Dlouhodobé zahlenění a noční kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 3 inzeráty 09.05.18 08:30
Dlouhodobe zahleneni a nocni kasel

Ahoj holky,

snad mi tady nektera poradite, my uz jsme vsichni zoufali. :,( Nase dcerka ma 3 roky a od listopadu je v kuse zahlenena. Ma to v krku vzadu, takze to nejde vysmrkat ani vysat. Vykaslavat neumi a ani bohuzel nechce. Byly jsme 2× na ORL, jedna doktorka nam rekla ze mandle ma trochu zvetsene, druha ze je ma hodne zvetsene ze doporucuje operaci. Jeste jsem pristi mesic objednana k dalsimu doktorovi o treti nazor nez ji dame na operaci aby jsme meli 100% jistotu ze je tedy operace opravdu nutna kdyz jeden doktoe rekl to druhy ono. Zmenila jsem pediatricku protoze mi prislo ze kazde vysetreni odflakla, nova doktorka zjistila ze mame i krcni mandle zvetsene. Ster z minuleho tydne v poradku, zadny bacil ktery by tam nemel byt nema. Napadla me jeste alergie? Je to mozny aby to zpusobovalo zahleneni a v noci dusivy kasel, pri kterem se uz i nekolikrat pozvracela? Zajimave je, ze to vzdycky zacne kolem 1,2 hodiny, cca hodinu kasle a place jak je z toho uz taky zoufala a pak je az s par malymi zakaslanimi klid.. kazdy vecer se to opakuje. Za leky jsem zkousela davat aerius, nepomohl, sinupret a bronchipret, nepomohl. Pres noc mame spusteny zvlhcovac, davam do nej i eucalyptus, mame otevreny okno, spi vyvisene a nic nepomaha. Mleko jsme se snazili hodne omezit protoze zahlenuje. Prosim poradte co mame jeste delat, mala se hrozne trapi a ja taky kdyz vidim jak se kazdy vecer dusi :-(

Reklama

Reakce:

fia80
Závislačka 2841 příspěvků 09.05.18 08:37

Na odhlenění mých dětí funguje dobře čaj z lotosového kořene.

https://www.countrylife.cz/…sku-50g-muso

sediza
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.05.18 08:54

A měli jste antibiotika?? Mně řekla doktorka pediatrička, že nekdy dojde ke špatnému osídlení bskteriemi v dychcich cestách a při dlouhotrvající rýmě/zahlenění je dobré dát ATB. Syn mel noční kašel a ranní asi čtvrt roku. Dali jsme ATB a hned to zmizelo. Doktorky manžel je navíc plicní lékař. Říkala nám, že u dětí může být problém i astma, ale složitě se to prokazuje u malých dětí. Nezvládnou totiž spirometrii. Dala bych ATB na 14 dní minimálně treba Klacid. Cpěte do malé probiotika a ať nikde neprochladne. S tím zvlhčovačem - kolik máte vlhkost vzduchu? Držím palce.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 09.05.18 08:58

Já bych nechala dceři nabrat krev na mykoplazmata a plicní chlamydie. Dcera (7let) má diagnostikované nealeargické astma od 3,5 let, takže se zahleněním máme doma zkušenosti :zed:
Od listopadu 2017 do března 2018 stále kašlala. Mezitím měla i 2× teploty, kdy na RTG nebylo nic /obávala jsem zápalu plic/. Mudr. stále měnila sirupy, poslechy byly čisté, streptokok vyloučen výtěrama.
Konečně v březnu jí odebrali krev právě na mykoplazmata a plicní chlamydie. Mykoplazmata vyšla pozitivně. Nasadili klacid na 14 dní. Je to bakterie, která právě způsobuje kašle a pozná se jen z odběru krve. (dle mudr tyto odběry nechtějí často dělat, protože jsou drahé). Stály necelé 3.000 Kč, což mi nepřijde něco strašně drahého… :nevim:
Pak zůstanou tyto bakterie už v těle a „aktivují“ se při nemoci :pocitac: :pocitac: Šla bych touto cestou ještě před vytržením mandlí. :palec:

sediza
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 09.05.18 09:03
@lucije28 píše:
Já bych nechala dceři nabrat krev na mykoplazmata a plicní chlamydie. Dcera (7let) má diagnostikované nealeargické astma od 3,5 let, takže se zahleněním máme doma zkušenosti :zed:
Od listopadu 2017 do března 2018 stále kašlala. Mezitím měla i 2× teploty, kdy na RTG nebylo nic /obávala jsem zápalu plic/. Mudr. stále měnila sirupy, poslechy byly čisté, streptokok vyloučen výtěrama.
Konečně v březnu jí odebrali krev právě na mykoplazmata a plicní chlamydie. Mykoplazmata vyšla pozitivně. Nasadili klacid na 14 dní. Je to bakterie, která právě způsobuje kašle a pozná se jen z odběru krve. (dle mudr tyto odběry nechtějí často dělat, protože jsou drahé). Stály necelé 3.000 Kč, což mi nepřijde něco strašně drahého… :nevim:
Pak zůstanou tyto bakterie už v těle a „aktivují“ se při nemoci :pocitac: :pocitac: Šla bych touto cestou ještě před vytržením mandlí. :palec:

Souhlasím, akorát ja bych dceru netrápila odběrem krve a dala ten Klacid rovnou :) Můzou to byt chlamydie, mycoplasma, nebo neco, na co nepřijdou z krve, nebo právě to špatné osídlení správnými bakteriemi. A ATB na tohle pomohou. Pokud ne, tak návštěva plicního.

Kessynkaa
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 3 inzeráty 09.05.18 09:52

Meli jsme antibiotika 2× bendovky a jednou nejaky sirup ale nazev si uz bihuzel epamatuji a vsechno beze zmeny… :-( dneska pojedu koupit ten jitrocelovy caj a zavolam doktorce jestli by nam nepredepsala ten Klacid. Nijdo s tim vazne bic nedela, to je hrozny, podle me by ji meli poslat nekam na krev, na plicni, myslela jsem ze kdyz zmenim doktorku ze to bude lepsi a nic… budou jen cekat nez se poradne neco nerozjede…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 09.05.18 10:19

Já bych klacid nenasadila zase teď… výsledky jsou po 3 dnech od náběru. Ale záleží na Tobě… Tvoje rozhodnutí, co dělat.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 09.05.18 10:20

Bendovky nevyřeší kašel, ale zelenou rýmu. Za mne sirupy se míjejí již účinkem. Řekni doktorce, že trváš na odběrech.. musíš si být jistá v kranflecích. :pankac:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama