Dlouhodobě zalehlé uši

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
155
28.1.22 09:20

Dlouhodobě zalehlé uši

Ahoj všem,
Prichazim s dotazem..pravidelně mi zaléhají uši..poprvé se mi to stalo před 10 lety na dovolené u moře, kde jsme se potápěli, pak se mi to furt vracelo, následně byl pár let klid..před dvěma lety se mi to vrátilo, byla jsem i na ORL, říkali, ze nic nenašli, ptali se prý zda náhodou nedelam v prašném prostředí, ze to tam mam nějaké zanesené, ale cistim si vatovými tamponky usi každý den, no pak to nějak ustoupilo a před 14 dny znova, už mě to štve, několik dni v kuse to mam zalehlé, pak na chvíli přestane a pak se to zas objeví, stává se také někomu, ze mu často zaléhají uši?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10203
28.1.22 09:25

Jo, mně kdysi na orl řekli, že je to od krční páteře :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
28.1.22 09:43

Právě to čištění uší vatovými tyčinkami je největší zlo - cpeš si všechno hlouběji do zvukovodu. Málokdo čistí správně - jen to, co kouká ven. Vyzkoušej třeba ušní svíčky a při koupání důsledně vyklepávej vodu z uší :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
28.1.22 10:03
@Teri18 píše:
Ahoj všem,
Prichazim s dotazem..pravidelně mi zaléhají uši..poprvé se mi to stalo před 10 lety na dovolené u moře, kde jsme se potápěli, pak se mi to furt vracelo, následně byl pár let klid..před dvěma lety se mi to vrátilo, byla jsem i na ORL, říkali, ze nic nenašli, ptali se prý zda náhodou nedelam v prašném prostředí, ze to tam mam nějaké zanesené, ale cistim si vatovými tamponky usi každý den, no pak to nějak ustoupilo a před 14 dny znova, už mě to štve, několik dni v kuse to mam zalehlé, pak na chvíli přestane a pak se to zas objeví, stává se také někomu, ze mu často zaléhají uši?

Možná v tom čištění bude zakopaný pes. Těmi tampony dostáváš ušní maz hloub a hloub, pak ti ucho zalehne, protože je zanesene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9765
28.1.22 10:42
@Teri18 píše:
Ahoj všem,
Prichazim s dotazem..pravidelně mi zaléhají uši..poprvé se mi to stalo před 10 lety na dovolené u moře, kde jsme se potápěli, pak se mi to furt vracelo, následně byl pár let klid..před dvěma lety se mi to vrátilo, byla jsem i na ORL, říkali, ze nic nenašli, ptali se prý zda náhodou nedelam v prašném prostředí, ze to tam mam nějaké zanesené, ale cistim si vatovými tamponky usi každý den, no pak to nějak ustoupilo a před 14 dny znova, už mě to štve, několik dni v kuse to mam zalehlé, pak na chvíli přestane a pak se to zas objeví, stává se také někomu, ze mu často zaléhají uši?

To je první co u nás na ORL zakazují - strkat vatové tyčinky do uší. Že je na to vhodné používat kapky do uší s olivovým olejem. A byla jsi teď na ORL na kontrole, zda je třeba uši vyčištit od nich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3722
28.1.22 17:40

@Teri18
Víš co říkal místní oblíbený ORL lékař? „Pokud si už nutně musíš něco strkat do ucha (zvukovodu), tak loket. Jinak tam nic nestrkej!“
Ucho má samočistící schopnost a pokud to necháš na něm, bude se tvořit jen takové množství mazu, které je potřeba. Ten se postupně posunuje směrem ven a tam ho utřeš po koupání ručníkem.
Ale když někdo neustále zasahuje do zvukovodu, tak tím ničí přirozenou ochranou bariéru, navíc zasunuje maz hlouběji do zvukovodu. Pak se tam snadno usadí bakterie a tvoří se záněty.

V tuhle chvíli ti doporučuju zajít na ORL, nechat si zvukovody vyčistit a pak se řídit radou nahoře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.1.22 23:43

Poradila bych se na orl jestli se nejedná o tinitus. Ten obvykle způsobuje pískání v uchu, ale může způsobit také tlak a zalehlost. Tinitus může nastat po zranění, po chemoterapii nebo bez známé příčiny. Tinitus někomu sám odchází a vrátí se třeba za měsíc, někoho obtěžuje bez přestávky celoživotně. Určitě bych také zvolila jiný způsob čištění zvukovodu než vatové tyčinky. Asi nejbezpečnější metoda je ušní výplach sprejem, který maz rozpustí. Vosk bych se sama bála použít. Při nekvalitní svíčce či nesprávném použití se může zvukovod ucpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat