Jaké jsou následky dlouhodobého užívání Palgotalu a alkoholu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monik29
Kecalka 264 příspěvků 16.10.18 11:01
Dlouhodobé užívání léku na bolest Palgotal

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s dlouhodobým užíváním palgotalu? Má matka (63 let) má neustále nějaké problémy, myslím, si, že v tom hodně hraje roli stres, jednou žaludek, pak bolesti zad a letos v srpnu, než jeli na dovolenu, jí opět chytli záda, brala střídavě Palgotal, do toho Paralen, protože onemocněla, Ibalgin, Aulin a nevím co všechno, po 3 dnech v srpnu na dovolené onemocněla a dodnes není ok, pak se to zlepšovalo, ale 12.9. padali lidí na schodech v metru a paní jí lehce stáhla za tričko a asi jí tam něco ruplo, nejdříve jsme mysely, že má třeba něco se žlučníkem, skučela tady ve dne, v noci, nemohla spát, šla k doktorovi po několika dnech, kolikrát jsem se bála, že budu volat sanitku, byla u praktické a teď chodí na neurologii, tam jí dají toto, dělají akupukturu, na začátku dávali injekce a teď jde na pár rehabilitací asi jen 6× a pak možná MRI. Bere ty prášky 3 denně! Na to večer pije alkohol, je kuřačka, bere léky na tlak, má vysoký cholesterol - to se teď ještě uvidí z krevních testů, glaukom, špatné lymfy, žaludek… Zajímalo by mne, jestli jste měli nějaké vedlejší účinky? Jelikož na to pije a vůbec co bude s těmi zády dál? Chodí do práce - potřebuje nejméně do května 2024. To jí také paní prodloužila jen do prosince, když jí naměřili tlak 190! Možná by se i hodila rada, jak donutit rodiče řešit problémy a né je prodlužovat, až jsou co nejhorší a pak někam jít. Jeden čas jsem každé ráno zkoumala, zda dýchá :zed: Protože si myslím, že jí podle mě hrozí infarkt nebo něco podobného, když to všechno kolem sečtu, stres, prášky, alkohol, cigára, nespokojenost. Na otázku: A to ty prášky na tlak budeš už brát pořád? Odpověděla: Jistě, teta a strejda to taky berou. Já třeba čekala, že by lehce upravila stravu nebo tak něco, ale nevím, zda by to ještě pomohlo, plus cigára a pivo, to už zůstane asi do smrti. Docela se děsím, kdyby šla na operaci a neměla ten alkohol, co by se dělo?… Moje babička byla závislá na lécích, hodně lécích proti bolesti a v nemocnici měla absťák, řekla, že pokud jí je nedají, tak skočí z okna a šupajdila na 3 měsíce do Bohnic - poslední fotka, co s ní mám :cert:

Reakce:
Ou
Kelišová 5416 příspěvků 16.10.18 15:55

1. ničí si tím játra.
2. těch léků na bolest bere fakt hodně a ještě je dost divoce kombinuje.

Přitom bych si tipla, že u kořene bude nějaká depresivně-úzkostná porucha. A klidně už ji může překrýt závislost - třeba na lécích.

Měla by si přiznat, že problém bude dost v hlavě a že by to měla začít řešit a začít se měnit. Je docela dobře možné, že to nezvládne.

Pro tebe je klíčové se starat o svoji pohodu a bezpečí, zejména pokud závislost máte v rodině. Zní to tvrdě, ale nejsi zodpovědná za spokojenost své matky, natož za její zdraví, pokud si navíc ho ničí dobrovolně.

Nesnaž se ji zachránit - bude se jen bránit. Klíčové je pečovat o sebe a případně manžela a děti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >