Dlouhodobý stres, nevolnosti a hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 19:29
Dlouhodobý stres - nevolnosti - hubnutí

Ahoj, omlouvám se, ale udávám příliš osobní informace, proto prosím anonym. Děkuju
Začnu tak, že od raného dětství ( opravdu netuším od kdy přesně) trpím panickou fobií-úzkostí ze zvracení. Střídá se období horší a trochu lepší. Už v dětství bylo často těžké vydržet běžné situace, fobie mě sžírala. Pak se na pár let ztlumila ( ve smyslu, nemyslela jsem na zvracení denně, děsilo mě, jen když bylo někomu, případně mně zle). Teď jsem už přes rok a půl v denodenních nevolnostech, téměř každý den se cítím, jako bych měla mít střevní chřipku ( návaly na zvracení, nechuť k jídlu, častokrát křeče ve střevech, nauzea…) Vyřadila jsem mléčné potraviny, na které jsem měla podezření. Změna žádná. Nepiju, nekouřím. Mám pocit, že je mi zle po všem - i po vitaminech - ať chemických či přírodních. Smecta, Helicid, endiaron, hylak, cholagol, mátový čaj a probiotika jsou na téměř denním pořádku. Za týden jsem objednaná na gastroskopii ( pokud se dokopu tam jít, protože pro člověka s emetofobií je tohle prostě peklo ), myslím si ale, že v žaludku problém nebude. Pár let zpět jsem na tomto vyšetření už byla a nic extra se nenašlo, jen lehká nedomykavost jícnu. Mám podezření, že toto vše mi způsobuje psychika. Mám tři děti, prostřední lehce handicapové, nejmladší dost divoké a hlavně špatně spící. V jeho dvou letech se budí s řevem třeba třikrát za noc, vstává brzy, takže ( i s těhotenským nočním čůráním) už tři roky spím cca 5 hodin, z toho co 1,5 hodinu jsem vzhůru. Vyřvat ho nemůžeme nechat, budí i starší, minulý týden utíkal řvoucí ve 2 v noci dcerce do postele. Myslím, že z tohoto nevyspání a celkové mateřské vyšťavenosti se prohloubila moje fobie, můj děs ze zvracení kohokoliv v rodině ( střevní chřipka se v mém pojetí rovná smrti) a pernamentní velké nevolnosti. Prosím o pohled znalejších - je toto možné? Četla jsem o tom několikrát, ale neznám nikoho, kdo by prožíval něco podobného. Děkuju za názory znalejších. A taky děkuju za přečtení - dost jsem se rozepsala.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sediza
Závislačka 2593 příspěvků 07.01.19 19:41

Tohle je síla to nevyspání. To bych chcípla za měsíc. Syn se taky budil, ale po nakojeni hned usnul a spal i 8 hodin. Ne jako vážně. Blahoprej si, ze ještě žiješ a možná bych zkusila nejdřív nějak zapracovat na spanku dětí. Nebo bych já spala pres den, i kdybych si měla najmout 2 chůvy pro děti. Treba se to s tvym fyzickým odpočinkem spraví samo. A možná bych pak zkusila i psychoterapeuta. Ti tu fobii často dokážou odstranit. Slysela jsem v tomto směru chválu na hypnózu.

Pipet
Generální žvanilka 24285 příspěvků 07.01.19 19:42

Já myslím, že je to dost typické… Cítila jsem se podobně, zabrala psychoterapie, fakt je mi mnohem lépe.

Novak2
Kecalka 183 příspěvků 07.01.19 19:45

Je fajn, ze jdes na gastro. Je potreba obehnout kolecko gastro - alergologie/imunologie - gynda - pripadne endokrynologie + psychoterapie.

Ja jsem mela pocity strevni chripky kazdy tyden. Stres samozrejme muze byt spoustec, ale treba mne bylo vzdycky psychicky blbe, az kdyz mi bylo spatne od strev. Psychika a streva jsou proste propojena.

Obehla jsem vyse zminene kolecko, nakonec se prislo na neceliakalni intoleranci lepku. Vysadila jsem lepek a ventiluji stres na psychoterapii a ulevilo se mi. Drzim palce, vim, jak je to tezke.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 07.01.19 19:50
:?

Příspěvek upraven 07.01.19 v 19:55

mrazik6
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 07.01.19 19:54
:think:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:01

@Novak2 @Pipet @sediza Děkuju, už mi vážně hrabe - viz výše :roll:
K psycholožce jdu koncem ledna, mám sice načteno kdeco o úzkostech a pod., ale věřím, že takhlet to bude efektivnější. Z krve celiakii prokázanou nemám, doufám, že i gastro bude OK. Pokud bych měla „jen nesnášenlivost“ lepku, pozná se to taky na těch klcích v tenkém střevě?

cassy
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 1 inzerát 07.01.19 21:35

Jak ja ti rozumim. :hug: Mam to take tak a ano, predstava strevni chripky me k smrti desi. :roll: Mam dve deti a staci, aby rekly, ze je boli brisko a poleva me studeny pot. Naposledy kdyz mi bylo hodne na zvraceni, tak jsem omdlela. :? Verim, ze to jde resit kuprikladu kineziologii, ale zatim jsem k tomu nedokopala.
U tebe je to podle me nevyspani spojene s psychikou. Pro telo slusnej zaprah a takhle to ventiluje.

Novak2
Kecalka 183 příspěvků 07.01.19 22:10
@Anonymní píše:
@Novak2 @Pipet @sediza Děkuju, už mi vážně hrabe - viz výše :roll:
K psycholožce jdu koncem ledna, mám sice načteno kdeco o úzkostech a pod., ale věřím, že takhlet to bude efektivnější. Z krve celiakii prokázanou nemám, doufám, že i gastro bude OK. Pokud bych měla „jen nesnášenlivost“ lepku, pozná se to taky na těch klcích v tenkém střevě?

Celiakie se pozná podle biopsie tenkého střeva. Mně také vyšly krevní testy na celiakii negativní, takže jsem lepek vesele jedla dál a trápila se.

U celiakie občas můžou krevní testy vyjít negativní a biopsie střeva pak pozitivní. Někdy se celiakie vyloučí i biopsií střeva a jediné, co pak ukáže na intoleranci lepku, je eliminacne-expozicni test (tj. tři týdny nejis lepek a pak si dáš chleba a těstoviny a pozorujes, jak ti je). Ale být tebou rozhodně teď lepek nevysazuji, dokud nebudeš mít hotová vyšetření na gastru, pak by se celiakie nepoznala ani z biopsie.

Jsou ale další potravinové intolerance, proto bych být tebou zašla na imunologii. Hodně informací je na www.histaminovakasulka.com

Ještě poslední poznámka - myslím, že by nebylo od věci na týden odjet od rodiny a celý ten týden prospat… Mne se také zažívání sesypalo po dlouhodobé zátěži. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:29

@Novak2 Ano, jako bys mi četla myšlenky. Na čas se zdekovat a spát. Mám spaní ale tak rozhozené, že se budím sama. Manžel vzal v prosinci všechny děti na dvě noci pryč a budila jsem se stejně - často i s pocitem, že mi je na zvracení. Děkuju za informace i za odkaz, ale právě díky těmto stránkám jsem před časem zřejmě začala blbnout ještě víc a měla jsem pocit, že je mi zle snad ze všeho. Já už prostě nepoznám, kdy je to z psychiky a kdy fyzicky. Bezlepek jsem pár let zpět ( kdy mi dělali prvně gastroskopii ) nějaký čas držela. Ale tehdy jsem žádné změny nepociťovala ani po dvou měsících. Ale zajímalo by mě, co třeba snídáš-svačíš-večeříš? Oběd bych ještě vymyslela, ale zbytek mi dělal problém. Hlavně teď, kdy jsem vysadila mléko ( sýry, jogurty, … ) Děkuju

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:39

@cassy Díky - ano. Studený pot, panika, smrt … Taky nezvracím. Kdybych nebyla „magor“ určitě by to vše bylo snazší, protože když mi dvakrát v těhotenství hodně klesnul tlak, tak jsem „zvracela“ naprázdno ( tj. i když došlo k dávení, žaludek nepustil ani kapku) a samotný akt se dal přežít. Tím jsem vlastně absolvovala kognitivně behaviorální terapii, ale evidentně mi nepomáhá. Kdysi dááávno jsem zkusila regresi. Ale paní zřejmě nebyla profík, a tím jsem to celé zavrhla. Navíc, jak se někde propírají minulé životy, odmítám. Minulý měsíc jsem byla i na kraniosakrální terapii. Pocity podobné jako u regrese. A asi ten rok zpět jsem testovala i Bachovky. Míchané přímo na míru. Nepomohly. Ani synovi.

Novak2
Kecalka 183 příspěvků 07.01.19 23:24
@Anonymní píše:
@Novak2 Ano, jako bys mi četla myšlenky. Na čas se zdekovat a spát. Mám spaní ale tak rozhozené, že se budím sama. Manžel vzal v prosinci všechny děti na dvě noci pryč a budila jsem se stejně - často i s pocitem, že mi je na zvracení. Děkuju za informace i za odkaz, ale právě díky těmto stránkám jsem před časem zřejmě začala blbnout ještě víc a měla jsem pocit, že je mi zle snad ze všeho. Já už prostě nepoznám, kdy je to z psychiky a kdy fyzicky. Bezlepek jsem pár let zpět ( kdy mi dělali prvně gastroskopii ) nějaký čas držela. Ale tehdy jsem žádné změny nepociťovala ani po dvou měsících. Ale zajímalo by mě, co třeba snídáš-svačíš-večeříš? Oběd bych ještě vymyslela, ale zbytek mi dělal problém. Hlavně teď, kdy jsem vysadila mléko ( sýry, jogurty, … ) Děkuju

Hm, já mléko ve stravě mám. Ale v zásadě jsem hodně na teplé stravě - vajíčka, omelety, bezlepkove palacinky, vločky naložené přes noc s nastrouhanym jablkem oříšky a trochou mandloveho mléka. Mléko nahradit v receptech rostlinným, to asi víš. Obědy a večeře mám teplé, k svačine klidně zeleninovou polévku.

Já na tom byla stejně, bylo mi blbě i z bananu. Chodila jsem i na akupunkturu proti stresu, od stresu pomáhala, ale jednou se mi udělalo při ní strašně zle od strev a tam mi došlo, že je prostě něco špatně ve střevech.

Pozor lepek se musí vysadit naprosto ve všem, nefunguje to jako s laktozou, on se ve střevě drží strašně dlouho. Já ze začátku měla problém i s pár drobky. Také může být tam, kde by ho člověk ani nečekal. Ale nejdříve se nech vyšetřit na gastru.

Je tady paralelní diskuze a tam hodně lidí píše, že za tím může být i snížená činnost štítné žlázy.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 08.01.19 07:29
:?
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 09:58

@Novak2 Děkuju za nápady. Já tenkrát byla přes den v podstatě na banánech - bylo to přes léto, byly dovolené a výlety a to se těžko pořizuje něco bezlepkového. Bohužel to mám přesně opačně jako ty - mám raděj studenou stravu, miluju pečivo, když mi není moc zle, jsem schopná sníst 8 namazaných rohlíků. Teplou zvládám jen na oběd. Musela bych to vymyslet. Ano, na diskuzi o štítné žláze jsem mrkla. Jsem zoufalá, už mám načteno kdeco, jak knížek tak internetových článků a diskuzí. Ale z krve mi vyšla jen ta chudokrevnost. Po gastro vyšetření budu chytřejší. A přesně jak píšeš. Stává se, že mi bývá od rána zle třeba i po banánu.

Novak2
Kecalka 183 příspěvků 09.01.19 11:35
@Anonymní píše:
@Novak2 Děkuju za nápady. Já tenkrát byla přes den v podstatě na banánech - bylo to přes léto, byly dovolené a výlety a to se těžko pořizuje něco bezlepkového. Bohužel to mám přesně opačně jako ty - mám raděj studenou stravu, miluju pečivo, když mi není moc zle, jsem schopná sníst 8 namazaných rohlíků. Teplou zvládám jen na oběd. Musela bych to vymyslet. Ano, na diskuzi o štítné žláze jsem mrkla. Jsem zoufalá, už mám načteno kdeco, jak knížek tak internetových článků a diskuzí. Ale z krve mi vyšla jen ta chudokrevnost. Po gastro vyšetření budu chytřejší. A přesně jak píšeš. Stává se, že mi bývá od rána zle třeba i po banánu.

Jo také jsem to nejhorší měla přes léto a dovolené, radši jsem nejedla nic. Do jakého stavu jsem se po 14 dostala, si asi představís. :roll: :hug:

Teď to asi stejně nemá cenu řešit, když teprve jdeš na gastro a bezlepkova dieta není aktuální, ale existuje i bezlepkove chutné pečivo, chutné směsi na bezlepkovy chleba apod.

Jen teď poznámka, jíst hodně pečiva není úplně ideální asi. Někde jsem četla, že běžné bílé pečivo se prestrikava laktozou, aby se více lesklo. Zkus se podivat na složení, ať neporušuje dietu. Taky to trochu vypovídá o tvém přístupu k sobě, nemáš na svoji stravu čas a odbyvas se. Tvoje zdraví by ale mělo být pro tebe teď prioritou. Já jsem zjistila, že je lepší čas vrazit do sebe, aby mi bylo lépe, než dvojnásobek času proletět v křečích, takhle mi zbývá čas na děti. Držím palce. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama