Dlouhodobě zvýšená teplota u 2 letého dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
48
20.5.22 00:51

Dlouhodobě zvýšená teplota u 2 letého dítěte

Zdravím,
chci se zeptat, zda někdo nemá podobnou zkušenost.
Mám dceru, která bude mít za tři týdny 2 roky. Víc než půl roku nás trápí zvýšené teploty. Většinou se pohybují okolo 37.2°C. Občas vyvrší až do 37.5°C a nebo 37.0°C.
Takto zvýšené teploty má každý den. Nemívá je celý den, ale většinou opravdu každý den. Stane se zázrak, když jí za celý den nenaměřím.
Jinak je naprosto v pořádku. Krásně papá, pije, chodí na malou i velkou. Takže žádné jiné obtíže nepozoruji.
V pondělí máme jít na odběry k doktorce. V moči se nic nenašlo. Poslechově i v krku vše v pořádku.
V úterý se jí vzadu na krku udělala boulička.
Jinak zoubek jí za poslední 4 měsíce nevyrostl ani jeden a ani nevidím, že by se nějaký tlačil. Chybí už jen stoličky.

Nezažila nějaká z Vás něco podobného? Jsem z toho nanervy :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
534
20.5.22 05:47

Nemeris ji bezdotykovým teploměrem? syn když ho měřím, tak v průběhu dne má vždy kolem 37,3 atd ale v nocí jakmile usne nic. (Měřila jsem často že strachu, protože jsme jednou leželi na JIP se zánětem ledvin a poté mel min 2× zánět močového měchýře, tak jestli se mu to třeba nervraci) a od listopadu už nebere antibiotika a Vyřešila jsem to tím, že jsem ho přestala měřit bezdotykovým teploměrem. A už nemerim vůbec pokud nevypadá, že ho něco trápí. Obcas ho změřím a zase má nad 37 přikládám to teploměru a tím jak si hraje tak má prostě teplejší hlavu (třeba bude chytrý jak mu hlava pracuje :lol: :lol: :lol: ) ale jinak v podpaží tu teplotu nenamerim, zkoušela jsem digitální, po staru i rtuťový a nic, takže to fakt přikládám jen že má teplejší hlavu, tím pádem ten bezdotykový teploměr hlásí teplotu :D :D popravdě mě nenapadlo jít s tím k Dr. Doma jsem to odzkoušela na všech teplomerech a na ostatních nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
20.5.22 08:09

@Mama2020 Nezazila, protože me v zivote nenapadlo merit dite, ktere vypada od pohledu zdrave a spokojeně. Proc jako :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.5.22 10:46

@j.a.n.i1 jelikož cítím, že má teplé čelo, když jí pohladím. Tak proto jí taky změřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.5.22 10:51

@Mkilus Ano, měřila jsem bezdotykovým. Koupila jsem včera teploměr podobný rtuťovému, jelikož ten se již neprodává. Stále měří nad 37. Večer měla 36. Když spinká, tak teplotu nemívá. Jsme zvyklé na teplo, doma si udržujeme teplotu na 24°C. Bojím se těch krevních testů, ale aspoň si budu jistá, zda malé něco není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8404
20.5.22 11:26

A nemá holčička afinu? Syn, když ho měřím s delší afinou, tak má vždy bezdotykovým teplotu i 37,8! Jakmile mu dám afinu z čela na chvilku pryč a pak změřím, má max 37. Ale neznačí to teplotu. Pro mě je bezdotykový teploměr fakt jen orientační. Navíc pokud říkáš, že večer je bez teploty při spánku, tak je prostě akorát rozhicovaná přes den.
Pokud si chceš být stoprocentně jistá, tak ji změř rektálně a uvidíš, nezapomeň, ale odečíst 0,5 stupně.
Myslím, že ale zbytečně plašíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
20.5.22 11:33

Pokud by ji, nedejboze, něco bylo, za půl roku by se určitě projevilo. Podle mě nejsou bezdotykove teploměry spolehlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.5.22 11:34

@florenc Ano, ofinu má. Zkusím to tedy. Děkuji za radu ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17975
20.5.22 11:39
@Mama2020 píše:
@Mkilus Ano, měřila jsem bezdotykovým. Koupila jsem včera teploměr podobný rtuťovému, jelikož ten se již neprodává. Stále měří nad 37. Večer měla 36. Když spinká, tak teplotu nemívá. Jsme zvyklé na teplo, doma si udržujeme teplotu na 24°C. Bojím se těch krevních testů, ale aspoň si budu jistá, zda malé něco není.

On ten důvod bude s největší pravděpodobností úplně jednoduchý, a sice ten, že holčička je během dne přehřátá. Je-li v bytě udržováno 24 stupňů, tak se jedná o velmi přetopené prostředí… a jestli třeba dítě navíc pije méně, než by mělo, tak je vymalováno. V noci neběhá, takže se tolik nepřehřívá… a teplota klesne.

Zreguluj tu domácí saunu, dohlédni na pitný režim a možná se vše upraví samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
20.5.22 18:10

Zkusit měřit kontaktním způsobem, nikolik bezdotykovým.

Pokud by byly zvýšené teploty i tak, tak by si to zasluhovalo poměrně rozsáhlé došetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8404
20.5.22 20:12

@Mama2020 a ještě.. neměla by ses orientovat podle pocitu, že když ji pohladíš rukou zdá se ti teplá. To je opravdu nevypovídající hodnota. Pokud máš pocit, že je teplá, dej ji pusu na čelo a s největší pravděpodobností bude jen vlažná ;) Rukou prd poznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.5.22 20:56

@BohunkaP Přes den většinou vypije 1.5l

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
21.5.22 19:30

Ano, meli jsme! Syn to tak mel, mel to asi od 1 roku do 2 let. Byli jsme i na alergologii, brali mu krev a na nic neprisli… Syn jeste teda vzdy kdyz mel teplotu tak byval i takovy protivnejsi a presne takovy teplejsi.. merila jsem ho teplomerem v zadecku, takze vim na 100 %, ze tu teplotu mel, vzdy max do 37,5 po odpoctu… nevim zda to s tim souviselo, ale zmizelo mu to v dobe kdyz jsme presli na eliminacni dietu.. kolem 2 roku se mu totiz zacal delat ekzem… po vysazeni mlecnych vyrobku, lepku a jeste jinych potravin zmizela zvysena teplota i ekzem… doktor na alergologii pote rikal, ze to mohlo souviset - teplota a alergicka reakce na nejakou potravinu, ktera se v te dobe neprojevovala ekzemem… ale v dobe kdyz jsme to resili tak rikal, ze teplota do 37,5 je u nekterych lidi i deti normalni a ze se to neresi… mam znamou, ktera to takto ma cely zivot a nic ji neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat