Dlouhodobé kojení-nemít menses je dobře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 11.09.18 15:16
Dlouhodobé kojení-nemít menses je dobře?

Ahoj holky, včera tady bylo téma o kojení..zajímá mě, ti co jste dlouho kojily, třeba 2 roky, nebo i déle a neměly jste menses od svého začátku těhotenství, je to dobře pro tělo?
Já zatím kojím 8.měsíční miminko a jsem za to ráda, snad vydrží..menses nemám a je to pro mě paráda na to nemyslet každý měsíc až to příjde..
Ale zajímá mě až se to dostaví, jsou s tím nějaké velké problémy po tak dlouhé době?
Díky za reakce.

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29811 příspěvků 11.09.18 15:22

já nemám menses už tři roky ( tělísko ) a problém nemám..jestli tělo to nevím, zatím se to nijak neprojevuje.. :nevim:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19955 příspěvků 11.09.18 15:36

Nejsou s tím problémy,je to normální. Dřív byly ženy často těhotné nebo kojící, měly ms mnohem méně často než my
Já jsem kojila prvního 13 měsíců a druhého 15 měsíců a ms mi přišla vždycky 11 měsíců po porodu. V době kdy jsem přestala kojit přes den.

tininas
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 11.09.18 15:38
@LLenule111 píše:
Ahoj holky, včera tady bylo téma o kojení..zajímá mě, ti co jste dlouho kojily, třeba 2 roky, nebo i déle a neměly jste menses od svého začátku těhotenství, je to dobře pro tělo?
Já zatím kojím 8.měsíční miminko a jsem za to ráda, snad vydrží..menses nemám a je to pro mě paráda na to nemyslet každý měsíc až to příjde..
Ale zajímá mě až se to dostaví, jsou s tím nějaké velké problémy po tak dlouhé době?
Díky za reakce.

Ahoj.

Mně lékaři dlouhodobé kojení na endometriózu přímo doporučili .

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 11.09.18 15:50

Já jsem pokaždé dostala manses půl roku po porodu, ač jsem vždy plně kojila :think: A pak už parvidelně každý měsíc :think: Když mělo dítě při plném kojení delší intervaly, hned jsme začla špinit :nevim:
Ne že bych z toho byla dvakrát nadšená, ráda bych si bezmenstruační období protáhla, ale tak to mám :think: Můj cyklus šlape jako hodinky :think: Na druhou stranu, nikdy jsem neměla problémy třeba s otěhotněním :think: :dance:

Ahojluci
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 11.09.18 19:14

Mne zacala ms vzdy zhruba 10 mesicu po porodu. Deti zacaly vic bastit a kojila jsem pres den uz mene. A rovnou nastoupila s mesicni pravidelnosti :palec:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 11.09.18 19:38

Já tedy kojím co 2 hodiny a to má i jiné jídlo než prso, má ho spíše jen na zapití, na zabavení..duslík nemá, tak má prso.

dupejj00
Kecalka 158 příspěvků 11.09.18 21:00

Ja jsem kojila rok a trictvrte a celou dobu bez ms-to byla parada. Akorat potom az do zacatku druheho tehotenstvi byla ms o dost silnejsi nez predtim.jinak komplikace zadne

iizabela
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 21:05

U prvního syna žádná MS nikdy nedorazila…jsme se nechtěně s mužem trefili do první ovulace po porodu (bylo to cca rok a půl po porodu)…takže jsem otěhotněla bez MS :nevim: :lol: :potlesk: u druhého syna přišla MS taky v jeho roce a půl…nejdřív nebyla úplně pravidelná,ale už se to relativně srovnalo..nepo­cituju zadne kompilace nebo něco jinak než predtim..akorát se mi teda dost vrátila chuť na sex :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 22:45

Nekojím už půl roku a MS stále nemám, vyhovuje mi to :lol:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 13.09.18 23:41

Kojila jsem dceru do necelých dvou let, cca od roku už jen 2 - 3× denně před usnutím plus dlouho si držela noční kojení při probuzení, spíš tak byla zvyklá usínat, než že by toho nějak moc vypila. MS poprvé došla, když jí bylo asi 17 měsíců. Problém byl akorát v tom, že první den bylo krvácení abnormálně silné, pamatuju se, že když se to spustilo, musela jsem na chvilku zalézt do vany :oops: :lol: Teď mám osmiměsíčního syna a zatím se nic neděje ani se zaváděním příkrmů, dost mi to vyhovuje :palec: U mě je to asi dané i tím, že po porodech výrazně hubnu, mám teď 50 kg a vím, že dokud se to nepohne aspoň o pět kilo nahoru, tak MS nedorazí.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 14.09.18 08:58

@Michelle_M Tak jsme na tom úplně stejně, syn má taky 8.měsíců, váhu mám už jen 49kg, jde to stále dolů, mívala jsem vždy kolem 53-54kg, to jsem měla tak akorád. Teďka mi vše padá a kupuji si kalhoty o 2 čísla menší! Nevím, kdy se váha zastaví a pomalu poleze na původní váhu..

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 16.09.18 11:06

Holky já jsem to asi přivolala či co.. včera večer jsem to dostala a jak mě bolí břicho.. a ta síla..nestačím vyměňovat vložky.. A to plně kojím tak 10× denně! Jak bylo dobře, když jsem to neměla.

lucynka25
Echt Kelišová 7670 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 05:07

@LLenule111 Ms se v průměru vrací maminkam okolo 14.m po porodu, dle odborníků.
Ale zkusenosti mám tedy jine.
U první dcery 6.m po porodu a u druhe 8.m po porodu. Kamaradka mela to stesti,ze nemela ms po cele kojeni 2 roky, ja kojila 2,5r. Takže je to individualni a spolehat se ze je to dobra antikoncepce take nejde.
A co se tyce intenzity a sily,tak po prvni dceri hruza a des,u druhe uz je to ale lepsi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >