Dlouhodobé potíže se spánkem,co by mohlo pomoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:49
Dlouhodobé potíže se spánkem,co by mohlo pomoci?

Maminky, třeba mi poradíte. Už více jak 4 roky trpím na špatný spánek, naučila jsem se normálně fungovat, ale trápí mě to. Začalo to po porodu prvního dítěte, úzkosti a deprese po porodu odstartovaly tyto potíže. Ze začátku to bylo peklo, opravdu jsem skoro nespala, pak to šlo jako na vlnách, záleželo na období(těhotenství, další porod, rodinné starosti, nemoci dětí),kdy jsem spala špatně pak zase relativně dobře. Do normálu jako před dětmi se mi ale už spánek nevrátil, zdaleka nenaspím hodiny, co bych potřebovala a mohla bych, protože dětí spí vesměs hezky. Celkově dlouhodobě považuji svůj spánek za nekvalitní a nedostačující. Dlouho usínám, budím se v noci nebo se k ránu vzbudím a ačkoliv jsem ještě nedospaná a velmi unavená, již znovu neusnu. Zkoušela jsem v období krizei prášky na spaní, ale kupodivu mi nezabírají jak by měly, třeba mi pomohou usnout, ale za pár hodin jsem stejně zase vzhůru a ve výsledku mi lepší spánek nepřinesou. Ráda bych objevila něco přírodního co opravdu zabírá, neporadíte něco? Moc děkuji

Reakce:
Annabela11
Závislačka 4192 příspěvků 06.08.19 14:32
@Anonymní píše:
Maminky, třeba mi poradíte. Už více jak 4 roky trpím na špatný spánek, naučila jsem se normálně fungovat, ale trápí mě to. Začalo to po porodu prvního dítěte, úzkosti a deprese po porodu odstartovaly tyto potíže. Ze začátku to bylo peklo, opravdu jsem skoro nespala, pak to šlo jako na vlnách, záleželo na období(těhotenství, další porod, rodinné starosti, nemoci dětí),kdy jsem spala špatně pak zase relativně dobře. Do normálu jako před dětmi se mi ale už spánek nevrátil, zdaleka nenaspím hodiny, co bych potřebovala a mohla bych, protože dětí spí vesměs hezky. Celkově dlouhodobě považuji svůj spánek za nekvalitní a nedostačující. Dlouho usínám, budím se v noci nebo se k ránu vzbudím a ačkoliv jsem ještě nedospaná a velmi unavená, již znovu neusnu. Zkoušela jsem v období krizei prášky na spaní, ale kupodivu mi nezabírají jak by měly, třeba mi pomohou usnout, ale za pár hodin jsem stejně zase vzhůru a ve výsledku mi lepší spánek nepřinesou. Ráda bych objevila něco přírodního co opravdu zabírá, neporadíte něco? Moc děkuji

Psychiatr…

Premek_Orac
Kelišová 5434 příspěvků 06.08.19 14:40

Vítej v klubu insomniaků.
No, asi ti moc neporadím, protože jsem zrovna ten případ, kdy nepomohlo nic.
Ale zkusil bych pravidelnost, nízkou teplotu v místnosti, nejíst po šesté, dokonalé zatemnění a ticho, magnesium, bylinkové čaje na spaní cca 2 hodiny před spánkem, možná nějaký předspací rituál.
Můžeš požádat lékaře o vyšetření spánku, mozkové činnosti, mohou ti něco poradit. Zajímavou zkušeností by pro tebe mohl být několikadenní pobyt v naprosté tmě, pokud si to můžeš dovolit.

Váš příspěvek
Reklama