Dlouhodobě zvětšené uzliny na krku u dospělého

Anonymní
5.3.20 20:12

Dlouhodobě zvětšené uzliny na krku u dospělého, má někdo taky?

Ahoj, není tady někdo, kdo se potýká se stejnou záležitostí a to zvětšenýma uzlinama? Již to bude 5 měsíc co jsem si nahmatala zvětšené uzliny na krku, a to poté co kolegyně přišla do práce s tím, že její známá si nahmatala na krku bouli a je to nádor, začala jsem si krk prohmatávat a našla jsem taky bouličku a od té doby nedělám nic jiného než uzliny kontroluji a hmatám (předtím jsem si na krk v životě takhle nešahala), podstoupila jsem orl vyšetření, odběry krve, sono vyšetření (uzliny mam největsí 10×4mm - benigního vzhledu v usg obraze) naštěstí žádné špatné zprávy nevykazují, ale i přesto se stále VELMI bojím rakoviny. Uzliny jdou nejvíc nahmatat když hlavu vytočím opačným směrem. Možná je to jen vyvolané psychosomatikou ale pociťuji svědění těla, hlavně tedy když se do mého problému ponořím a znovu začnu uzliny neustále prohmatávat a pročítat všemožné články, další vedlejší příznaky jako noční pocení, horečky, hubnutí nemám. Je mi 27 let dosud jsem žádné zdravotní problémy neřešila.

Danča

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.3.20 20:18

Tohle je cesta do pekel, vím o čem píšu :? Vyprdni se na všechno, vyšetření máš, jsi podle nich zdravá, přestaň se v tom šťourat, nebo to špatně skončí ;) co víc bys chtěla slyšet, než od lékaře, že máš výsledky v pořádku? Myslíš si, že podle internetu si diagnózu určíš líp? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.20 20:30
@Anonymní píše:
Tohle je cesta do pekel, vím o čem píšu :? Vyprdni se na všechno, vyšetření máš, jsi podle nich zdravá, přestaň se v tom šťourat, nebo to špatně skončí ;) co víc bys chtěla slyšet, než od lékaře, že máš výsledky v pořádku? Myslíš si, že podle internetu si diagnózu určíš líp? :think:

Děkuji za reakci, ne samozřejmě vím, že na internetu diagnozu lépe neurčím, ale možná by mi jen pomohlo zkušenosti jiných žen, jestli se někdo s něčím podobným nesetkal, a neřeší to možná tak vyhroceně jako já, což si moc dobře uvědomuji, že moje chování překračuje rozumnou mez, a už mi to kazí život 5-tý měsíc. Ten strach ale co každodenně zažívám, jestli uzliny náhodou nevyrostly, je neskutečný, a potom co si přečtu, že sono je k ničemu, že „neškodnost“ uzlin může prokázat jen biopsie mě zase neskutečně vyděsí, ale biopsii podstupovat nechci pokud mi zatím všichni doktoři řekli. že lymfom vypadá jinak než moje uzliny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 20:37
@BibianaHorst píše:
Děkuji za reakci, ne samozřejmě vím, že na internetu diagnozu lépe neurčím, ale možná by mi jen pomohlo zkušenosti jiných žen, jestli se někdo s něčím podobným nesetkal, a neřeší to možná tak vyhroceně jako já, což si moc dobře uvědomuji, že moje chování překračuje rozumnou mez, a už mi to kazí život 5-tý měsíc. Ten strach ale co každodenně zažívám, jestli uzliny náhodou nevyrostly, je neskutečný, a potom co si přečtu, že sono je k ničemu, že „neškodnost“ uzlin může prokázat jen biopsie mě zase neskutečně vyděsí, ale biopsii podstupovat nechci pokud mi zatím všichni doktoři řekli. že lymfom vypadá jinak než moje uzliny

Tak já přesně takhle furt přemýšlela, že mám nemocné srdce, věčně mě tam bolelo, špatně se mi dýchalo, neustále jsem četla něco na internetu, neustále jsem byla někde na nějakých vyšetření a žádným vyšetřením nevěřila, protože na netu jsem se dozvěděla, že by bylo potřeba tohle a tamto,…nakonec jsem na tom byla tak, že jsem si neustále měřila tep, tlak, měla jsem strach dělat něco namáhavého aby to srdce vydrželo, neustále mi bylo zle, a vyvinuli se to v úzkosti jako prase 8o doslova jsem tím ztratila 3 roky života, protože jsem byla naprosto vyřízena, kolikrát jsem nemohla ani dojít koupit 5 rohlíku :think: samozřejmě srdce mám naprosto v pořádku, akorát mám v háji záda, od kterých to vše bylo :think: jenže tomu jsem samozřejmě nevěřila, protože jsem měla podle internetu naprosto přesně příznaky infarktu, nemoci srdce,… 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1866
5.3.20 20:40

Mám už asi rok zvětšenou uzlinu pod levou čelistí.
Jsem opakem hypochondra a nemám ráda doktory, tak jsem s tím nedělala nic.
Až nedávno jsem si to spojila s rostoucí osmičkou vlevo dole a od té doby pozoruji korelaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7642
5.3.20 20:47
@Anonymní píše:
Ahoj, není tady někdo, kdo se potýká se stejnou záležitostí a to zvětšenýma uzlinama? Již to bude 5 měsíc co jsem si nahmatala zvětšené uzliny na krku, a to poté co kolegyně přišla do práce s tím, že její známá si nahmatala na krku bouli a je to nádor, začala jsem si krk prohmatávat a našla jsem taky bouličku a od té doby nedělám nic jiného než uzliny kontroluji a hmatám (předtím jsem si na krk v životě takhle nešahala), podstoupila jsem orl vyšetření, odběry krve, sono vyšetření (uzliny mam největsí 10×4mm - benigního vzhledu v usg obraze) naštěstí žádné špatné zprávy nevykazují, ale i přesto se stále VELMI bojím rakoviny. Uzliny jdou nejvíc nahmatat když hlavu vytočím opačným směrem. Možná je to jen vyvolané psychosomatikou ale pociťuji svědění těla, hlavně tedy když se do mého problému ponořím a znovu začnu uzliny neustále prohmatávat a pročítat všemožné články, další vedlejší příznaky jako noční pocení, horečky, hubnutí nemám. Je mi 27 let dosud jsem žádné zdravotní problémy neřešila.Danča

Tak si zkus nahmatat i další uzliny na těle, ať máš důvod zas přemýšlet nad jinou rakovinou :zed: :zed:
To fakt nechápu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
5.3.20 20:51

Jestli jsou zvětšené symetricky, tak to svědčí spíš o zánětu v těle - kdekoli, a třeba i malinký - zuby, močový měchýř, žaludek, oči, kůže… Většinou je nejrychlejší počkat, až se s tím tělo popere samo, případně mu pomoct zdravou životosprávou (dostatek pohybu i spánku, omezit stres, u jídla žádné extrémy). :mavam: Protože doktor to stejně nenajde, západní medicína na to není dělaná (jelikož to z funkčního hlediska není problém).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 20:53
@pannda píše:
Tak si zkus nahmatat i další uzliny na těle, ať máš důvod zas přemýšlet nad jinou rakovinou :zed: :zed:
To fakt nechápu…

Další snad naštěstí nemám, ale chápu jak to myslíš, dostala jsem se do začarovaného kruhu, kdy obíhám po vyšetřeních, které nevykazují nic špatného a já stále pochybuju (prostě nahlavu) Chápu, že když to vidí člověk, který se do takové situace nedostal nepochopí, dřív jsem taková nebývala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 21:04
@listento píše:
Jestli jsou zvětšené symetricky, tak to svědčí spíš o zánětu v těle - kdekoli, a třeba i malinký - zuby, močový měchýř, žaludek, oči, kůže… Většinou je nejrychlejší počkat, až se s tím tělo popere samo, případně mu pomoct zdravou životosprávou (dostatek pohybu i spánku, omezit stres, u jídla žádné extrémy). :mavam: Protože doktor to stejně nenajde, západní medicína na to není dělaná (jelikož to z funkčního hlediska není problém).

No nevím jestli úplně symetrické ale po obou stranách „kyvače“ na zadních stranách krku, a ještě jedná ve spodní části na pravé straně, která jde nahmatat jako takový malý bohyblivý hrášek pod kůží, a děkuji za rady budu se snažit zaměřit hlavně na zdravou stravu a pohyp. Přítel se mnou můj problém doma nechce vůbec řešit, protože mu to příjde asi jako nepodstatné, sám mi jenom řekl že když mu bylo asi +-kolem 20 měl takovou pohyblivou fazoli v nadkličku, a vůbec nijak to neřešil, a asi až po roce se sama ztratila, ale já se s mýma uzlinama nemůžu pořád nějak smířit, říkám si když jsem zdravá proč je teda mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
5.3.20 21:13

Nevím přesně, jaké místo máš na mysli s tím hráškem, ale mě se takovéto hrášky a fazolky dělají na krku běžně, jsou to pouze spazmy :palec:
pomůže je rozmasirovat, nebo časem zmizí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
5.3.20 21:15

@BibianaHorst jestli jsi zkontrolovana, tak jsi v poradku. Taky mam na krku pekne hmatatelny uzliny, z casti to bude tim, ze ho mam vcelku stihly obzvlast ke zbytku tela. Zustaly mi vetsi po angine skoro pred 10 lety. Jednu malickou ale zas tvrdou jako sutr mam zase hned u dolni celisti u zubu, kde jsem mela kaz pod plombou. Ale zmereny je nemam, nikdy jsem to neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 21:22
**@bobulka88
No svůj krk bych nehodnotila jako extra štíhlý, spíše jedna orl doktorka měla podezření že mam strumu, ale to bylo na prvním sonu vyvráceno, a štítnou žlázu mam zcela v normě, uzliny na pohled viditelné vůbec nemám. Možné je že je tam mám taky už i delší dobu možná i roky, jako dítě a i v pubertě jsem trpěla na časté bolesti v krku, a občasné angíny. A jako velmi malá i na časté záněty středního ucha, možná jsem je objevila až teď, výrazně se za těch skoro už 5 měsíců nezměnily, možná i tím když je neustále prohmatávám a masíruju je zvětšuju a pořád udržuju zvětšené, toto jsem se už všechno dočetla, ale i přesto mě hlodá strach
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19477
5.3.20 21:45
@BibianaHorst píše:
Další snad naštěstí nemám, ale chápu jak to myslíš, dostala jsem se do začarovaného kruhu, kdy obíhám po vyšetřeních, které nevykazují nic špatného a já stále pochybuju (prostě nahlavu) Chápu, že když to vidí člověk, který se do takové situace nedostal nepochopí, dřív jsem taková nebývala

Je fajn, ze si uvedomujes, ze jsi v zacarovanem kruhu a ze to neni normalni. Normalni to opravdu neni, jen jsi zatim nedosla k tomu, kdo ti s tim muze jediny pomoci a to je psychoterapeut, event. psychiatr. Pokud to neudelas, budou se tvoje problemy stupnovat a dopadnrs jak anonymni slunecnice. Ani altetnativni listento ti nepomuze, ty totiz zadne zvetsene uzliny nemas, ani zadny zanet, tvoje uzliny jsou uplne normalni jako uzliny vsech zdravych okolo. Problem ma tvoje hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 21:52
@mroe píše:
Je fajn, ze si uvedomujes, ze jsi v zacarovanem kruhu a ze to neni normalni. Normalni to opravdu neni, jen jsi zatim nedosla k tomu, kdo ti s tim muze jediny pomoci a to je psychoterapeut, event. psychiatr. Pokud to neudelas, budou se tvoje problemy stupnovat a dopadnrs jak anonymni slunecnice. Ani altetnativni listento ti nepomuze, ty totiz zadne zvetsene uzliny nemas, ani zadny zanet, tvoje uzliny jsou uplne normalni jako uzliny vsech zdravych okolo. Problem ma tvoje hlava.

Ano nejspíš to tak opravdu je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama