Reklama

Dlouhodobý kašel u syna - může za to sušení prádla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 26.02.17 22:59
Dlouhodobý kašel u syna - může za to sušení prádla?

Syn nyní, 6,5 roku má dlouhodobý kašel od podzimu do jara. Před rokem jsme byli na alergologii, nic mu nezjistili… nyní jsme byli na měsíc v lázních, kd ho kašel naprosto přešel, zakašlal jen, když jsem na pokoji sušila prádlo, prala v jiném prášku. Jsme doma od pátku, prádlo suším na zahradě, začíná kašlat zas… včera jsem ale doma musela usušit bundy… setkal se s tím někdo, že by dítě - vy kašlalo po prádle? Pokouším se najít příčinu… prach nemáme, včera jsem uklidila celý byt, spí pod péřovou peřinou, ale na peří by neměl být alergický… fakt už nevím co s ním

Příspěvek upraven 26.02.17 v 23:05

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10277 příspěvků 26.02.17 23:03

A tu peřinu proklepáváš a větráš často? Dáváš aviváž? Nepálíš doma svíčky?

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 26.02.17 23:07

Peřinu bych úplně zrušila…má ji celoročně? Nebo od podzimu do jara?
V lázních byla jaká peřina? Bundy jsi sušila péřové???

Příspěvek upraven 26.02.17 v 23:08

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 26.02.17 23:07

@Russet
Svíčky ani aviváž ne. Ta peřina - asi jí na pár dní zkusím vyměnit za pratelnou, vetram, ale přes zimu venku ne…

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 26.02.17 23:09

@pannda
V lázních pratelná, má jí podzim - jaro

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 26.02.17 23:12
@statecna.oslice píše:
@pannda
V lázních pratelná, má jí podzim - jaro

Tak tam bych viděla možný problém…V lázních ho kašel přešel, protože mu zmizel alergen z peří. Doma se opět objevil. I testy nemusí prokázat vše…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15565 příspěvků 26.02.17 23:12

@statecna.oslice Může mu vadit kde co…Zvýšená vlhkost v bytě (nad 65% už to není příjemné), případně plísně. Nebo i aroma z pracího prášku či aviváže. Pokud mu nevadí samotné peří(?), mohou v něm být roztoči - alergen. Já už klasickou peřinu ani nepoužívám, ale duté vlákno. Krásně se pere. A prací prostředky používám nedráždivé.

Russet
Extra třída :D 10277 příspěvků 26.02.17 23:16
@statecna.oslice píše:
@Russet Svíčky ani aviváž ne. Ta peřina - asi jí na pár dní zkusím vyměnit za pratelnou, vetram, ale přes zimu venku ne…

Používala jsem na malého polovysypanou peřinku s peřím. Má se každý den protřepávat. Neměla by vadit ani alergikům. Teď spí v pratelné. Nepořídili jste nový nábytek. Prý i to může vadit :zed:

Pam12
Echt Kelišová 8362 příspěvků 26.02.17 23:29

Šla bych na alergologii znovu. Syn taky nebyl alergický a teď už je :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15565 příspěvků 26.02.17 23:48
@Pam12 píše: Šla bych na alergologii znovu. Syn taky nebyl alergický a teď už je :nevim:

já bych prvně vyměnila peřinu za pratelnou a taky prací prostředky, zajistila doma optimální vlhkost, ev. odstranila plísně. Podle mého je lepší vychytat dráždidlo než do kluka nechat cpát nějaké léky (což bývá na alergologii časté).
Tam bych šla, až bych vyčerpala všechny možnosti.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 27.02.17 06:25

Mně opakovaně řekli, že nemám alergii na prach a takové ty věci - ale když chodím zametat pod zvýšenou postel, tak vždycky myslím, že umřu :(

Sice MILUJU spát v peří a jiné lůžkoviny mi docela vadí, ale u malého bych to teda zkusila, případně koupila antialergické povlečení (www.nepropustneprosteradlo.cz): to má dcera a je to fajn.

A další věc: je zjevné, že je to lepší, když je léto = větráš. Nemyslím si, že by mladej měl mít v mrazu otevřené okno celou noc, ale několikrát denně pořádně vyvětrat (ráno, po příchodu domů, před spaním), tím se nic nezkazí.

Jo a taky bych doporučila pořádně zkontrolovat, jestli někde nemáte plíseň. Může to být za nábytkem, kam se ani nedostanete, a bude to pěkné svinstvo - stačí, když dáte plastová okna a míň táhne a je to hned.

večernice40
Stálice 90 příspěvků 27.02.17 07:04

Určitě bych v místnosti kde suším prádlo nedávala kluka spát. mě samotné vůně z prášků a aviváže strašně vadí. dále bych koupila normální deku, péřovou bych vyhodila. může to pomoci i nemusí. já kašlu třeba celoročně a již jsem vyzkoušela vše. je tedy pravda, že na horách a u moře mám pokoj.
takže rada „odstěhovat se“ asi na hory :nevim:
synovi ani testy na alergii nedělali a rovnou mu dali aerius a pomohl mu.tak si ho nech napsat a uvidíš, napsali nám to na orl.

tini
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 5 inzerátů 27.02.17 07:32

U nas byla problemem plisen, o ktere jsme nevedeli.Byla za vestavenou skrini, potilo se to od studene zdi. Neprisla bych na to, kdyby se mi nezdal rucnik ze spodni police lehce zatuchly.Tak ji manzel musel vybourat a je pokoj.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 27.02.17 08:25

Nam se udělala plíseň mezi oknem a horní lištou žaluzie :zed: než jsem na to přišla, tak jsem prolezla snad cely byt. Tak bych zkontrolovala i to

opicaci
Kecalka 385 příspěvků 27.02.17 09:35

U nás byl problém přetopeno a nevyvětraný vzduch. Měl takový suchý dráždivý kašel.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama