Dlouhotrvající kašel a zadní rýma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
50
25.11.19 06:16

Dlouhotrvající kašel a zadní rýma

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dcera (necelých 5 let) má už asi přes měsíc kašel. Začalo to obyčejnou rýmou, která potom přešla do kašle. První dva týdny jsme se ho snažili léčit sirupy z lékárny, zkoušeli jsme cibuli s medem, cukrem, čaj z rýmovníku apod. Nic nezabralo. Poté jsme už zašli k dr., dcera je na poslech čistá, má to prý ze zadní rýmy, která ji stéká do krku a to ji dráždí ke kašli. Dostala tedy sirup Prospan na vykašlávání, a 2× denně Aerius, do nosu mořskou vodu nebo Vincentku. Poslední týden ji odsávám 2× denně nos a ráno ji jde opravdu hodně hlenů. Po dobrání Prospanu jsem nasadila i Sinupret. Byla skoro 2 týdny doma ze školky a změna žádná. Kašle pořád stejně. Už si opravdu nevím rady :-( Nemáte někdo zkušenosti? Moc děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PHV
1319
25.11.19 06:26

My jsme tohle měli teď u dcery přesně. Dostali jsme taky různé sirupy na kašel a pomohlo až přidat k tomu na radu Dr 2× denně kapky fenistil. Bylo to jak zázrak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
25.11.19 06:38

@PHV Děkuji. Fenistil jsem už taky dala na noc, protože Aerius ji neseděl, zdálo se mi, že se po něm pořád budí a nic :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
25.11.19 06:39

@PHV Jak dlouho jste užívali Fenistil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17443
25.11.19 06:54

Ja tenhle kasel ze zadni rymy nijak zasadne nelecim. Snazim se hodne cistit nos. Kdyz je ucpany, ze dite nemuze dychat, tak Sinupret, na noc fenistil kapky a Olynth HA do nosu, rozkrojenou cibuli k posteli. Hodne pit, hodne vitaminu. Nejmladsi dcera se s tim potyka aktualne uz pres 6 tydnu, ale konecne to doufam ustupuje. Pokud je ryma zelena a nevoni, tak pro nejake ATB kapky k Dr., ty pak vetsinou pomohou, ale to fakt jdu jen v krajnim pripade.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1319
25.11.19 07:00

No týden určitě jsem jí ho dávala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10226
25.11.19 08:08

Tak moje dcera to měla taky, kašel přes měsíc, hlavně v noci, já furt poslouchala, jestli je to vlhkej kašel, suchej kašel, vykoupila jsem snad celou lékárnu, kašlala pořád stejně. Nakonec pomohla konvička na výplach nosu, vysmrkla neuvěřitelnej humus. Momentálně konvickujeme 2-3 denně a je bez nemoci už šestý týden ve školce. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
25.11.19 08:17

@Tarinka A jak jste naučila dítě na konvičku? Já teďka naučila čtyřletého pořádně smrkat, do té doby se přiblížit s kapesníkem (jakýmkoli) k nosu znamenalo hrozný záchvat paniky (dělal to všem). Nejak si to nedokážu představit i když mě s konvičkou vídá hodně často (pro ně je to jediný způsob jak přežít jarní pylovou sezónu).

Jinak se zadní rýmou bojujeme letos už počtvrté (první rok ve školce) zatím vždycky pomohly kapky Sinupret, jen tentokrát je to nějaké jiné, po týdnu to nezmizelo, ale zhoršilo se to takže až se vzbudí mladší dcerka (už to taky chytla) tak s nimi jedu k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
25.11.19 08:24

@Ainnah může mít zvětšenou nosní mandlí… To zjisti jen na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
25.11.19 08:27

@Tarinka Prosím tě, já nemám s konvičkou žádnou zkušenost, ale už o ní taky uvažuji. Čím se, ale ten nos pak proplachuje? Obyčejnou vodou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
25.11.19 08:30

Nam pomohl jen broncho-vaxom. On na to trpel hodne, v podstate nonstop. Spal v autosedacce, porad atb do nosu, hrozili odebranim mandli. Od ty doby se to o nej pokousi, ale nedostane se to do faze, kdy se nevyspi a dusi. Ted zrovna trikrat denne zakasle, ma zadni rymu, ale zadna hruza. Pokud se to zhorsi, nasadime znovu celou kuru. Jinak v dobe, kdy to mival jsme to lecili stejne jako ty. Ten aerius je pro alergiky, tak jsem fenistil nepodavala. Stejne to bylo k prdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32825
25.11.19 08:38

@Heivka no taky může mít ucpané dutiny a to bez atb nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
25.11.19 08:41

@Kajak18 Vodou se solí, ke konvičce je taková odměrka tou se nabere sůl a potom se konvička náplní teplou vodou (37-39°C). Kdyby jste si do nosu nalila obyčejnou vodu, tak to hrozně pálí a sliznice to podráždí (bohužel vlastní zkušenost, jednou jsem na sůl zapomněla). Můžete přidat aromatický olej, ale nedoporučuje se to. Já ho přidávám pouze pokud mám úplně zablokovaný nos (2kapky eukalyptu na konvičku) - u mě je to projev alergie kdy oateče sliznice, nos je ucpaný a není co smrkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10226
25.11.19 09:01
@Heivka píše:
@Tarinka A jak jste naučila dítě na konvičku? Já teďka naučila čtyřletého pořádně smrkat, do té doby se přiblížit s kapesníkem (jakýmkoli) k nosu znamenalo hrozný záchvat paniky (dělal to všem). Nejak si to nedokážu představit i když mě s konvičkou vídá hodně často (pro ně je to jediný způsob jak přežít jarní pylovou sezónu).Jinak se zadní rýmou bojujeme letos už počtvrté (první rok ve školce) zatím vždycky pomohly kapky Sinupret, jen tentokrát je to nějaké jiné, po týdnu to nezmizelo, ale zhoršilo se to takže až se vzbudí mladší dcerka (už to taky chytla) tak s nimi jedu k doktorovi.

No malá má čerstvě pět, u ní bylo slyšet, že když smrkala, že tam něco má, ale nevysmrkala nic, nějaké vincentky nepomáhaly, to asi akorát steče po tom soplu. Nejdřív jsem malé ukázala, jak si konvičku dělám já, pak jsem ji naučila dýchat pusou, že se v žádném případě nesmí nadechnout nosem a pak jsem jí slíbila bonbon :mrgreen: ale šlo to dobře, ještě mám starší sedmiletou dceru, ta to dřív nesnesla a teď už to taky zvládne, ta je ale takovej bolestínek, ona se i při záděru tváří jako když má smrtelné onemocnění :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10226
25.11.19 09:07
@Heivka píše:
@Kajak18 Vodou se solí, ke konvičce je taková odměrka tou se nabere sůl a potom se konvička náplní teplou vodou (37-39°C). Kdyby jste si do nosu nalila obyčejnou vodu, tak to hrozně pálí a sliznice to podráždí (bohužel vlastní zkušenost, jednou jsem na sůl zapomněla). Můžete přidat aromatický olej, ale nedoporučuje se to. Já ho přidávám pouze pokud mám úplně zablokovaný nos (2kapky eukalyptu na konvičku) - u mě je to projev alergie kdy oateče sliznice, nos je ucpaný a není co smrkat.

Když jsme si konvičku koupili, tak tam bylo pár sáčků, takže na naplněnou konvičku jsi nasypala jeden sáček, jinak to asi vychází na půl čajové lžičky normální kuchyňské soli. Voda má být vlažná, správně by měla být i převařená (aby v ní nebyl chlor, já na to prdim :oops: ). Jinak do ní nic nepřidávám, jednou jsem tam dala cosi od Justu a myslela jsem že mi vyletí mozek z hlavy :P tak s dětmi bych určitě neexperimentovala :lol: jinak na netu je spoustu instruktážních videí, jak správně výplach udělat, měla by se všechna voda vysmrkat, u měnších dětí se musí odsát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat