak ošklivě podráždit psychiku. :roll:

@Irinka0210 Jak to řešíš? Chodíš k psychologovi? Bereš AD? Nebo to zvládáš sama? A co bylo spouštěčem víš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
28.4.17 10:38

@Lucyanne Před cca 6 lety byl spouštěčem neúspěch a potrat při IVF, tehdy jsem měla AD v kombinaci s psychoterapií. Pak byl douhou dobu klid a letos ynova a spouštěčem tentokrát byla kolegyně v práci a jají manipulace. Mám po prvním sezení s psycholožkou a uvidíme co dál, zatím to zvládám bez léků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
28.4.17 10:43

@Irinka0210 U mě byla spouštěčem šéfová, která se po mě vozila - z práce mě po kolapsu odvezla rychlá, dala jsem výpověď, měsíc na to otěhotněla a vše bylo ok. Ccca rok po porodu mě začala zlobit záda, neřešila jsem to a trpěla, začala jsem to řešit pořádně ž na začátku letošního roku a od té doby lítám jen po doktorech. Ty ataky mívám minimálně, ale když už, stojí to za to. :?
Jsi skvělá, že to zvládáš sama! Můžu se zeptat jak? Pomáhá ti čerstvý vzduch nebo třeba někde se vykecat..? A je mi líto, co vše tě potkalo, musíme věřit lepší zítřky. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama