Dlouhodobé snažení, první vyšetření

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
78
4.1.22 12:46

Dlouhodobé snažení, první vyšetření

Ahoj holky.
V lednu 2021 jsme se s manželem začali snažit o miminko, v dubnu jsem prošla ZT.
Uběhl už tedy rok od začátku snažení a nepovedlo se to :,( Momentálně mám menstruaci, každopádně objednala jsem se na příští středu na gynekologii, kde chci situaci řešit.
Vůbec nevím co od toho očekávat… Jak takové první vyšetření probíhá? Co se zjišťuje? Dostanu hned pro manžela žádanku na spermiogram? Nebo se to řeší nějak jinak když už se nám vlastně otěhotnět podařilo, jen to nedopadlo :nevim:

Děkuji moc za vaše rady a zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
741
4.1.22 13:07

Mela ses asi rovnou objednat do CAR, z me zkusenosti. Tam nejsou problem pojistovnou hrazene ukony jako hormonalni profil, zatimco gynekologove se casto cukaj, protoze jim to nechteji proplacet pojistovny (aspon mi to tak vysvetloval lekar z CAR). A jak se to resi nebo neresi nejde rict, kazdy lekar dela neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 13:09

A kolik vám je? Z vlastní zkušenosti vím, že pokud pod 30, tak tomu doktoři budou nechávat ještě čas… Zvlášť pokud si už otěhotněla

• Citovat
  • Nahlásit
78
4.1.22 13:15
@misuled píše:
Mela ses asi rovnou objednat do CAR, z me zkusenosti. Tam nejsou problem pojistovnou hrazene ukony jako hormonalni profil, zatimco gynekologove se casto cukaj, protoze jim to nechteji proplacet pojistovny (aspon mi to tak vysvetloval lekar z CAR). A jak se to resi nebo neresi nejde rict, kazdy lekar dela neco jineho.

Aha, tak uvidím jak se k tomu postaví můj lékař a kdyžtak se tam objednám, není potřeba teda mít tam žádanku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
4.1.22 13:16
@Anonymní píše:
A kolik vám je? Z vlastní zkušenosti vím, že pokud pod 30, tak tomu doktoři budou nechávat ještě čas… Zvlášť pokud si už otěhotněla

Je mi 30.. takže to už určitě nechci odkládat a chci to nějak řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
4.1.22 13:19

Zadanka vetsinou neni treba a v CARu si vetsinou stejne vse delaji znovu (krev, moc, SPG, ultrazvuky)… takze je otazka jestli se zdrzovat u Tveho gynekologa, bud to muzes zkusit anebo muzete rovnou do CARu, jak preferujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.1.22 13:22

Ahoj, po předchozí revizi po zamlklem tehu v 9tt.,se nám také nedařilo rok a půl otěhotnět. Gybekolog máš tedy odeslal do reprodukčního centra a rovnou mě dál zadanou pro partnera na spermiogram. Vysledka chlapa super, zkoušeli se různé stimulace,..pak výtěr, museli nás oba přeléčit ATB,.když se nedařilo dělalo se vyšetření pruchodnosti vejcovodů, po zjištění že je vše ok, jsme se napřed domluvili na inseminaci, první pokus se nezadaril,2 úspěšný. Ale všude je to jinak a záleží na co přijdou proč to nejde, dle toho se postupuje. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 17:18

Asi lepší jít rovnou do centra. Žádanka není potřeba, prostě se jen objednáte a hotovo.
Přítel musel podstupovat znovu spermiogram, chtějí ho mít vlastní a nebyl z toho nadšen, je 5o 0ro něj dost choulostivé. :jazyk:
A krevní testy..atd, chtěli i ode mě, také znovu, u nich.
Ale Pokud je čas, tak je to jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
78
4.1.22 17:52

@ŠmolinkaJana děkuji, je super že vám to vyšlo :palec: jak dlouho vám to trvalo? Veškeré ty vyšetření atd než byl úspěšný pokus?
Jako je to jen rok, vím že se tu holky snaží mnohem déle, ale přijde mi to taak nekonečné :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.1.22 17:54

@ZvědaváTerr Od září do prosince, takže celkem rychle, ale bylo to psycho, to čekání pořád na něco, ale tlačil mě věk. V lednu už jsme měli termín na IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
4.1.22 17:57

Jsem v úplně stejně situaci, kromě zamlklého těhotenství, téměř rok a pořád nic. Na vyšetření jdu v pondeli ke svému gynekologovi :roll: snad bude všechno v pořádku. Posledních pět měsíců jsem brala utrogestan na srovnání cyklu, abych tento měsíc zjistila, když jsem ho vysadila, že mi blokoval ovulaci :?… Už mám dceru, ta vyšla na poprvé, tak nevím, v čem je teď problém. Každopádně budu držet palce a budu ráda za vyměnění zkušenosti, co budou dělat vám, ať můžeme porovnat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.1.22 18:02

@tmeren Mám to též za sebou rok a 3 měs. po revizi po ZT nám to nešlo, hormonální stimul, všechna možná vys. a inseminace :nevim:

Příspěvek upraven 04.01.22 v 18:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
4.1.22 18:24

@ŠmolinkaJana důležité je, že vám to pak vyšlo! :srdce: snad už dnešní medicína dokáže pomoci ve většině případů :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.1.22 18:26

@tmeren no ve většině ne, hraje tam roli i věk a kvalita vajíček :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
4.1.22 19:28

@ŠmolinkaJana tak snad to nebude nas případ :roll: je mi 29 a rodila sem před necelými třemi roky, tak snad šlo zatím jen o špatně načasování díky nepravidelně ms a nešťastné podávanému utrogestanu. Nestraste mě, já věřím, že se nám to zadari! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat