Dlouhodobé cestovní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronnie_285
Kecalka 108 příspěvků 26.04.18 16:31
Dlouhodobé cestovní pojištění

Ahoj. :)
Odlétám na roční pobyt do zahraničí do Kanady. Sjednala jsem si cestovní pojištění, ale i tak by se mi hodila rada od někoho, kdo má zkušenosti.

V Kanadě budu celý ten rok studovat (jedu na studentská víza ) a budu mít i pracovní povolení. Paní na pojišťovně mi tedy zařídila balíček „student“ ve kterém je zahrnuta turistika, rekreace a práce.
O co mi tedy jde - až se za rok vrátím a budu dokazovat zaplacené pojištění na celý rok, uznají mi tady v čechách ten studijní balíček? Jde mi o to, abych pak neměla problémy se zdravotní pojišťovnou a nemusela zpětně doplácet zdravotní pojištění, když by mi toto správně pojištění mělo krýt. Na internetu mi vždy doporučovali pojištění „cestovní - pracovní“ a já mám vlastně „cestovní - studentské“
Ačkoliv je ve smlouvě zahrnutá i pracovní činnost, tak bych se ráda ujistila od někoho, kdo má s tímhle zkušenosti, zda je tedy takhle všechno v pořádku.

Děkuji

Reklama

Reakce:

Anonymní  26.04.18 16:36

Ahoj,

v každém případě to musíš na pojišťovně nahlásit. Pokud je ti do 26let a doložíš potvrzení z MŠMT, že je škola uznávaná i v ČR, budeš tu i nadále vedena jako studentka.

Pokud tomu tak není, musíš se odhlásit. Po návratu zpět doložíš pojištění.

Při pobytu mimo EU se lze odhlásit - na základě doložení pojištění - zpětně, při pobytu mimo EU tomu tak není, jde to až od následujícího dne od oznámení.

Ronnie_285
Kecalka 108 příspěvků 26.04.18 16:42

Ahoj,

Děkuji, toto vše samozřejmě vím. :D Jde mi o to, aby toto pojištění bylo v pořádku a nemusela jsem zpětně doplácet.

P4ja
Závislačka 4529 příspěvků 26.04.18 17:18

@Ronnie285 Ahoj, já měla pojištění pro dobrovolníky a jen jsem dokládala, že jsem byla pojištěná od-do. Tady jsem se z pojištění odhlásila, a když jsem byla tady a chodila k doktorovi, tak jako samoplátce. Po návratu jsem na pojišťovně doložila, že jsem byla pojištěná jinde.
Jinak už ti bylo odpovězeno…buď ti uznají tu školu a nebo se budeš muset odhlásit. A pokud si nejsi jistá, tak bych zašla na tvojí ZP i s tím pojištěním a zeptala se.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama