Dlouhodobé užívání hořčíku

Attila8
20.3.17 12:01

dlouhodobé užívání hořčíku

Ahojte, berete někdo dlouhodobě hořčík? myslím tím každý den třeba x let, nemyslím te´d ani těhotné nebo kojící matky. Co vám hořčík dal, nebo naopak za tu dobu vzal? Díky.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6145
20.3.17 12:13

Beru na doporučení neurologa (epilepsie), co mi vzal nevím. Co dal? Mělo by mi být líp.
Budeš brát? Nebo jen zvědavost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
20.3.17 12:15

Užívám, dává mi klidnější nervy, snad snažší vstřebávání vápníku atd., méně zánětlivých procesů v těle…Je to těžko měřitelné :-). Ale nemyslím si, že ti může něco vzít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15959
20.3.17 12:26

@Attila8
Dcera 6 let ho bere na doporučení neuroložky - začínaly jí migrény. Bere ho asi 2 roky a je úplně bez bolestí hlavy. Ale že by byla klidnější a s pevnějšími nervy, to teda není :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13671
20.3.17 12:37

Ja ho beru vcelku pravidelne, pomaha ri svalovych krecich. Nyni zacinam brat opravdu denne, zatim beru treti den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
20.3.17 13:07

Beru na doporučení lékaře. Mám pocit že mi nevzal nic, a pomohl zlehka s nemocí. Jinak někteří lékaři razí názor, 3 týdny brát a pak týden vypustit. Údajně, aby to tělo bylo schopno stále zpracovávat hořčík samo ze stravy a je fakt, že to může zlehka zatěžovat játra.
Já tedy beru neustále, pokud nezapomenu :mrgreen:
Hloupé je pokud někdo překračuje dávkování, to pak mohou odnést ta játra. Přebytek hořčíku se má sice vylučovat močí, ale jak je v těch tabletách silně koncentrovaný, tak to tak uplně nefunguje/fungovat nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
20.3.17 13:09

Brát ho nemusím, ale chci to zksuit, mám velmi nízký tlak, trpím závratěmi, až mi při zvednutí do stoje zžerná před očima a potom mi poletují před očima tečky, manžel se mi smál, že mám halucinace :P potom mám problém s vlasy, a kůží, trpím exémy. Co se týká svalových křečí, pokud nic nedělám tak křeče nemám, ajkmile tělo trochu zapřáhnu chytám křeče ikdyž jsem protažená, co se týká vyprazdňování taky žádná slává, spíš tělo ke stolici musím přemlouvat. Chtěla bych jej brát právě pravidelně, takový ty rozpustný šumáky do vody ale chtěla jsem se ujistit že dlouhodobé užívání tělu jinak neuškodí.

• Citovat
  • Upravit
15959
20.3.17 14:28

Tak zrovna ty rozpustný horciky bych dlouhodobe nebrala, jsou v tom ruzny sladidla sud., navíc ta chut Ti za chvíli bude vadit. Spis cisty hořčík v tabletah. @Attila8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13671
20.3.17 16:46

@Attila8 taky bych nedoporučila ty rozpustný, já je beru jen po zátěži a také ne pokaždé, ze začátku mi chutnali a pak už tolik ne, tak beru tak polovinu případů po zátěži + denně tabletu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:03

Já beru hořčík po dobu 8 let, kvůli tetanii. Ze začátku jsem brala tablety, ale ty mi nepomáhali a křečovité záchvaty se stále vraceli, tak jsem dostala Magnosolv ( nejlepší prášek na světě ) :srdce: :lol: Bohužel, je pouze na předpis. Protože může být návykový. LPomáhá při křečích, všelijakých bolestech, migréně, menstruačních bolestech, kdo má vysoký tlak a závratě tak je taky výborný a nebo při opici. :andel: :palec: Beru denně 3×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
21.3.17 06:11

Tak jelikož moje problémy nejsou až tak hrozné, rozhodla jsem se brát magensium obden, zatím teda, a uvidím co se stane, pokud mi bude nějak lépe, nechám to tak, poud ne, koupím si tablety magnesia a bud brát denně a uvidím. díky :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Attila8
21.3.17 06:13

Tuto diskuzi jsem založila proto abych zjistila zda nejsou nějaké nežádoucí účinky při dlouhodobém braní…

• Citovat
  • Upravit
21.3.17 07:36

@Attila8 v nemocnici mi neneurologii řekl kdysi jeden doktor, že magnesia se nedá předávkovat, tělo si vezme co potřebuje a zbytek vylouvyloučí močí. Každý trpí nedostatkem hořčíku a jedna tableta mu moc nepomůže, kolem 4 denně by bylo ok. Doktor jich předemnou slupl 7 naráz a řekl, že to je jen snídaně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.17 11:38

Já neberu hořčík v tabletách, k tomu mám trochu odpor, ale dlouhodobě užívám hořčík ve formě epsomské soli. Jak na běžný koupání, tak sem tam namočit nohy do škopku.

Nedá se v tom koupat denně, dokonce ani nesmí. Ale dvakrát týdně je tak ok - středa a pátek - moje koupací dny. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama