Dlouhodobé ošetřovné pro OSVČ - komerční pojištění ztráty příjmu

16.3.21 00:01

dlouhodobé ošetřovné pro OSVČ - komerční pojištění ztráty příjmu

Zdravím, rád bych se zeptal, zda mi někdo dokáže poradit v následující životní situaci.

Jsem samoživitel a pečuji o svou dvouletou dceru, které byla hned po narození diagnostikována zúžená aorta, což lehčím zákrokem zatím stabilizovali. Lékaři dále čekají až trochu povyroste (odhadem do 3 let věku), aby ji transplantovali novou srdeční chlopeň, což bude obnášet delší pobyt v nemocnici a následné zotavování doma.

Jako OSVČ na hlavní činnost si každoročně vydělám 900 tis Kč, na které uplatňuji paušální náklady ve výši 60%. Tedy cca 75, respektive 45 tisíc měsíčně. Dále sice pobírám rodičovský příspěvek, ale ten v době nástupu na operaci již nebude aktuální. Uvažuji o zřízení nějakého pojištění ať už dobrovolného nemocenského pojištění u ČSSZ, tak především nějakého komerčního, které by mi těch několik měsíců kompenzovali ztrátu výdělku v souvislosti s dlouhodobým ošetřováním.

Vím, že na základě nemocenského pojištění od ČSSZ mohu čerpat 90 dní dlouhodobé ošetřovné, ale zajímalo by mne:

• zda mne v této situaci nějaká privátní pojišťovna vůbec pojistí (asi jim moc peněz nevydělám), ale tím že pojišťuji svou ztrátu výdělku je stav mé dcery možná zajímat nebude.
  • Jaký produkt by výše uvedené kryl a u jaké pojišťovny

Máte s tímto někdo nějaké relevantní zkušenosti, které by mne nasměrovali, kde a jak toto řešit?

Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19748
16.3.21 08:37

Tohle pojištění bývá v rámci životního pojištění, ale mám obavu, že plánované zákroky ti nebudou plnit, zvlášť pokud mám dítě v době uzavření pojistky zdravotní problém. Najdi si finančního poradce, ten ti udělá pojištění na míru. My to máme u pojistky Flexy, pojišťovna ČS, ale tuším, že to je u pojistky dítěte, ne tvojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 08:47

@Tatínek1150 můžeš pak o pomoc požádat nadaci Dobrý anděl
Pomáhají tam, kde je nemocné dítě
Sama jsem jejich pomoc využila, ale jako nemocný rodič

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...