Dlouhodobý průjem, občasné pocení, bolesti břicha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tekinque
Stálice 53 příspěvků 06.11.14 10:58
dlouhodobí průjem, občasné pocení, bolesti břicha

Dobrý den, trochu choulostivé téma, ale už me trápí 3 týdny. Dcera měla prujem, ten jí skončil a začla mě cca po třech dnech, pak ustal. akutní prujem, ale prujem sále zustavá, nejdřív to bylo navečer ted je to ráno. Nedržím dietu, asi bych měla. Chodím ráno i 5× za sebou, ted to bylo lepší a už to zase dneska jede, jsem nafouklá, boeksti břicha, ale slabé, něco jako u měsíčků, byla jsem u dr, napslaa mi léky, ty jsem dobrala. dál mám smectu a hilac. ale je to furt stejné, zlepšé se to, pak zase zhorší, docela se i potím. mín se oblíkám. dnes mi je i na zvracení, čekám na yvsledky výtěru. mám strach že by to mohlo být něco vážného. ale zase je tu druhá stránka věci, mám ted trochu stresové období, nebo spíš vypjaté. do toho beru léky antidepresiva po laktační psychoze, citalon. Období je ted trochu vypjaté v partnerských vtazích. Asi to na mě pusobí víc než by mělo., myslíte že to muže být tím, docela i dopovídá čas problému s tím psychickým vypětím. dr, to moc nezajímá. nevím, spíš to zlehčuje což mě krapet znervoznuje, z toho jsem začla i víc kouřit, do toho po porodu se snažím vrátit se na svou puvodní váhu, což se mi ted podařilo. poradíte mi. už jste to někdo zažil.? :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 06.11.14 11:09

Průjmy mohou mít milióny příčin - od dráždivého tračníku způspobeného stresem, přes potravinové alergie (lepek, laktóza), po vedlejší účinek léku, parazity nebo bakteriální/virové infekce, až k chronickým zánětlivým onemocněním a horším věcem. První volbou by měla být aspoň 3 dny trvající dieta (voda, černý neslazený čaj, suché rohlíky, rýže, vařená mrkev, vařené brambory, strouhané jablko, banán). Pokud je podezření na infekci, 3× denně Endiaron a živočisné uhlí. Pokud se to vylepší, 4. den přidat vařené kuřecí, lehký jogurt, ale aspoň týden vynechat smažené, omáčky, nadýmavé a jinak dráždivé potraviny. A sledovat to - pokusit se vysledovat příčinnou souvislost. Mám zítra ráno schůzku, která mě stresuje, bác, ráno běhám, tak je to jasný stres. Sním omáčku a do několika hodin musím běžet - podezření na alergii na mléko (nejběžněji laktózu)… Je to běh na dlouhou trať. A pokud by se opravdu delší dobu ani dietou nepodařilo nic vyřešit, radši vyšetření u lékaře. Držím palce

Krčka
Echt Kelišová 8156 příspěvků 06.11.14 11:18

Ja mela drazdivy tracnik cca pet let nez jsem se srovnala. Behem tri mesicu jsme zhubla dvacet kilo a byla jako lanka…lanka s padajicima vlasama, zlamanyma nehtama,… Ale zpetne to na fotkach vypada dobre :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:27

Mne pri lecbe deprese bylo blbe asi rok v kuse, kazde rano…nevolnosti, prujem, obcas zvraceni…taky jsem byla na Citalonu…takze urcite to z toho byt muze

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:13
Pomoc

Dobrý den. Mám velikou prosbu. Už rok mam průjem. Je to různé, někdy jdu jen 3×, někdy zase 10× vážně každý den jiný. Byla jsem i na odberech krve na lepek a kravské mléko - vše v pořádku, odběry stolice - také v pořádku, byla jsem i na kolonoskopii a také nic nenašly. Hodně mi kruci v břiše, jako bych tam rybník měla. Už jsem bezradna a nevím co mám dělat. Nevíte někdo a popripadne mi poradit… Pomoc. Prosím. Děkuji moc za odpověď

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:17
@heluza píše:
Dobrý den. Mám velikou prosbu. Už rok mam průjem. Je to různé, někdy jdu jen 3×, někdy zase 10× vážně každý den jiný. Byla jsem i na odberech krve na lepek a kravské mléko - vše v pořádku, odběry stolice - také v pořádku, byla jsem i na kolonoskopii a také nic nenašly. Hodně mi kruci v břiše, jako bych tam rybník měla. Už jsem bezradna a nevím co mám dělat. Nevíte někdo a popripadne mi poradit… Pomoc. Prosím. Děkuji moc za odpověď
AVL18
Kecalka 209 příspěvků 10.08.18 20:18

@heluza co probiotika?

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:20

@AVL18 nic nepomáhá. Ať se najím nebo ne. Pokaždé musím na ten záchod jít :,(

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 10.08.18 20:27

@heluza z toho mi neni uplne jasne, jestli jsi je zkousela

ka2ka
Extra třída :D 14223 příspěvků 10.08.18 20:40

nebereš hořčík a nebo nepiješ magnesii?

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:44

@ka2ka obojí jsem zkoušela a též nic.

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:45

@AVL18 ano zkoušela i dlouho době

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 10.08.18 20:46

Dalsi vec, to ze se nic neprokazalo z krve ve smyslu alergie neznamena, ze nemas treba intoleranci.. Nasadila bych probiotika v nejake vyssi davce a zkusila eliminacni dietu, ale je potreba vynechat alespon na 3 tydny, spis dele, osobne bych tomu dala tak mesic a pul az dva.. Nez se streva procisti a zregeneruji, chvili to trva.. Muzes zacit temi mlecnymi vyrobky, a pokud nic, pokracovat.. Nebo zkus vyradit 2 veci najednou, bude to rychlejší, ale pokud to zabere, budes pak muset logicky vyzkouset, ktera z nich to vadila.. Jinou radu asi nemam..

heluza
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 20:51

@AVL18 no jasný. Co se týče zkoušení vynechavani některých jídel či třeba mléka jsem zkoušela. Teď mám jít na gastroenterologii, ale nevěřím, že mi tam něco zjistí. Celý svých skoro 30 let jim pořád stejně a žádné změny u mě nenastaly. Průjem přišel ze dne na den

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 10.08.18 20:55
@heluza píše:
@AVL18 no jasný. Co se týče zkoušení vynechavani některých jídel či třeba mléka jsem zkoušela. Teď mám jít na gastroenterologii, ale nevěřím, že mi tam něco zjistí. Celý svých skoro 30 let jim pořád stejně a žádné změny u mě nenastaly. Průjem přišel ze dne na den

@AVL18 má pravdu, zkus eliminační dietu, intolerance se může rozjet kdykoli během života. Já byla do 30 v pohodě a pak to začalo, vajíčka, laktóza, ledový salát, rajčata, avokádo…
Nemám natolik silné intolerance abych si občas trošku zmíněného nemohla dát, ale při pravidelné konzumaci výše zmíněného jsem v pytli. Nebo spíš přikována na záchodě :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >