Reklama

Dlouhotrvající kašel u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sjuzan
Stálice 59 příspěvků 18.05.10 13:39
Dlouhotrvající kašel u dítěte

Ahojte maminky,
už jsem zoufalá…dcera (18 měsíců)už 2 měsíce kašle a vůbec se to nelepší.Začalo to běžnou virozou s kašlem,ten pak ustal přes den,ale dcera měla třeba 1-2 takové kašlové záchvatky v noci nebo ráno po vyspání.Když to ani po 4 týdnech nepřešlo,tak jsme byli na ORL a tam nám nasadili ATB,i když zánětlivé parametry byly v normě.Po týdnu nenastalo žádné zlepšení,tak jsme byli na RTG plic-negativní,znovu na ORL-změna ATB,pak se do druhého dne dcera osypala a navíc měla už slyšitelný nález na průduškách,tak nás lékařka poslala do nemocnice,tam jsme byli 4 dny s dg.Obstrukční bronchitida.Malá měla inhalce,po nich se nález zlepšil,v noci vůbec nekašlala,tak nás pustili domů.Doma jsme byli 2 dny a začalo se to zase zhoršovat a nanovo…tak znovu ORL,znovu RTG plic-tentokrát už tam nějaký nález je…přitom užívá 14 dní Klacid a před tím 7 dní Augmentin a nález na plicích se zhoršil.Od minulého týdne navíc 1× za 24 hod dceři vyskočí teplota tak na 38,2,srazí se Nurofenem,a pak už dobrý.Dcera je strašně zahleněná,pořád odsáváme a stejně to v ní pořád „rachotí“.Kašle vlhce,odkašlá­vá.Navíc prodělala Mononukleozu.K lé­kařce chodíme na kontroly a na poslech snad každý den a dneska nám řekla,že by nás zase poslala do nemocnice.Ještě jí teda dneska udělala odběry,zítra budou výsledky a ve čtvrtek nemocnice.....Už jsem fakt zoufalá…nevím,proč se to pořád nelepší????Je mně malé už líto,tak dlouho se trápí kašlem,dělají jí vyšetření,berou­ krve…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

asha
Nadpozemská drbna 29585 příspěvků 18.05.10 13:47

Ahoj,
to je dost hruza, co pises. Mne neco podobnyho dohnalo s prvnim synem po roce kasle (vcetne hospitalizace s obstrukcni bronchitidou a opakovane neucinne nasazovanych leku) k homeopatovi. Pomohlo to. Kaslal taky zhruba od roka a pul. Pomohlo nam vysadit mliko, dost zahlenuje a dela to problemy i mne. Jinak pokud jsou zanetlive parametry v norme, nenechavala bych nasadit ATB, ty imunite zrovna neprospejou.
Zkousela jsi i alternativu? Na prudusky olejovy zabal, na kasel tymianovy nebo cesnekovy sirup (nejlip doma delany)?

asha
Nadpozemská drbna 29585 příspěvků 18.05.10 13:49

Jeste bych pripsala, ze horecky pokud mozno nesrazim, jen kdyz vidim, ze je dite schvacene a nesnasi to dobre. Horecka hodne pomaha, samozrejme 40 a vic uz bych resila, ale takovou jeste nemeli.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 18.05.10 17:35

Malému hodně zabírá Mucoplant - jitrocelový sirup. Opravdu jsem s n ím spokojené. Vždycky jej kašel přejde. Zkus jej a je levný

jargova
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 18.05.10 23:26

Ahojky, měli jsem podobný problém - tři měsíce kašel - Dr. pořád je zahleněný, zahleněný …brali jsem snad všechny sirupy které existují, byli jsme na ORL, alergologii, všude Ok, bez nálezu. Na začátku února Sebík dostal zápal plic způsobený chlamýdiemi. Nejspíš. To se vyléčilo ATB, pak hned - tak trochu mojí blbostí - chytl zánět průdušek, takže další ATB a od té doby dobrý. Měl sice asi před měsícem zase rýmu a kašel,trvalo to déle než jsme se toho zbavili, ale šlo to. Dávám mu pít průbuškový čaj přímo od bylinkáře a asi to dost pomáhá a taky jsem mu nasadila Laktobacilky.

Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 08.12.12 22:13

Uz si nevim rady a tak se obracim na Vas.Kluk do 18ti mesicu mel neustale kasel, prudusky, kasel,prudusky.Od 18ti mesicu jako kdyz utne a nic.Ted v zari nastoupil do skolky a za tu dobu nemel kasel jen dva tydny. Prvni tyden pri nastupu do skolky a tyden po antb.,jinak ho ma stale. K dr. chodim se synem kazdy tyden na poslechnuti.Je cisty. Bral Mucosolvan, ted ma suchy kasel a bral Sinecod, nepomohlo nic.Ted uz nebere 3 dny nic.Mel take predtim sirup od dr. a ten bral jen tak, absolutne bez efektu, jako ostatni leky. V noci ale nekasle vubec!!Jen rano po probuzeni a behem dne pri zvysene namaze (skakani, tancovani, utikani).Doma si pripadam jak v Gronsku, porad vetram, moc netopim.Od 3 let ma ekzem a nase dr. v Cesku (bydlime v cizine) mi pri konzultaci kvuli ekzemu rekla, ze se k tomu take muze pridat astma.Kluk ma ekzem v podobe puchyrku po celem tele, struhadlo, kuze mu praska do krve.Pres leto dobry, ale ted se mu uz zase ukazuje, uz vylejza.
Ma zde nekdo dite astmatika? Jak se astma u vas projevilo? Syn nesipe,nepiska.Ma nekdo zkusenost s dlouhotrvajicim kaslem-bez astma? Uz nevim co s nim mam delat a jak mu pomoc.

calli
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 08.12.12 22:46

@asha jak se prosím dělá ten tymiánový nebo česnekový sirup? Zkusila jsem všechno možné i nemožné a kašel se spíš horší než lepší, teploty malá naštěstí nemívá, ale ten kašel je hrůza :-( A zahleněná je až na půdu :(

Žirafa9
Závislačka 4037 příspěvků 08.12.12 23:58

@calli

tymiánový sirup, 250ml vody a 200g cukru vařit cca 10min, musí bublat, pak se vypne a nasype se 1 celý sáček tymiánu a nechá se louhovat do schladnutí, poté se scedí do uzavíratelné lahvičky, dávám 4×denně dětskou polívkovou lžíci, jinak já dětem teď koupila ten kapky Sinupret, malá byla taky zahleněná, vše se jí uvolnilo, spustila se jí po tom hodně rýma a hodně vykašlávala, ale teď už je v pohodě, za pár dní bude snad úplně zdravá

ebambino
Závislačka 3751 příspěvků 26.05.13 12:00

Ahoj holky, potřebuji radu. Malá 32 měsíců měla cca před měsícem a kousek zápal plic, brala atb a na kašel myslím solmucol. Zhruba týden po dobrání se jí kašel vrátil, teď v tuto chvíli, kašle pokud běhá, skáče, nebo víc se hýbe, kašel je vlhký a vykašlává ale v noci jí budí suchý dráždivý kašel, vlastně, kdykoliv si lehne, tak za hodinu začne kašlat a vzbudí se. Dnes ke všemu hrozně chraptit. Poraďte co na ten suchý noční kašel, dostává mucosolvan ale nezabírá :zed:

danyk
Generální žvanilka 23297 příspěvků 26.05.13 12:48

No na ten suchej Mucosolvan nepomůže, Mucoslovan je na zlepšení odkašlání, rozpouští hlen a snázeji ho vykašleš. Na suchej je dobrej Stoptussin, ale přiznávám, že nevím, zda je vhodnej pro děti. Nám teď dítko nečekaně chraptilo v týdnu, koukala jsem jak blázen, z čeho to má, ale za dva dny to spontánně přešlo. Na vlhkej kašel mu dobře zabral Bronchipret.
Tím, že běhá a pak kašle si aspoň ty plíce vyčistí. Nemá v pokojíčku moc suchej vzduch, že by ji to dráždilo ke kašli?

madeto
Závislačka 2527 příspěvků 26.05.13 12:56

@my2 Na noc malému pomáhají sinecod kapky, teda většinou včera zrovna ne, ale malý má právě náběh na zápal plic a ztížen dýchaní a ted skončil nemocnici :zed: :pocitac:.Taky pomáhá hodně větrat at se jim líp dýchá (aspoň to nám při minulém zápalu plic tvrdili v nemocnici :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 26.05.13 12:56
@my2 píše:
Ahoj holky, potřebuji radu. Malá 32 měsíců měla cca před měsícem a kousek zápal plic, brala atb a na kašel myslím solmucol. Zhruba týden po dobrání se jí kašel vrátil, teď v tuto chvíli, kašle pokud běhá, skáče, nebo víc se hýbe, kašel je vlhký a vykašlává ale v noci jí budí suchý dráždivý kašel, vlastně, kdykoliv si lehne, tak za hodinu začne kašlat a vzbudí se. Dnes ke všemu hrozně chraptit. Poraďte co na ten suchý noční kašel, dostává mucosolvan ale nezabírá :zed:

Mucosolvan se na noc dávat nesmí!!!

Je to mukolytikum, tzn. podporuje odkašlávání a ředí hleny - dáš-li ho dítěti na noc, situaci ještě zhoršuješ.

Mucosolvan se smí dávat max. do 16.00 odpoledne - na noc jedině některý lék typu Stoptussin, Robitussin, Sinecod, apod. (tzv. antitusikum určené na tlumení kašle).

pavlasu
Echt Kelišová 9577 příspěvků 26.05.13 13:06

Stoptussin je i v sirupu pro deti.. Nam teda na noc docela zabiral..

pisky0 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.13 13:40
prosim o radu

Mam rok a 4mnesicniho chlapecka aporat mi kasle jen v noci a rano uz sme dostali medici nuclaritine jestli neni nahodou alergicky jen ze to porat nepomaha porat kasle ale nevikasle vubec skoro se utoho dusi utoho kasle jestli naka rada dekuji moc:(

Křížek1
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 18.07.13 14:03

Pisky0:Navštívit pediatra a ten Vás eventuelně odešle na alergologii!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >