Dlouhodobě zvýšená teplota u devítiměsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KaterinkaK
Nováček 5 příspěvků 13.09.19 09:57
Dlouhodobě zvýšená teplota u devítiměsíční

Ahoj,
jdu si pro radu. Moje devítiměsíční dcera má už měsíc zvýšenou teplotu, mezi 37,6-37,8 před odečtem (měřeno v konečníku). Začalo to lehkou rýmou a kašlíkem, nic moc jí není, je jen trochu více unavená, asi tři týdny měla menší chuť k jídlu. Nachlazení je už dávno pryč, ale pro trvající teploty se opakovaně dělalo CRP a krevní obraz, vždy vyšlo dobře. V moči se jednou našly nitrity, pak zvýšené leukocyty, při kultivaci nějaké bakterie v menším množství. Pro jistotu byla přeléčena antibiotiky, moč už je bez nálezu, včera nás mudr. poslala raději ještě na rentgen, vyšel v pořádku. Teploty stále trvají, jinak je dcera veselá, hraje si, komunikuje, zuby nerostou… Jen je podle mě stále unavenější a spavější než dřív. Nemá někdo podobnou zkušenost? Mám to řešit, nebo nechat být? Mudr. nabízí ještě sono bříška a ledvin, žilní odběry krve pro nějaké podrobnější vyšetření, a případně hospitalizaci v nemocnici. Tak nevím. Děkuji za rady.

Reakce:
hulala
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 13.09.19 10:05

To je po odečtu 37,2, to má syn během dne pravidelně a neřešám to

blumen
Hvězda diskuse 54664 příspěvků 13.09.19 10:10

@KaterinkaK po odectu normalni teplota :nevim: ani bych s tim nikam nechodila

luci.no
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 13.09.19 10:11

Syn taky miva obdobi, kdy ma 37,2 (bezne miva 36,8). Dr rikala, ze to deti mivaji. Je unavenejsi, ale neresim to. Nic jineho mu neni a casem se vzdy vrati k jeho bezne teplote.

KaterinkaK
Nováček 5 příspěvků 13.09.19 10:20

Jo, je to jen malá teplůtka, nebýt toho nachlazení na začátku, tak o tom nejspíš ani nevím. Nicméně měřím ráno, v poledne a večer, na radu mudr, a ona má ty teplůtky i po ránu, ne jen odpoledne… Taky to trvá už dlouhou dobu a neklesá, k tomuto nechutenství a únava, a nálezy v moči. Dřív dcera mívala normálně nižší teplotu, pod těch 37. Teď je zaléčená atb., v pondělí budou ještě výsledky kultivace, pokud se nic neprojeví, tak bych to nejraději nechala být. Ale pořád si říkám, co kdyby… a když i mudr. chce další vyšetření?

blumen
Hvězda diskuse 54664 příspěvků 13.09.19 10:38

@KaterinkaK moje ma 37,4 navecer vzdy, ja taky, nase bezna teplota obou kolem 37,1 a jsme zdrave. Pokud byla nemocna, chce to cas, aby byla zase fit. S vysetrenimi bych to neprehanela, nema 38.

blumen
Hvězda diskuse 54664 příspěvků 13.09.19 10:38

@KaterinkaK a to neni ani teplutka. U kojencu se uvadi bezna telesna teplota do 37,2.

Tejule
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 13.09.19 12:58

Dcera když bych ji večer měřila / jakože nemerim když nemám důvod, není vařící, hraje si, je veselá, tak má kolem 38 st před odectem, takže nějakých 37.5. Má to jen večer po celém dni. Jednou jsem to říkala praktické a ta že norma, že večer bývá i o 1 st vyšší teplota než ráno, pokud přijdeme z venku a tak. Můžeš si psát záznam, teplota/ ráno / poledne / večer. Ale 37.3-4 já považuji za normu. Z toho se nehroutim

KaterinkaK
Nováček 5 příspěvků 13.09.19 16:48
@Tejule
nojo, jenže dcera má teplotu po celý den, ne jen večer. A dřív nemívala. Ne že bych ji měřila nějak pravidelně, ale když byl důvod.
KaterinkaK
Nováček 5 příspěvků 13.09.19 16:50

Pardon, já to napsala nějak divně. Zkrátka je to odchylka od jejího normálního stavu, sice malá, ale je. Ne jen ta teplota, ale únava, chuť k jídlu… Pokud se v té kultivaci nic nenajde, tak to nechám být, děkuji holky za příspěvky, snad to bude dobré. Kdyby to bylo něco většího, tak se to snad projevilo v krvi.

Váš příspěvek
Reklama