Dlouhodobě kolísavá zvýšená teplota u 5 měsíčního dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
63
20.1.22 10:57

Dlouhodobě kolísavá zvýšená teplota u 5 měsíčního dítěte

Ahojte holky,
už jsem trochu vynervovana a nikde jsem nic nenašla. Našeho malého spunta trápí skoro 2 týdny kolísavě zvýšená teplota (37,1-37,3). Má, nemá, má, nemá…Z prvu jsem to přisuzovala zubům, ale nic. U Dr dělán crp v pořádku, stěr z krku v pořádku, teď jen čekám na kultivací moči.
Syn má někdy červené tváře i nos a bývá nevrlý, ale někdy se normálně směje, hraje si… Je i den kdy teplotu nemá a druhý den zase zvýšená, třeba jen dopoledne nebo odpoledne…pak zas nic… Setkala ste se s tím některá?
Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20833
20.1.22 11:17

Zdravím, ano, naše malá má toto už skoro dva roky (začalo jí to v nějakých 17-18 měsících). Má sníženou imunitu (zjištěno na imunologii), HIT, další intolerance atd, tak to může být z problémů podobného rázu. U nás teda začínají teploty růst výš… při teplotě bývá většinou unavená, nechce moc jíst.

Tak bych doporučovala imunologii, alergologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.1.22 11:25

@Margery
Syn je zatím jen na prvním přikrmu (zelenina, maso -zatim odzkoušeno jen jedno) plus UM. Prikrmy kupujeme, chutná mu. Zatím vyšší teploty než 37,3 neměl :nevim:
Někdy nemá přes den vůbec. Ještě jsem zapomněla dodat že trochu víc kaslal než obvykle (má tichý reflux), začala jsem dávat hedelix sirup a přijde mi jakoby začal odkaslavat hleny… Ale divné je že stery z krku měl v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
20.1.22 11:27

A mohu se optat, proč ho pořád měříš, co Tě k tomu vede? @Lucik1991

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
20.1.22 11:27

U nás to samé. Jen s tím rozdílem, že to je u dvojčat. Reakce naší dr? Prý že nemáme měřit teplotu. :roll:
Jenže u nás už je tohle dlouhodobého rázu. Začalo to asi v 6 měsícich a je to doteď. :nevim: Žádné vyšetření dr nedělala. :nevim: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.1.22 11:29

@lucije28
Já čekala že se někdo zeptá 😁 měli jsme mít druhou dávku hexa, a malý začal být orpavdu hodně nevrlý jednou dobou a měl červené tváře i nos někdy, taky šlo z něj celkem teplo.
Kdyby byl v pohodě neměřila bych ale viděla jsem na něm že něco není v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.1.22 11:31

@Ťarbík01 no dobrý přístup,,,já vím že děti obvykle mají jinou teplotu, ale když člověk vidí že je,,jiný,, než normálně tak asi se něco děje.
Ani CRP, moč, nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20833
20.1.22 11:46

@Lucik1991 dcera měla na začátku taky jen těch 37,3°C, ted už mívá cca jednou měsíčně i 39,7, den dva, bez dalších příznaků. Už se to opakovalo několikrát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
20.1.22 12:06

@Lucik1991 nic. Ani moc, ani crp prostě nic. Jen věta: nemerte a nebudou mít teplotu. 8o :nevim:
Jenže už jsme měnili jednu mudru a tak je to těžké sehnat kvalitního pediatra. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.22 12:33

Ahoj, ano, zažila, řešila jsem to u dcery asi dva měsíce od jejich 3,5 mesice. Začalo to jedním dnem, kdy měla nad 38°C, ale pak to kolísalo okolo těch 37°, přesně jak píšeš, někdy zvýšená, někdy v normě, v různých částech dne. Nevysledovala jsem žádný trend.. Dr dělala několikrát dbery, odkládalo se kvůli tomu ockovani, nic nezjistila, jen že má horší imunitu, řešeno s imunolozkou a prý nic, čím by se znepokojovala. Nakonec jsem se domluvila s Dr, že už měřit nebudu, dcera jinak prospívala, byla veselá. :nevim: (doma mám nakoupené asi tři teploměry, abych vyvrátila teorii, že mi měří spatne :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.22 12:34

Jo a moč a stěry ze zadečku jsme dělali taky a všechno čistý :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.1.22 12:36

@Paní Pupíková
Děkuji za uklidnění :) malý měl v 5 týdnechch střevní virózu a od narození je na UM, takže jeho imunita bude asi taky oslabema. Ještě uvidím co přinesou zítřejší výsledky moči. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.22 12:51

@Lucik1991 Já se pak už dostala do fáze, kdy jsem se modlila, aby se něco našlo třeba v těch sterech, ať se mám čeho chytit, zaleci se to a máme pokoj :) Dle Dr. prodělala asi nějakou virózu. Držím palce, ať je to u vás v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.1.22 13:58

@Paní Pupíková já se nedivím, upřímně jsem doufala že v tom krku taky něco bude mít abych věděla co s ním je…a prd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
20.1.22 14:20

Tak koukám, že všechny mudry to řeší. Jen ta naše je No stress. Tak to si na ni doslapnu. :cert:
Jako dětem nic viditelného není. Ale už to trvá asi 2 měsíce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat