Dlouhodobé kojení s AD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 11:12
Dlouhodobé kojení s AD

Ahoj, mám takový problém. Mám úzkostně depresivní poruchu, naposledy jsem měla epizodu v těhotenství, musela jsem brát Sertralin a Neurol. Po porodu jsem léky vysadila, abych mohla kojit, takže momentálně nic neužívám. Mám ale pocit, že přichází další epizoda a pokud se to rozjede, budu muset nasadit minimálně ten Sertralin. S Neurolem kojit nemůžu, to je jasné. Ale kojil tady někdo se Sertralinem už větší miminko? Malé je půl roku, takže to nejdůležitější období máme odkojeno. Problém je v tom, že zastavování laktace a odstavování mě vždycky dostane ještě víc na dno. Laktaci mi zastavovali když byly nejstarší dva roky a pak když byly prostřední dva měsíce. Oba případy byly pro mě strašné, takže bych se tomu chtěla vyhnout.
Myslela jsem, že bych brala ten Sertralin a malou postupně převáděla na příkrmy a normální stravu a že bych odstavovala tak nějak přirozeně postupně. Ale lze to vůbec? Měl to tak někdo?
Moc děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.10.14 11:15

Já když kojila, tak brala cipralex a bez problémů..záleží tedy na co přesně se léčíte. Já měla normální deprese. Nejdřív od 15tt mi mudr nasadila trittico a pak cipralex, ten jsem brala do 11m dcery

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 11:17
@veeeraf píše:
Já když kojila, tak brala cipralex a bez problémů..záleží tedy na co přesně se léčíte. Já měla normální deprese. Nejdřív od 15tt mi mudr nasadila trittico a pak cipralex, ten jsem brala do 11m dcery

tak to je pro mě moc dobrá zpráva, děkuju

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 12.10.14 11:18

@Antonie Bolavá Neni lepší zkusit postupně odstavit a pak začít s antidepresivy. Nebo zkusit něco jiého než antidepresiva

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 11:35
@annaei píše:
@Antonie Bolavá Neni lepší zkusit postupně odstavit a pak začít s antidepresivy. Nebo zkusit něco jiého než antidepresiva

to by asi lepší bylo, postupně odstavit a pak nasadit AD, ale ta deprese potom postupuje tak, že už je to na sebevraždu a je to třeba otázka pár dnů, kdy se to tak vystupňuje. Takže než odstavím, mohla bych být pod kytkama, nebo v blázinci :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 11:54
@Antonie Bolavá píše:
to by asi lepší bylo, postupně odstavit a pak nasadit AD, ale ta deprese potom postupuje tak, že už je to na sebevraždu a je to třeba otázka pár dnů, kdy se to tak vystupňuje. Takže než odstavím, mohla bych být pod kytkama, nebo v blázinci :?

To mě mrzí :hug: Já jsem v osmém měsíci, beru Zoloft na deprese a brát ho budu i během kojení, pokud se kojit povede. Beru naštěstí tu nejnižší dávku. Jak bys třeba zvládla nasadit teď AD a miminko pak rovnou na UM? Jako první si potřebuješ srovnat psychiku a mít v ní aspoň jakousi jistotu, ať už s léky nebo bez. Zbytek pak nějak dopadne. Inko kvůli mému zdravotnímu stavu, jistě chápeš ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 12.10.14 13:38

@Antonie Bolavá Radu moc nemám, tak jen držím palce, ať to doma zvládnete. :hug: Co zkusit zapracovat na tom, že zastavení laktace/odstavení není tragédie, zvlášť když už jsi malou prokojila tám nejdůležitějším? Třeba by tě to zvedlo psychicky.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 14:01
@Svistice píše:
@Antonie Bolavá Radu moc nemám, tak jen držím palce, ať to doma zvládnete. :hug: Co zkusit zapracovat na tom, že zastavení laktace/odstavení není tragédie, zvlášť když už jsi malou prokojila tám nejdůležitějším? Třeba by tě to zvedlo psychicky.

v téhle situaci už je pozdě pracovat na něčem jiném. No uvidím, jestli to do pár dnů nepřejde tak poběžím pro prášky a uvidí se co s kojením.
Já jsem byla poprvé a podruhé i hospitalizovaná a když si na to vzpomenu, co tam se mnou dělali. Byla jsem pryč od své dvouleté holčičky, byly jsme na sebe navzájem hodně fixované. Dávali mi léky, dávali mi studené obklady na prsa, stahovali mi to prostěradlem, že jsem nemohla dýchat. Přes to ze mě dva týdny crčelo mléko. Každý mi říkal něco jiného, každá sestra měla jiný názor. Odstříkávala jsem do úlevy, když už se to nedalo vydržet. Koukala jsem se na to mléko, co mělo být pro malou, jak teče na nemocniční hadr a brečela jsem, že to mělo být pro moji holčičku. Se mi chce brečet ještě dneska. Podruhé mi aspoň rovnou nasadili jiné léky, takže jsem se takhle trýznila kratší dobu.
No nic, aspoň tahle vzpomínka ve mně vyvolala touhu to zvládnout tak, aby k tomuhle už nedošlo
A děkuju :hug:

Alexina
Kecalka 109 příspěvků 12.10.14 14:03

Já mám zkušenost jen s Citalopramem, brala jsem i v těhu, pak i při kojení. A dcerka je ok :-)

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 14:05
@Alexina píše:
Já mám zkušenost jen s Citalopramem, brala jsem i v těhu, pak i při kojení. A dcerka je ok :-)

a jak dlouho jsi s ním kojila? Já jsem totiž první kojila dva roky a chtěla bych prostě kojit jak dlouho to půjde

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 12.10.14 14:07

@Antonie Bolavá Tak to zkus vzít tak, že víš, že jde do tuhého a odedneška začít pomalu odstavovat/převádět na UM. Budeš to dělat pro sebe i pro ni (a vlastně pro vás všechny doma). :hug: A pro nějaká ty AD si určitě dojdi, lepší začít při prvních pokusech o recidivu, než až když se to rozjede. :kytka:

wobludka
Extra třída :D 11737 příspěvků 12.10.14 14:08

Brala jsem seropram po celé IVF, těhotenství i kojení (asi 9m už si nepamatuju), neurol ne, ale některá Ad by neměla být problém. Teď do mě klidně v nemocnici narvali lexaurin :roll:

B-lue
Kecalka 142 příspěvků 12.10.14 14:45

Celé těhotenství jsem brala Asentru, což je taky sertralinum, a beru do teď, kdy kojím už 20 měsíců. Co jsem se tak kde dopídila, tak to lze. Nebála bych se toho a připadá mi to pro Tebe lepší řešení, než neléčit nebo zastavovat laktaci (docela hrozný, ten Tvůj popis :( )

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.10.14 14:59
@B-lue píše:
Celé těhotenství jsem brala Asentru, což je taky sertralinum, a beru do teď, kdy kojím už 20 měsíců. Co jsem se tak kde dopídila, tak to lze. Nebála bych se toho a připadá mi to pro Tebe lepší řešení, než neléčit nebo zastavovat laktaci (docela hrozný, ten Tvůj popis :( )

tak to je skvělý že kojíš tak dlouho. Děkuju moc za zkušenost. A kolik toho bereš? Já mám brát myslím 50 mg

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 12.10.14 16:33

@Antonie Bolavá To neni tolik a po zkušenosti, co máš je určitě lepší takhle drasticky neodstavovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >