Dlouhodobé užívání kortikoidů u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 21:28
Dlouhodobé užívání kortikoidů u dětí

Maminky, je mezi Vámi nějaká, které její dítko bere dlouhodobě kortikoidy? Nemyslím mastě nebo foukadla, ale přímo léky jako třeba Prednison nebo Solumedrol. Naše dítě má 3 roky a z toho už přes rok bral Prednison a teď zas Solumedrol. Poslední dobou se dost bojím, co to s ním může udělat.. :? Máte to některá stejně nebo podobně? ;) AN.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sepos
Kecalka 139 příspěvků 02.02.18 21:41

Tak nežádoucí účinky se samozřejmě vyskytnout můžou, ovšem pokud nemáme lepší léčbu, tak to stejně neovlivníte…:(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 21:46

@sepos
Nepřipouštíte si to? Já vlastně ne, za celý ten rok a čtvrt na Prednisonu..pak jsem byla tak ráda, že ho vysadili, že může růst a teď je máme znovu a já se začla bát…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 21:48
@Anonymní píše:
Maminky, je mezi Vámi nějaká, které její dítko bere dlouhodobě kortikoidy? Nemyslím mastě nebo foukadla, ale přímo léky jako třeba Prednison nebo Solumedrol. Naše dítě má 3 roky a z toho už přes rok bral Prednison a teď zas Solumedrol. Poslední dobou se dost bojím, co to s ním může udělat.. :? Máte to některá stejně nebo podobně? ;) AN.

Naprosto Tvému strachu rozumím. Zkušenost s kortikoidy nemám. Ale náš syn má ve 3 letech už 20. atb. Taky mě to děsí. Přesně se bojím, co to může udělat. K tomu ma i často kortikoidy a další léky.
Držte se :hug:

sepos
Kecalka 139 příspěvků 02.02.18 21:50

Nevím s čím se dítě léčí, ale zkuste léčbu konzultovat s klinickým farmaceutem, který jí zhodnotí a třeba ty kortikoidy dá s něčím do kombinace a sníží dávky.

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 02.02.18 22:03
@Anonymní píše:
Maminky, je mezi Vámi nějaká, které její dítko bere dlouhodobě kortikoidy? Nemyslím mastě nebo foukadla, ale přímo léky jako třeba Prednison nebo Solumedrol. Naše dítě má 3 roky a z toho už přes rok bral Prednison a teď zas Solumedrol. Poslední dobou se dost bojím, co to s ním může udělat.. :? Máte to některá stejně nebo podobně? ;) AN.
mamka ma crona uziva pravidelne kortikoidy..co vim je to obecne zatez na srdicko, zhorseni zraku taky hodne..mamkA za rok uzivani ma o dioptrii a vic..mozna ze i deti to bude podobne
danyk
Generální žvanilka 23411 příspěvků 02.02.18 22:09

Tak ono záleží na tom, zda jde o dávky substituční, nebo zda jde o dávky léčebné. Tj. co léčítě za chorobu. Moje dítě má Hydrocortison od narození, začínal na 1 mg 3× denně, teď je na 4-3-4 mg, a dávka se mu bude zvyšovat podle tělesného povrchu. Tedy má dávky substituční, odvozují se mu podle různých výsledků z krve (biochemie). Zároveň se mu kontroluje kostní věku (tj. zda vyzrávání kostí koresponduje s biologickýcm věkem).

lentilka248
Kelišová 6424 příspěvků 02.02.18 22:09

Pokud má dítě nějake autoimunitní onemocnění, je jistě lepší mít nemoc pod kontrolou kortikoidy.. předpokládám, že doplnujete vápník, lékař kontroluje růst a pravidelně kontroluje mineralogram.. držím palce..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49829 příspěvků 4 inzeráty 02.02.18 22:11

Kolik toho bere? A kolik váží?

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 02.02.18 22:33

Hele, tohle se obecně zodpovědět nedá. Kortikoidy jsou svinstvo, antidepresiva třeba taky, ale smrt je svinstvo ještě větší. O nic víc ani míň tu nejde.
Pokud u vás není jiná varianta léčby než kortikoidy, tak podle mě nemá smysl se nežádoucími účinky zabývat… :?

Nagetka
Povídálka 26 příspěvků 28.05.18 20:34

Dobrý den je tu některá mamka jejíž dítě užívá Kortikoidy? Konkrétně prednison? Zajímalo by mě jak na ně vaše dítko reaguje. Dcera 11let je užívá asi měsíc a nereaguje na ně vůbec dobře :(Tak jestli třeba nemáte někdo nějakou radu nebo tak něco. Děkuji

danyk
Generální žvanilka 23411 příspěvků 28.05.18 20:43

@Nagetka a jaké bere dávky? A jak na ně reguje divně? Naše dítě bere dávky 4 mg.

Nagetka
Povídálka 26 příspěvků 28.05.18 20:49

@danyk bere 20mg rozdělených do tří denních dávek. Je pořád unavená, obden ji bolí žaludek až se z toho v noci vždy vzbudí. Za 14 dní na nich přibrala 4,5 kila. A má Teda šílenou chuť k jídlu. A je celá taková natekla nebo jak bych to řekla..

danyk
Generální žvanilka 23411 příspěvků 28.05.18 21:01

Nateklost a zvýšená chuť k jídlu a tím pádek přírůstek váhy, je normální, až to přestane brát, tak oplaskne. Vychází to asi 7 mg - 6 mg a 7 mg, to mi přijde adekvátní k věku, i když teda kortikoidy se počítají na tělesný povrch, tak pokud by to nebyla nějaká extra hubená žížalka, aby těch 20 mg bylo moc, tak je to normální dávka. Nebudu se vyptávat, na co to má, ale nemůže být ta únava spíš od té primární chorby, nikoliv od léčby? Bolesti žaludku - naše dítě to bere při jídle a na bolesti žaludku si nikdy nestěžuje.

Nagetka
Povídálka 26 příspěvků 28.05.18 21:10

@danyk před rokem byla na operaci se srdcem vše v pořádku pak dva měsíce na to se objevil výpotek a ten se pořád vrací tak kvůli tomu je bere. Možná že ta únava bude už také stresové původu každou chvilku jsme nemocnici a už ji to celé taky nebaví. Tak snad se to všechno srovná.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté Pardubice: Svoboda málem zabil, Lubina úplně! A v čem jede Čáslava?

Hokejové Pardubice jsou snad doopravdy prokleté. Nejenže zažívají naprosto... číst dále >

Potměšil končí s herectvím! Po operacích znovu chodí, před kameru ale nesmí

Patří k legendám české kinematografie, lidé ho znají nejen jako populárního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >