Dlouhodobé užívání Ibalginu a kojení

Anonymní
2.2.16 16:19

Dlouhodobe uzivani ibalginu a kojeni

Ahoj trapi me zuby, k zubari chodim..konecne..jenze, zuby boli porad k tomu dasne..chci se zeptat jak dlouho muzu brat ibalgin od bolesti..vim, ze muzu, ale jak dlouho? Male je pul roku, tak uz tolik nekojim a davam i obcas sunar..dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.2.16 16:29

Já myslím že u kojení bys ibalgin neměla, je povolený paralen…taky jsem měla problém s dásněma, jsem těhotná a když bylo nejhůř tak jsem si ten paralen šoupla, ale snažila jsem se to vydržet co nejdéle..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
2.2.16 16:51

@KatkaKlcova ibalgin se smí, dokonce ho někde uvádějí při kojení jako lék první volby. Smí se i těhu, jen v 1 a 2. trimestru. Vím to na 100%, mám na paralen alergii :jazyk: tak jsem to zjištovala u několika doktorů

@Anonymní píše:
Ahoj trapi me zuby, k zubari chodim..konecne..jenze, zuby boli porad k tomu dasne..chci se zeptat jak dlouho muzu brat ibalgin od bolesti..vim, ze muzu, ale jak dlouho? Male je pul roku, tak uz tolik nekojim a davam i obcas sunar..dekuji

záleží, kolik jich bereš denně a jestlio každý den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.16 16:54

@atominnka jak kdy..nekdy jeden jindy tri..nebo jen po pulkach..

• Nahlásit
  • Citovat
22512
2.2.16 16:58
@Anonymní píše:
@atominnka jak kdy..nekdy jeden jindy tri..nebo jen po pulkach..

tak to neporadím… mně dr říkal, že bych při kojení neměla víc jak týden v kuse (brala jsem denně 2-3 ibalginy 400). ale znáš to, každý dr ti řekně jinak. Asi bych se poradila se zubařem nebo obvodákem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
2.2.16 17:00

Ibalgin je sám o sobě humus, natož při kojení. Uvědom si, že cokoliv Ty dáš do sebe, přejde do prcka taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
2.2.16 17:59

Mě dr.na pohotovosti překvapil, že brufem, ibalgin při kojení můžu, trpěla jsem s hrozně vysokýma horečkama a nevzala si nic a on to ještě ověřoval v nějakých příručkách, abych si ho v klidu vzala. Vím jaký to je sajrajt, ale mě bylo během chvíle o sto pro. líp. Tak ho ber po kojení, ať máš rozestupy od užití a kojení…

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.16 18:06

@atominnka me tedy rekli ze bych mohla jenom paracetamol, ktery stejne nemuzu kvuli jatrum. Ibuprofen, ktery normalne beru na bolest, mi rovnou zatrhli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
2.2.16 18:09

Taky jsem se o ibalgin při kojení dost zajímala a podle několika studií se do mléka vylučuje jen velmi malé množství (resp. zanedbatelné), navíc pokud se vezme více jak hodinu a půl před kojením, tak tam už nebylo nic.
Druhá otázka ovšem je, jaký negativní vliv to má na samotnou kojící ženu. Jestli by nebylo lepší řešit příčinu, protože dlouhodobé braní léků proti bolesti není úplně v pořádku nikdy. Tak jestli jde o zuby (jakože ty umí potrápit), tak ať se to brzy dá do pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.16 18:51

Je pravda že v porodnici nám po porodu rovnou šupli ibáč na bolest po šití a zavinování dělohy…ale jen dvoustovku a dostala jsem během prvního dne 2, pak už ne…ale já teda mám za to že ibalgin je daleko větší svinstvo než třeba ten paralen, takže si radši vezmu ten…nevím, když jsem kojila, tak jsem to naštěstí řešit nemusela, byla jsem zdravá, ale teď v dalším těhu už jsem po paralenu sáhnout musela no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama