Dlouhodobý průjem u dítěte, ale výsledky v pořádku

470
17.5.20 08:41

Dlouhodobý průjem u dítěte,výsledky v pořádku

Dobrý den, prosím mám dotaz jestli někdo nemáte zkušenost. Dcera necelych 8let má delší dobu průjem, ale není to nějaký tě jde třikrát za den, nemá bolesti břicha, žádné jiné příznaky nic. Jen prostě když jde na velkou tak má průjem, někdy malej někdy hodně je to zhruba 2-3 do týdne. U Dr jsme byli, dělali ji veškeré testy, výtěr, krev a vše v pořádku. Doporučila nám dlouhodoběji hylak. Pokud bude trvat dál pošle nás na gastro… Chci se zeptat zda nemáte nějakou radu, co bych ještě mohla koupit, nějaký laktobacily, něco s čím máte dobrou zkušenost. Ráda bych se gastro vyšetření vyhla, dcera má z doktorů fobii. I při odběru krve bourá ordinaci. Hylak když bere, tak je to dobrý, ale jakmile si ho třeba 2-3 dny nevezme, průjem se vrátí. A na hylaku nemůže být nadosmrti. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
17.5.20 08:53

Jedine ta probiotika, no. Muj synek to mel taky tak, objevil se mu krevni marker na celiakii, rikali, ze invazivni vysetreni, az bude tech markeru víc. Zatim nic, ted pujdeme znovu na krev. Jinak sleduj, jestli to ma vylozene po necem. Hodne dela psychika, v rodine vse v poradku?

Jinak synek, kdyz mue, tak se podvedome vyhyba chlebu a priloham, jakoby ho to nutila na loe carb. Jinak nic nevynechavame, rikal na gastroenterolog, at ceroa benefity pestre stravy co nejdele je to možné.

Drzim palce.

Jinak jsou popsany ruzne intolerance potravy, ktere se objektivne neobjeví :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8483
17.5.20 08:58

Co alergie? Není žádná? Nezkoušeli jste vysadit třeba mléko nebo lepek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 08:59

Zkoušela jsi dát černé uhlí dle pribalaku? Ono i desinfikuje střeva. Měla jsem něco podobného.
Ještě mě napadá..potravinová alergie je vyloučena?

• Citovat
  • Nahlásit
470
17.5.20 09:10

Černé uhlí jsem nedávala, pouze hylak na doporučení doktorky. Když ho bere je to dobré. Alergie mě popravdě vůbec nenapadla. Zkusíme. Takže nejdříve máme vysadit všechny mléčné výrobky? I sýry? Ty dcera miluje, na jak dlouho se má vysadit, stačí týden? Dva? Já s tímto moc zkušenosti nemám. Já mám opačný problém průjmu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
17.5.20 09:17
@lussinka píše: Černé uhlí jsem nedávala, pouze hylak na doporučení doktorky. Když ho bere je to dobré. Alergie mě popravdě vůbec nenapadla. Zkusíme. Takže nejdříve máme vysadit všechny mléčné výrobky? I sýry? Ty dcera miluje, na jak dlouho se má vysadit, stačí týden? Dva? Já s tímto moc zkušenosti nemám. Já mám opačný problém průjmu :)

Toto bych konzultovala s pediatrem!

• Citovat
  • Nahlásit
17397
17.5.20 09:19
@lussinka píše: Černé uhlí jsem nedávala, pouze hylak na doporučení doktorky. Když ho bere je to dobré. Alergie mě popravdě vůbec nenapadla. Zkusíme. Takže nejdříve máme vysadit všechny mléčné výrobky? I sýry? Ty dcera miluje, na jak dlouho se má vysadit, stačí týden? Dva? Já s tímto moc zkušenosti nemám. Já mám opačný problém průjmu :)

S tim vysazovanim a eliminacni dietou opatrne. Pri vynechanj treba lepku jde pak tezko delat další testy. Pokud bys chtela testy na alergie - a pak dělat eliminacni dietu, tak nejdriv na alergologii na krev a pak zkouset dietu. Když je dieta bezmlecna, je opravdu bez veskerych slozek mleka.. Takoveto prujmy muzou (ale nemusi byt treba ta celiakie) delali testy z krve? To ze ji v rodine nikdo nema diagnostikovanou, nic neznamena. Pri te eliminacni diete bud hned poznas zlepseni, nebo aspon mesic vydrzet. Pokud nic, tak to asi neni ono.
A tomu gastru bych se uplne nebranila. Tato vysetreni-at uz kolonoskopie, nebo gastroskopie se malym detem delaji v celkove narkoze. Trva to asi ctvrt hodky. Nic to neni. Dcera je celiak a multialergik..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
17.5.20 09:20

@bublinek my nezkoušeli vysadit nic, ale Dr dělala krevní testy bylo to na velkou spoustu druhů nemocí i bakterií, už nevím jestli říkala i lepek nebo tak…je to už asi dva měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
17.5.20 09:27

@tereza12345 dělala krevní testy dětská Dr. Co se dá zjistit ještě dál na tom gastru? Když veškeré výsledky co dělala dr jsou negativní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
17.5.20 09:28

@lussinka netrpí plynatostí?
Nejsem si jistá, ale dětská lékařka už nemůže dělat alergologická vyšetření, ne? Alespoň mi to řekla a poslala mě s dcerou na alergologii.
Může mít jen nesnášenlivost, jsou výrobky se sníženým obsahem laktózy. Manželovi to začali dělat problémy až jako dospělému. Takže alergie bych úplně nevyrazovala.
Dětská vůbec nad alergii neuvažovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
17.5.20 09:34

Syn taky chodí na velkou 3× denně a k pevnému skupenství to má daleko. Nikdy mě nenapadlo to řešit. Má to tak i manžel, můj otec, bratr, kamarádka… Nikdo to nikdy neřešil, je to prostě takové trávení. Ale teda nikdy to nikoho neobtěžovalo, tak proto je nenapadlo to řešit. Syn měl jako malý ABKM, co už asi nemá, ale i tak nemůže mléko ve větším množství, hlídat mu to. Stejně tak mu vadí mák. Ale projevuje se to spis bolestí břicha, nevolností, zvracením.. pokud to tvoji dceru netrápí a všechny výsledky jsou v normě tak bych to neřešila. Pokud ji to trápí, tak bych šla napřed na alergologii. Pak až na gastro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17397
17.5.20 09:56
@lussinka píše:
@tereza12345 dělala krevní testy dětská Dr. Co se dá zjistit ještě dál na tom gastru? Když veškeré výsledky co dělala dr jsou negativní?

Tam bys musela vedet, co presne dr odebrala.. Od toho bych se odpichla.. Na gastru se daji zjistit ruzne nemoci. Takže tam bych si klidne zavolala a pobavila se o tom. Ale budou chtit urcite vedet vysledky z alergologie a vysledky odberu od detske doktroky.
Detska dotorka ti musi ty vysledky dat k dispozici abys vedela, co vsechno zjistovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
17.5.20 09:58
@tereza12345 píše:
S tim vysazovanim a eliminacni dietou opatrne. Pri vynechanj treba lepku jde pak tezko delat další testy. Pokud bys chtela testy na alergie - a pak dělat eliminacni dietu, tak nejdriv na alergologii na krev a pak zkouset dietu. Když je dieta bezmlecna, je opravdu bez veskerych slozek mleka.. Takoveto prujmy muzou (ale nemusi byt treba ta celiakie) delali testy z krve? To ze ji v rodine nikdo nema diagnostikovanou, nic neznamena. Pri te eliminacni diete bud hned poznas zlepseni, nebo aspon mesic vydrzet. Pokud nic, tak to asi neni ono.
A tomu gastru bych se uplne nebranila. Tato vysetreni-at uz kolonoskopie, nebo gastroskopie se malym detem delaji v celkove narkoze. Trva to asi ctvrt hodky. Nic to neni. Dcera je celiak a multialergik..

Dělali mi gastro v cca deseti dvanáct letech, s nějaký oblbovakem, ale bez narkozy, a bylo to teda docela brutální… Dítě bych tam poslala leda kdyby šlo o život. Nebo teda v narkoze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
17.5.20 09:59

Moc tě nanadchnu ale přímo objednání na alergologii je cca 3-4mes :?. Nic teď nevysazuj a dojdete nejdřív na krev k Dr. Když to vysadite, nic se v odběrech neprokáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
17.5.20 10:15

@bublinek může. Pediatricka dceři dala zadanku na krev (na intoleranci laktózy) mela to cca půl roku. Pak to zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat