Dlouhodobý vztah s dluhy, bez dětí, svatby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 15:19
Dlouhodobý vztah s dluhy, bez dětí, svatby

Zdravím. S partnerem jsme spolu přes 6 let. Od mých 20. Od začátku chtěl barák, svatbu a rodinu. Postupem času si začal půjčovat peníze na různé věci, až to skočilo někde kolem 500 000,–. Zaplatí jeden dluh a hned vymyslí věc, na kterou si jde půjčit znovu. Podotýkám, že podniká a vydělá si poměrně dost. Teď přišel s tím, že si půjčí na pozemek v zahraničí a bude ho pronajímat a že na tom vydělá. Proto prý musíme se stavbou našeho baráčku pár let počkat. Jenže já bych už ve svém věku chtěla rodinu a nějakou jistotu, kdežto on to donekonečna odkládá. Za tři roky mu bude už 40! Chci s ním být, ale každá debata na tohle téma skončí hádkou. Máte některá doma něco podobneho? :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29273 příspěvků 28.01.18 15:22
@Anonymní píše:
Zdravím. S partnerem jsme spolu přes 6 let. Od mých 20. Od začátku chtěl barák, svatbu a rodinu. Postupem času si začal půjčovat peníze na různé věci, až to skočilo někde kolem 500 000,–. Zaplatí jeden dluh a hned vymyslí věc, na kterou si jde půjčit znovu. Podotýkám, že podniká a vydělá si poměrně dost. Teď přišel s tím, že si půjčí na pozemek v zahraničí a bude ho pronajímat a že na tom vydělá. Proto prý musíme se stavbou našeho baráčku pár let počkat. Jenže já bych už ve svém věku chtěla rodinu a nějakou jistotu, kdežto on to donekonečna odkládá. Za tři roky mu bude už 40! Chci s ním být, ale každá debata na tohle téma skončí hádkou. Máte některá doma něco podobneho? :zed:
ženská, co má rozum, s něčím takovým neztrácí čas.
Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 28.01.18 15:26

Ne, nemám. Manžel taky podniká, taky vydělá dost a na co nemá, to nekoupí. Prostě na to šetří. S někým jako máš Ty bych nebyla. Řekla bych že s rodinnou ani nepočítá ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 15:27

@Burj Chalifa asi doufám, že se v něm něco zlomí. Já zatím nemám na to od něj odejít, i když nad tím přemýšlím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 15:30
@Borůvka1990 píše:
Ne, nemám. Manžel taky podniká, taky vydělá dost a na co nemá, to nekoupí. Prostě na to šetří. S někým jako máš Ty bych nebyla. Řekla bych že s rodinnou ani nepočítá ;)

Já jsem taková, že šetřím, než něco koupím, tak nad tím přemýšlím. Jsem prostě zodpovědná. Nechápu lidi, co všechno řeší půjčkou. Nevim zda je to výchovou nebo je to prostě taková povaha člověka :think:

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 28.01.18 15:31
@Anonymní píše:
Zdravím. S partnerem jsme spolu přes 6 let. Od mých 20. Od začátku chtěl barák, svatbu a rodinu. Postupem času si začal půjčovat peníze na různé věci, až to skočilo někde kolem 500 000,–. Zaplatí jeden dluh a hned vymyslí věc, na kterou si jde půjčit znovu. Podotýkám, že podniká a vydělá si poměrně dost. Teď přišel s tím, že si půjčí na pozemek v zahraničí a bude ho pronajímat a že na tom vydělá. Proto prý musíme se stavbou našeho baráčku pár let počkat. Jenže já bych už ve svém věku chtěla rodinu a nějakou jistotu, kdežto on to donekonečna odkládá. Za tři roky mu bude už 40! Chci s ním být, ale každá debata na tohle téma skončí hádkou. Máte některá doma něco podobneho? :zed:

A už něco na těch jeho kšeftíkách vydělal, nebo je pořád v mínusu? Od 20 do skoro 40 už je docela dlouhá doba, to slušně vydělávající chlap ušetří docela slušnou částku, aby mohl postavit dům na menší hypotéku a zabezpečit rodinu. Pokud toho nebyl schopný a pořád vymýšlí blbosti, tak bych od něj dala ruce pryč. Lepší to nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 15:34

@Zabatko něco málo mu to hodilo, jenže za vydělané se koupi něco dalšího :think: byl by nejraději, kdybych si vzala půjčku a sla do pozemku v zahraničí s ním. Jenze to ja neudělám. Pak jen poslouchám, že jo nepodporim a vse si musí zařídit sám :zed:

Russet
Extra třída :D 12168 příspěvků 28.01.18 15:35
@Anonymní píše:

Ne.

Konnny
Závislačka 2583 příspěvků 28.01.18 15:36

A kolik ti je?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 15:37

@Konnny 26

Černá vdova
Extra třída :D 10048 příspěvků 28.01.18 15:38
@Anonymní píše:
@Zabatko něco málo mu to hodilo, jenže za vydělané se koupi něco dalšího :think: byl by nejraději, kdybych si vzala půjčku a sla do pozemku v zahraničí s ním. Jenze to ja neudělám. Pak jen poslouchám, že jo nepodporim a vse si musí zařídit sám :zed:

Jeho finanční gramotnost je minimální. Život s ním bude cesta do pekel.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 28.01.18 15:40
@Anonymní píše:
@Zabatko něco málo mu to hodilo, jenže za vydělané se koupi něco dalšího :think: byl by nejraději, kdybych si vzala půjčku a sla do pozemku v zahraničí s ním. Jenze to ja neudělám. Pak jen poslouchám, že jo nepodporim a vse si musí zařídit sám :zed:

To lepší nebude, ségra má něco podobného a nikdy nic neušetřili. Ten Tvůj to má jako životní styl, nemyslím, že se toho domku kdy dočkáš s tímto partnerem. Nikdy bych chlapovi neodpustila, kdyby si půjčoval na věci zbytné i přes můj nesouhlas. Půjčili jsme si akorát na barák a na auto, to jsme během pár měsíců zaplatili, teď šetříme na rekonstrukci okolí domu, prostě ty peníze na stromě nerostou, člověk si musí něco odepřít, aby mohl mít něco jiného, pokud v tomto nejste za jedno, tak je to špatné. Nejde o to žít asketicky, ale mít nějakou vizi, což ten Tvůj, pokud mu táhne na 40, tak určitě nemá. Ty věci, na které si půjčuje, tak mu štěstí nepřinesou, ale to si on těžko uvědomí.

Sany80s
Kelišová 6624 příspěvků 28.01.18 15:41

Já bych ho poslala do oběhu už dávno. :nevim: A on asi i mě, já totiž vyznávám víceméně společné hospodaření a rozhodování, takže vzhledem k tomu, že bych s žádnou nebo alespoň s převážnou většinou těch půjček nesouhlasila, tak bych se mu asi moc nelíbila ani já ani život se mnou.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 28.01.18 15:41
@Anonymní píše:
@Konnny 26

Tak nohy na ramena a utíkej. :palec:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 28.01.18 15:43
@Anonymní píše:
Já jsem taková, že šetřím, než něco koupím, tak nad tím přemýšlím. Jsem prostě zodpovědná. Nechápu lidi, co všechno řeší půjčkou. Nevim zda je to výchovou nebo je to prostě taková povaha člověka :think:

Naprosto souhlasím a nechápu Tvůj annonym :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >