Dlouhodobé užívání vitamínu D

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
120
7.1.22 08:21

Dlouhodobé užívání vitamínu D

Mám 2,5 letou dceru, které jsme od narození dávali každý den vitamín D, tak jak to je doporučováno asi všem miminkům. Nikdo nám však neřekl kdy vitamín D přestat dávat, takže ho dostává dodnes (každý den 1 kapku Terezia D3). Nyní jsem se ale dočetla, že se doporučuje u dětí do 1 roku a že se jím dá předávkovat. Takže přemýšlím, jestli dceři podáváním vitamínu D každý den spíš neškodíme. Jak to je? Kapaly byste dál, nebo jsme jí naopak vážně mohli nějak ublížit? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12503
7.1.22 08:31

Do roku jsem dávala denně. A pak přes zimu taky i další roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
7.1.22 08:32

Děti mají větší potřebu vitamínů D. Od tuším října do konce května se doporučuje podávat jak dětem, tak i dospělým. Za mě jí neškodíš. Dávám dceři (21 měsíců) taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33740
7.1.22 08:34

Vitamín D3 by měli užívat i dospělí. Chybí naprosté většině populace. Jedna kapka je pro novorozence, batole rozhodně nepředávkuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8671
7.1.22 08:34

Přes zimu neškodíš,
my dáváme D i mnohem staršímu dítěti, na doporučení lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55434
7.1.22 08:38

Ne, rozhodně jí tím neškodíš, naopak. Jednou kapku denně ji opravdu nepředávkuješ. A až na výjimky je česká populace v zimě déčkem poddávkovaná plošně, včetně dospělých. Na dotaz, kdy přestat dávat, bych tedy řekla, že nikdy :) Já nám ho v zimě dávám i dospělým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
7.1.22 08:44

Já jím s dcerou dlouhodobě. Celoročně si dáváme déčko. je to dobré na imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17942
7.1.22 08:47

U nás bereme déčko všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11646
7.1.22 09:04

Vzhledem k tomu, že ne neustále zataženo, léto nebylo téměř žádné, tak je podávání vitaminu D potřeba. Středoevropská populace ho má akutní nedostatek i normálně. Dávám ho oběma dětem (2,5 a 4 r).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
7.1.22 09:07
@Mymamemimi píše:
Mám 2,5 letou dceru, které jsme od narození dávali každý den vitamín D, tak jak to je doporučováno asi všem miminkům. Nikdo nám však neřekl kdy vitamín D přestat dávat, takže ho dostává dodnes (každý den 1 kapku Terezia D3). Nyní jsem se ale dočetla, že se doporučuje u dětí do 1 roku a že se jím dá předávkovat. Takže přemýšlím, jestli dceři podáváním vitamínu D každý den spíš neškodíme. Jak to je? Kapaly byste dál, nebo jsme jí naopak vážně mohli nějak ublížit? :(

Jakože do roku je to v pořádku a přepne se rok a ta stejná dávka toho stejnyho je u ní najednou nebezpečné předávkování? Jako vážně? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2262
7.1.22 09:26

Neškodíte. Navíc kapete terezii u kterého bylo v D-testu prokázáno, že obsahuje mnohemméně vit. D než uvádí obal.
Ale i kdyby jste kapali vigantol, tak je to v klidu. Mi doktorka doporučila ho kapat pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
7.1.22 09:49

Ne bereme cela rodina, cely rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
7.1.22 09:51
@Mymamemimi píše:
Mám 2,5 letou dceru, které jsme od narození dávali každý den vitamín D, tak jak to je doporučováno asi všem miminkům. Nikdo nám však neřekl kdy vitamín D přestat dávat, takže ho dostává dodnes (každý den 1 kapku Terezia D3). Nyní jsem se ale dočetla, že se doporučuje u dětí do 1 roku a že se jím dá předávkovat. Takže přemýšlím, jestli dceři podáváním vitamínu D každý den spíš neškodíme. Jak to je? Kapaly byste dál, nebo jsme jí naopak vážně mohli nějak ublížit? :(

V Terezii je obsah vitaminu D cca 35% DDD, podle posledních testů. Takže se rozhodně nemusíš bát, že bys dceru předávkovala. Obecně se doporučuje užívat vitamin D od cca konce září do konce března, pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3534
7.1.22 10:17

Terezia nemá toho vitamínu zas tolik, nám pediatr doporučil 3 kapky. A měli by užívat i dospělí, v našich končinách ho máme nedostatek snad všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
7.1.22 12:12

Jakekoli dlouhodobě užívání čehokoli má svá rizika. Zejména pokud je to chemický přípravek, který v sobě má další přidané látky.
Vitamínem D v syntetické podobě se člověk předávkovat může. Co třeba místo toho sáhnout po rybím tuku nebo jít ven na sluníčko, pokud je to jen trochu možné? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat