Dlouhodobě trvající průjmy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.5.22 07:45

Dlouhodobě trvající průjmy

Ahojky, mám už asi 2. měsíc ten problém že jsem se nedočkala normálně pevné stolice a průjmy jsou momentálně u mě na denním pořádku ať jsem si dala dietu pila hodně vody léčila to Endiaron nebo brala biopron co vím je že alergie na nic nemám nebo o tom alespoň nevím byla jsem i na odběrech krve a podle doktorky jsem ok neví někdo co by to bylo? bolesti břicha nemám, nezvracím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1295
18.5.22 08:04
@Madeleine96 píše:
Ahojky, mám už asi 2. měsíc ten problém že jsem se nedočkala normálně pevné stolice a průjmy jsou momentálně u mě na denním pořádku ať jsem si dala dietu pila hodně vody léčila to Endiaron nebo brala biopron co vím je že alergie na nic nemám nebo o tom alespoň nevím byla jsem i na odběrech krve a podle doktorky jsem ok neví někdo co by to bylo? bolesti břicha nemám, nezvracím…

Problém s potravinami se může objevit kdykoliv, tak pokud nenašla nic přímo doktorka, zkusila bych to směrem k alergologii. Psala bych si co jim a zároveň průjmy dokud bych nešla na alergologii. Zároveň jsou alergie u kterých je reakce většinou rychlá a alergie u kterých se to projevuje hlavně při trávení apod.. Syn byl nedávno na testech na alergii na ořechy a arašídy(na výsledky čekáme, i když počítáme, že se to potvrdi) a jemu prostě otečou rty, udělají se v puse afty a okamžitě se osype a potřebuje ventolin, který má naštěstí jeho brácha astmstik(teď už ho má napsaný taky). Tam to začne v momentě, kdy to dá do pusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 08:06
@Fiveone píše:
Problém s potravinami se může objevit kdykoliv, tak pokud nenašla nic přímo doktorka, zkusila bych to směrem k alergologii. Psala bych si co jim a zároveň průjmy dokud bych nešla na alergologii. Zároveň jsou alergie u kterých je reakce většinou rychlá a alergie u kterých se to projevuje hlavně při trávení apod.. Syn byl nedávno na testech na alergii na ořechy a arašídy(na výsledky čekáme, i když počítáme, že se to potvrdi) a jemu prostě otečou rty, udělají se v puse afty a okamžitě se osype a potřebuje ventolin, který má naštěstí jeho brácha astmstik(teď už ho má napsaný taky). Tam to začne v momentě, kdy to dá do pusy.

Dobrý den děkuji za odpověď u mě nic jiného kromě toho průjmu se neobjevilo bojím se že mám třeba nějaký problém ve střevech i když tu alergologii zvážím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
18.5.22 08:17
@Madeleine96 píše:
Dobrý den děkuji za odpověď u mě nic jiného kromě toho průjmu se neobjevilo bojím se že mám třeba nějaký problém ve střevech i když tu alergologii zvážím

Pokud by se neprokázala žádná alergie, tak bych doporučila objednání na gastroenterologii. Ale jelikož tam vyšetření může být náročnější, vyřadila bych prvně to lehčí(alergo). Někteří z gastra chodí na endoskopii apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16261
18.5.22 08:29

Určitě nejprve zajít na alergologii a vyloučit případnou alergii, když nic, tak řešit dál. Kolonoskopie atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
18.5.22 08:34

To může být např. intolerance laktózy to přichází věkem…zkus používát bezlaktozové potraviny nějakou dobu, ale určitě i ta alergologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 09:16
@lucynka25 píše:
Určitě nejprve zajít na alergologii a vyloučit případnou alergii, když nic, tak řešit dál. Kolonoskopie atd..

Právě dneska jsem na tu alergologii volala ta mě poslala na tu gastro že je to normální postup…mám fobií z těchto vyšetření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
18.5.22 09:53

@Madeleine96
Byla jsem na gastru kvuli podobnemu problemu, mela jsem navic jeste nevolnosti, udelali gastroskopii, sono bricha a odbery krve na vse mozne, na vysledky zatim cekam, ale jinak mam vse v poradku, i ten prujem me nakonec presel. Nemas nejaky stresovy obdobi? Muzes mit jen drazdivy tracnik, ten to bude pry asi u me. Jinak ty vysetreni nejsou tak hrozny, prezit se to da

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16261
18.5.22 10:36

@Madeleine96 To se ti ani nedivím, alenboj, mamka teď byla, umrtvili to a vůbec o tom nevěděla. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 11:50

Pokud už jsi to nedělala, zkus si zatím, než se dostaneš na další vyšetření, striktně na 1-2 týdny vyřadit laktozu. Hlídej si ji i ve složení potravin, třeba sušenky, pečivo a uzeniny často obsahují laktozu. Když se to spraví, způsobovala to ona. Často toto zůstane jako následek nějaké virozy, že střevo přestane tvořit enzym laktáza a ty pak nestrávíš správně laktozu a máš průjmy. Může to být dočasné. Lze to řešit dietou nebo doplňuješ ten enzym tabletami. Může to dělat i lepek, ale tam bych to zatím nevysazovala, aby to neudělalo falešně negativní testy na alergu a gastru.
Mně zbytečně honili po všech možných vyšetřeních, uzavřeli to jako dráždivý tračník a že si mám brát imodium. Díky googlování jsem přišla na laktozovou intoleranci a do 4 dnů jsem měla po potížích. Nevím, jak by to moje střevo dneska vypadalo, kdybych to dodnes řešila imodiem. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat