Dlouhodobě kojím a měknou a drolí se mi zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
40
Kecalka 394 příspěvků 03.11.14 21:21
Dlouhodobě kojím a měknou a drolí se mi zuby

Ahoj, poradí mi někdo? Kojím 27 měsíců, poslední rok už jen ráno a večer. Třičtvrtě roku nemůžu jíst mléčné výrobky, bylo mi po nich špatně a v létě mi byla potvrzena intolerance laktózy a alergie na bílkovinu kravského mléka. Bolí mě kosti a klouby, praktická doktorka mi na to řekla, že to nic není, jen hormonální změny způsobené kojením. Za poslední 3 roky, kdy jsem byla těhotná a kojím se mi 3× zlomily hodně spravované stoličky, ptala jsem se 2 zubařek a ty mi řekly, že to s kojením nemá nic společného. Poslední 2-3 měsíce pozoruji, že se mi zuby drolí a měknou, cítím to na pohmat jazykem, jsou i na pohled jiné, vrchní hrany (nebo jak to nazvat) prosvítají. Dnes se mi zase oddrolil kousek zubu, jako takový malý drobek, jindy cítím jakoby písek mezi zubami. Moje praktická doktorka teď říká, že se můžu nedostatečným doplňováním vápníku demineralizovat. Bojím se, že přijdu o zuby, bojím se, že mi řídnou (osteoporóza) nebo měknou (osteomalácie) kosti. Máte s tím někdo zkušenost? Jaká vyšetření a léčbu jste absolvovali? Nejspíš hraje roli i můj věk, je mi 43 let, dočetla jsem se, že v tomto věku se kostní hmota už netvoří a také, že při kojení dochází k obrovským ztrátám vápníku z kostí, které už nejde úplně doplnit. Bojím se, že jsem si nevratně zničila zuby.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 03.11.14 21:24

Zkušenost nemám, ale proč prostě nepřestaneš kojit? :think:

40
Kecalka 394 příspěvků 03.11.14 21:25
@40 píše:
Ahoj, poradí mi někdo? Kojím 27 měsíců, poslední rok už jen ráno a večer. Třičtvrtě roku nemůžu jíst mléčné výrobky, bylo mi po nich špatně a v létě mi byla potvrzena intolerance laktózy a alergie na bílkovinu kravského mléka. Bolí mě kosti a klouby, praktická doktorka mi na to řekla, že to nic není, jen hormonální změny způsobené kojením. Za poslední 3 roky, kdy jsem byla těhotná a kojím se mi 3× zlomily hodně spravované stoličky, ptala jsem se 2 zubařek a ty mi řekly, že to s kojením nemá nic společného. Poslední 2-3 měsíce pozoruji, že se mi zuby drolí a měknou, cítím to na pohmat jazykem, jsou i na pohled jiné, vrchní hrany (nebo jak to nazvat) prosvítají. Dnes se mi zase oddrolil kousek zubu, jako takový malý drobek, jindy cítím jakoby písek mezi zubami. Moje praktická doktorka teď říká, že se můžu nedostatečným doplňováním vápníku demineralizovat. Bojím se, že přijdu o zuby, bojím se, že mi řídnou (osteoporóza) nebo měknou (osteomalácie) kosti. Máte s tím někdo zkušenost? Jaká vyšetření a léčbu jste absolvovali? Nejspíš hraje roli i můj věk, je mi 43 let, dočetla jsem se, že v tomto věku se kostní hmota už netvoří a také, že při kojení dochází k obrovským ztrátám vápníku z kostí, které už nejde úplně doplnit. Bojím se, že jsem si nevratně zničila zuby.
lechem
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 03.11.14 21:26

Tak už nekoj a mysli na sebe :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 21741 příspěvků 03.11.14 21:27

Mě říkala zubařka totéž co tobě, že se zuby kojením neodvápní, tak snad se jim dá věřit. V tvém případě bych taky přestala kojit. Mimčo už je dostatečně staré a určitě mu kojení nedá tolik o kolik ty přicházíš.

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 21:28

Diteti jsou dva roky pryc, bez MM uz to prezije.Ty si najed na nejake veganske stranky a pozjistuj alternativni zdroje vapniku.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34544 příspěvků 03.11.14 21:29

@40 na stomatologii nam rikali, ze kdyz se vapnik zabuduje do zubu, neexistuje zpusob, jak ho dostat pryc - mysleno zevnitr, krvi. A ze kdyz si tehotne nebo kojici stezuji na kazici se zuby, je to pry tim, ze vlivem hormonu blbou a necisti si je- no spis se asi vlivem hormonu meni slozeni slin. Tedy kojenim to spise nebude, ale vapnik bys mela v kazdem pripade doplnovat, proc neberes nejake tablety? AZ 1000 mg ca/d rika muj imunolog - ale ja mam co rikat, ja za cely kojeni(s bezmlecnou dietu) vzala tak 3.

Příspěvek upraven 03.11.14 v 21:31

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65047 příspěvků 03.11.14 21:30

@40 Nevím, nemám stejnou zkušenost, kojím už více jak 4 roky v kuse a na zuby to vliv nemá a i zubařka se tvářila, že by to mít vliv nemělo.

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 03.11.14 21:31

Ahá. Takže dle nich je vše v pořádku? :think:
Tohle bych už řešila dávno. Takhle se zničíš.

A jak se jinak stravuješ? Čím doplňuješ minerální látky? Nějaké koloidní minerály?
Vápník není jen v mléčných výrobcích přeci. Dá se jíst třeba mák, květák, mandle nebo doplňovat skořápkama, jako naše babičky.
Ale není vhodné selektivně doplńovat jen jeden prvek.
Jde o to, aby se tělu doplnily látky komplexně a aby byly dobře vstřebatelné, využitelné.

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 03.11.14 21:31

Píšeš, že nemůžeš kravské mléko, ale nedočetla jsem se, jestli něčím dostatečně doplňuješ vápník? Myslím rostlinnou stravou, nebo aspoň farmakologicky? Jinak z vyšetření by byla dobrá třeba denzitometrie - stav kostí, provádí se na ortopedii. a jinak bych v první řadě přestala kojit. Jsem sice velký zastánce kojení, ale ne v případě, že to takhle viditelně škodí!

40
Kecalka 394 příspěvků 03.11.14 21:36
@geilens píše:
Zkušenost nemám, ale proč prostě nepřestaneš kojit? :think:

Myslela jsem si, že se mi to drolení a měknutí zubů zdá, že si jen něco namlouvám. Je to poměrně čerstvé zjištění, doktorka mi to řekla nedávno, že bych se mohla demineralizovat a teprve nedávno jsem si o tom něco zjišťovala na netu. Dříve jsem nevěděla, co vím dnes nebo nevím, každý doktor říká něco jiného, i na netu jsou protiochůdně informace. Kojení mě i malému vyhovovalo, ta blízkost a ten pocit, že mu dávám cenné imunitní látky, ušité přímo jemu na míru, nikdy nebyl nemocný. Dnes jsem se tak vyděsila, že opravdu vážně uvažuju o ukončení kojení, ale byla bych radši, kdyby to nebyla pravda, kdyby to nějaké vyšetření vyloučilo. Jenže doktoři mají na vyšetření čas, šetří…

Malaga
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 03.11.14 21:45

@40 Ahoj, podle výzkumů by kojení nemělo mít na kvalitu zubů matky vliv, podle zkušeností babiček - každé dítě vezme matce 1 zub…Možná je pravda někde uprostřed.
Nechci tě nijak podceňovat, ale píšeš, že občas cítíš mezi zuby „písek“.Nemůže to být zubní kámen? Kojení samozřejmě ovlivňují hormony a ty ovlivňují i složení slin. Proto mají maminky v těhotenství problémy se záněty dásní a se zvýšeným ukládáním zubního kamene. Samozřejmě, že je to v různé míře, záleží i na genetice.

kaca35
Echt Kelišová 9662 příspěvků 03.11.14 21:48

@40 kojím taky 27 měsíců, no pravda nemám alergii atak tedy vápník doplňuju jak se má, žádný problémy nemám(alespon viditelné) nejvíc vápníků i proti mléčným výrobkům je v máku. jinak kdesi jsem četla, že kojení je dobré právě na stáří na osteoporozu, v době kojení se tělo prý naučí hospodařit se sníženém množství vápníků no apak tuhle zkušenost uplatní ve stáří kdy nedochází k tak rychlému úbytku, já bych si nechala nabrat krev nebo moč na zjištění hodnot vápníku případně něco dalšího co ktomu patří apodle toho bych to řešila dál, jak víš, že je problém zrovna ve vápníku??jen podle toho co říkali doktorky protože oni viděly tvé zuby a ví že kojíš?

Příspěvek upraven 03.11.14 v 21:49

40
Kecalka 394 příspěvků 03.11.14 21:49
@Daduka píše:
Píšeš, že nemůžeš kravské mléko, ale nedočetla jsem se, jestli něčím dostatečně doplňuješ vápník? Myslím rostlinnou stravou, nebo aspoň farmakologicky? Jinak z vyšetření by byla dobrá třeba denzitometrie - stav kostí, provádí se na ortopedii. a jinak bych v první řadě přestala kojit. Jsem sice velký zastánce kojení, ale ne v případě, že to takhle viditelně škodí!

Ano, to jsem nenapsala. V těhotenství a na začátku jsem brala Mamavit s Prefolinem a DHA, pak jen obyčejný Mamavit, pak chvíli nic, snažila jsem se jíst mléčné výrobky, pít mléko, ale měla jsem období, kdy jsem na pestrost svojí stravy tak nějak kašlala, dbala jsem na dokonalý jídelníček malého a sebe odbývala :-( Když mi zjistili intoleranci laktózy a alergii na bílkovinu kravského mléka, zjišťovala jsem si rostlinné zdroje vápníku, koupila si Dologran (vápník, hořčík), ten mi doporučila i praktická doktorka, koupila si Elmex gelee na zuby, chvíli se snažila, ale přes léto mi bylo fajn, tak jsem zase polevila…Taky jsem si říkala, vždyť kojím jen 1-2× denně, malej jí už pestrou stravu, já mu dávám jen dávku imunitních látek, to mě nemůže tak vyčerpávat…

iiiv
Extra třída :D 11252 příspěvků 03.11.14 21:57

Na vápník je dobrý mák, rozhodně bych to začala řešit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >