Dlouhodobější tvrdnutí břicha, kdy jste porodily?

3845
8.7.07 16:21

dlouhodobější tvrdnutí břicha, kdy jste porodily

ahojky,
tvrdne mi břicho cca od 5. měsíce těhu, od 22 tt mám CS 2, brala sem magenzium po hrstech, Dr. stále strašil s předčasným porodem. Naštěstí jsem došla až sem a po rozhovoru se sestřenkou, která to měla hodně podobné, ještě na prvním monitoru v 36tt jí naskakovaly kopečky a sestřička jí říkala, že už se příště neuvidí, ale rodila až 41+5 a to vyvoláním kůli přenášení…
já jdu na první monitor až ted v úterý což budu 37tt

proto bych chtěla vědět jak ste na tom vy, co vám delší dobu tvrdlo v těhu bříško…kdy jste porodily a jestli je vás víc co v tomhle stavu přenášely nebo je sestřenka jen vyjímka…

za případné odpovědi předem děkuji…

Lída

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9232
8.7.07 16:27

Ahojky Liduško:-),
prvni těhu jsem měla celkem v klidu,břicho mně dokonce netvrdlo ani při porodu 8O

U Vojtika mi tvrdlo břicho od 20tt celkem dost.Magnezko jsem brala asi měsic 3×2,pak jsem pruběžně snižovala a v 35tt vy:,–(ila uplně.Bala jsem se pravě přenášení.NMirda je skoro o tři tydny.
Vojtik je dle TP o 4dny později ,ale my vime,že je o tyden dřiv :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
8.7.07 16:38

Břicho mi tvrdlo u všech těhotenství asi od 4 měsíce. Nakonec jsem přenášela.

Příspěvek upraven 14.02.12 v 17:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
8.7.07 17:22

Břicho mi tvrdlo u obou minimálně 3 měsíce před porodem a oba jsou 4 dny po termínu. Poprvé jsem brala magnezko, podruhé nic. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
8.7.07 18:11

Mně tvrdlo od 18.tt i 30×denně, magnézium jsem brala1-2× denně, dr. i já jsme byli v klidu, klidový režim žádný. V osmém měsíci jsem malovala obývák, brousila sádrokarton a porodila 41+2 spontánně..;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
8.7.07 20:07

Ahojky,

me tvrdlo bricho pokazde od 17-18tt, cca od prvnich pohybu. Mam drazdivou delohu. Brala jsem magnezko do 36tt, celkem bez efektu. Rodila jsem Rodericka 39+2 (CS 9 na posledni poradne), Fredy oficialne 39+5 (ale bylo to mladsi tehu, spis 38+2, CS bylo 3).

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
8.7.07 20:49

První těhotenství - tvrdnutí od půlky těhu, kvůli tomu na rizikovém, neustálé strašení předčasným porodem, Magnézium… a Eliška je přesně v termínu. Ve druhém těhotenství tvrdlo bříško trošku míň, ale už od 16.tt, Štěpánek je vyvolávaný kvůli problémům s protilátkami asi 3 dny před TP, jinak by se nosil dál. Tak bych byla v klidu, naopak bych určitě pár týdnů před porodem přestala brát Magnézium.
Držím palce!
Katka a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.7.07 21:57

Ahoj, já ležela poprvé v nemocnici v 18tt a to na 10 dní a od 26 tt jsem tam byla téměř v kuse až do 36tt. Měli jsme hrozné nervy z předčasného porodu, pořád mi říkali, že to vypadá špatně a já už byla úplně vystrašená a nakonec jsem rodila 2 dny po termínu. Břicho mi tvrdlo asi od 32 tt ale celé těhotenství mě pobolívalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.07 23:15

tak me tvrdlo bricho od prvnich pohybu, to je od 16 tt az do porodu, rodila jsem presne ve 40 tt. Rekli me ze mam aktivni delohu. Brala jsem magnesium a prestala asi mesic pred terminem.

• Nahlásit
  • Citovat
4551
9.7.07 09:39

Mně tvrdlo břicho od 22tt,měla jsem měkké děložní hrdlo,brala jsem magnézko a nějaké hormony na zastavení děložní činnosti do 36tt a Štěpánek se narodil 2 dny po termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
9.7.07 10:54

Tvrdlo mi břicho od 13 tt, kdy jsem si myslela, že mám něco s močovým měchýřem a ejhle - ona tvrdá děloha. Brala jsem magnézium, ale pomohlo mi jen na křeče v lýtkách, na dělohu jsem necítila vliv - cca 60× denně,prostě co chvíli (když jsem vstala ze židle tak asi nejčastěji nebo při chůzi), postupně to přešlo do poslíčků a rodila jsem až v 40+2 tt, rychle krásně, děloha byla vytrénovaná…
OTevírala jsem se od cca 36 týdne, přesto mimčo vylezlo později.
Hodně štěstí
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
11.7.07 13:04

Ahoj,
v prvním těhu mi břicho tvrdlo až kolem 36tt, rodila jsem 39+2.

Při druhém těhu jsem v 16tt začala krvácet, cítit pohyby a začalo i tvrdnutí břicha. Můj „gynekolog“ (je úplně k ničemu) mi řekl, že je to normální!!!, takže jsem nebrala žádný magnezium. Ve 34tt mi rozháněli předčasný porod a dost se divili, že jsem nebrala magnezium. Porodila jsem ve 36+4tt.

Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
14.7.07 22:33

poznámka: Lliduška měla takový strach, aby nepřenášela a 12.7. po pouhopouhých dvou hodinách v 8.30 porodila zdravou Nikolku (tedy 36+3). :lol: Moc gratulujeme! :-) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
7.8.07 12:04

Ahoj, me tvrdlo bricho od 16. tt, nakonec jsem rodila 4 dny po terminu a to diky tomu, ze mi praskla voda. V ten moment tvrdnuti prestalo :D a nakonec po cekani na kontrakce mi lekar nabidl pitocyn (oxytocin). Myslim, ze kdyby nepraskla voda, tak si tam Alli hovi jeste nejaky ten den. Bricho mi tvrdlo hodne, intenzivne, magnezium jsem nebrala, klidovy rezim jsem nemela, proste pohoda. Doktor v tomto nevidel problem a mel recht! Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
3.12.12 17:09

Ahoj holky, prosím vás o radu. Tvrdne mi břicho od 26 tt, kdy jsem s tím skončila na pozorování v nemocnici. Dávali mi kapačky magnezia (vůbec nepomohly). Břicho mi tvrdlo i 50 x za den, prostě co chvíli. Po 4 dnech mě pustili domů, protože čípek mám úplně ok (to jsem si právě nebyla jistá, proto jsem jela). Beru Magnosolv a Duphaston a mám klidový režim (občas něco zajdu zařídit, ale snažím se ležet, odpočívám, skončila jsem o měsíc dřív v práci). Čtrnáct dnů to bylo o něco lepší (cca 20 tvrdnutí za den, přesně nevím, radši nepočítám). No a teď od soboty večer zase :-(. Jsou období, kdy fakt co chvíli (5 minut) stah, těch 50 denně to klidně bude. Nebolí to a není to nijak silné - ale ta psychika - mám z toho strach. Na kontrole jsem byla před týdnem a čípek ok, ale… Prosím je tu některá z vás, která prožívala to samé a nic to neznamenalo a rodila v termínu? Přečetla jsem tuto diskuzi i další diskuze na toto téma, ale většina pisatelek jen uvádí, že jim bříško tvrdlo „hodně“ - ale jestli tak hodně, jako mě??? Je to dost relativní. Prosím kdo máte zkušenost, budu vám moc vděčná za informace!
Ps: jinak jsem hodně štíhlá (vždy jsem byla) - prý to může být jen dráždivá děloha v důsledku toho (to říkají doktoři-pohodáři). Na druhou stranu jsou i doktoři, kteří mě děsili předčasným porodem a tím, že čípek se může v důsledku těch stahů začít zkracovat kdykoliv. A pak mám být také v klidu a nemyslet na to :-D
Jsem z těch protichůdných názorů zmatená a nevím, co si vybrat. Jestli plašit a naběhnout „radši“ do nemocnice (kde mi to samozřejmě psychicky dost nesvědčilo - a tím pádem určitě ani na malou to nemělo dobrý vliv) a nebo se fakt „hodit do klidu a neřešit strašení doktorů“, tak jako spousta maminek přede mnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama