Dlouhodobý kašel u dvouletého dítěte

19
1.6.17 15:12

Dlouhodobý kašel u dvouletého dítěte

Pěkný den,

nemáte prosím někdo zkušenost s dlouhodobým kašlem u dítěte. Kašel máme asi víceméně od narození. Nejdřív jsem si toho moc nevšimla.. letos je to horší než loni. Cca už 2 měsíce kašle každý den. Jinak mu nic není. Řešili jsme s doktorkou možnou alergii, ale testy mu zatím nedělala a nevím, zda může být alergická reakce pouze kašel, bez jakýchkoli dalších průvodních symptomů. Nakonec skončila u toho, že je to reflux, ale nijak zvlášť ho neprohlédla a syn vyváděl, takže ho ani pořádně neprohlédla. Možné to je, ale nějak se mi to nezdá. Stále se marně snažím zindentifikovat nějaké situace, kdy kašle, ale marně. Nemá to pro mě spouštěč.. kašle občas i v noci. Dodržujeme vše možné.. už se mi to nezdá, nerada bych něco podcenila. Neřešila jste prosím nějaká totéž?
Předem velké díky
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2527
1.6.17 16:36

To se divim ze vás dr neposlala na alergo. Vydupej si alergo vysetreni. Syn taky dost kaslal, nejvic v noci a k ranu a ma alergii na roztoce a nabeh na astma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15444
1.6.17 16:53

@Veris8 máme to stejně jako @Nikolacek . Syn dlouhodobě kašlal, dr. nás odeslala na alergologii. Nechali nabrat krev, diagnostikovaná alergie na roztoče, rozjíždělo se astma. Teď je třetím rokem na lécích, proti roztočím vakcinujeme a dva roky téměř nebyl nemocný. Včera jsme byli na kontrolním odběru krve, tak jsem zvědavá, jestli se něco zlepšilo (jen doufám, že se nic nezhoršilo, protože na kožních testech slabounce reagovat před těmi třemi roky i na psy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
1.6.17 17:22

Může to být alergie. jak často kašle, hodně, nebo jen párkrát za den? syn měl slabý kašel skoro půl roku po očkování priorixem. nic hroznýho, 5-10 zakašlání denně, ale každej den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PID
723
1.6.17 17:41

@Veris8
My meli totez, pokaslaval tak nejak ruzne, i v noci. Je z toho alergie na roztoce a zacinajici astma. Urcite bezte na alergologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
1.6.17 23:03

Moc dekuju za prispevky, i kdyz me to samozřejmě trochu vydesilo. Kasle ruzne, driv parkrat za den, dnes ale treba fakt dost a velmi casto. Pediatr dela i alergologii a bavili jsme se o tom, ze testy ted nemajo. smysl, ze by byli zkreslene, protoze vyvadi silene jen na prohlidce a krev pry dela minimalne, ze se to tam ukaze jen pokud je alergie silná atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15444
2.6.17 06:38

@Veris8 Zvážila bych návštěvu alergologa. Jak dlouho chce pediatr nechat dítě s (možná) alergicky oteklými sliznicemi? Vždyť zanedbaná alergie se jen zhoršuje, může se přehoupnout v astma. Určitě bych chtěla žádanku přímo na alergologii. Syn nemá tu alergii nijak zvlášť silnou a přesto vyšla i v krvi jasně pozitivně. Pak ještě dodělávali kožní testy. A na těch to právě jako nějak silná reakce nevyšlo. I přesto měl v jednu dobu náběh na astma, 2× jsme byli s astmatickým záchvatem na pohotovosti, doma jsme měli dýchátka a přes pojišťovnu máme inhalátor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
2.6.17 06:49

Jezis, to je mi lito. Snad uz je vse lepsi. Urcite ji budu nahanet, at mu vezmou krev. Moc dekuju. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15444
2.6.17 07:30

@Veris8 u nás už dobré. Díky skvěle nastavené péči se na dýchátka a inhalátor jen práší. Už to nebylo skoro dva roky potřeba a kluk vůbec nekašle :palec:. Kdyby jsme to tehdy ale neřešili, tak se mu to astma mohlo rozvinout a měli by jsme trápení na delší dobu. Proto nějak nechápu laxní přístup pediatra, že nechá dítě pokašlávat a neřeší. Ona to ani nemusí být alergie, ale stejně to zkrátka není normální stav a mělo by se zjistit, proč ho to nutí kašlat. Tak ať jste úspěšní a malému se brzy uleví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
2.6.17 08:12

Tak to je moc dobre. Drzim palce at to tak je i dal. A moooc diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
678
2.6.17 08:28

Taky jsem to tak měla s dcerou, nic jí nebylo a jen kašel ale tak asi od 18ti měsíců, nebylo to nic extra, ale bylo to pořád, občas se jí na to chytl infekt, na který nezabíraly volně dostupné sirupy a vždy skončila na antibiotikách, lékař nic nenaznačoval a tak já kupovala za šílené prachy kolostra na posílení imunity a gely aloe vera, no a nic, žádný výsledek, kašlala vesele dál, doktor nás stále na alergo neposlal a sám předepsal sirup aerius a ventolin, kolem 3 roku už nabral krev a odeslal na alergo, do ted se žádná konkrétní alergie neprojevila, takže asi mírné astma? ale tuto diagnózu nám také nikdo ofiko nesdělil, ale co je fakt, tak když vysadíme dýchací sprej, do týdne je kašel zpět (alespon když chodí do školky) přes velké prázdniny je to ok a vynecháváme :), v tvém případě půjde taky rozhodně o alergii a víc bych se rvala o odeslání na specializované pracoviště ;-)!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
2.6.17 08:50

Moc dekuju za prispevek. Normalni to. proste neni, nekdy horsi, nekdy lepsi,ale.neco tam evidentně je. Krev zvladneme, na testy na kuzi jsme.maly,to vim ze neda a zkreslilo by to vysledek. Za par dni tam jdeme, budu trvat na odberech. Moc.diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama