Dlouhotrvající nespavost v noci - půlroční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 08:20
Dlouhotrvající nespavost v noci - půlroční dítě.

Zdravím vás,
Jsem už zoufalá a úplně vyrizena. Nás půlroční chlapeček se rozhodl, že v noci místo spaní bude jen plakat. Trvá to minimálně 3 měsíce. V 8hod ho dám spát a třeba už za hodinu pláče, přijdu, pohladim, dam dudlik, někdy zase zabere hned, jindy u nej sedím třeba 20min a nakonec jej pochován a vrátím do postylky, to většinou zabere. Jenže takhle se to opakuje celou noc, klidně u nej sedím co 20-30min. Ale má zavřené oci, až do rána než vstává, proste jen křičí, tak jakoby hodně vysoko.

Zkoušela jsem snad vše, od ukládání v různých hodinách, změny programu přes den, změny jídla, změny uspavani, spaní s námi v posteli a teď jsem ho nechávala i proste chvíli plakat, ale proste situace je pořad stejná. I jsem měla homeopatické cipky a taky nic.

Řešila jsem to i s doktorkou.. Ta nám dala nějaké homeopatika, která teda nezabrala.

A poslední měsíc je teď uplakany i přes den, nemůžu se od nej vzdálit, ať dělá cokoliv, jinak proste řev. Tak mi prosím něco poraďte, jsem už vyrizena, v noci skoro nespim a přes den si nemám možnost odpočinout.

Předem děkuji..

Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 09.05.19 08:25

Ve vasem pripade bych si ho vzala k sobe do postele a poridila si nejake nositko nebo satek a snazila bych se ho mit stale u sebe. Nektere deti potřebují více blízkost. Pokud to nepomuze, tak navsteva neurologa.

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10 inzerátů 09.05.19 09:18

Také bych doporučila šátek, nebo ergonomické nosítko… nám to v krizových chvílích hodně pomohlo :) Čím lepší spánek přes den, tím lepší v noci…tohle u nás platilo 100 procentně.

alialiali
Kecalka 380 příspěvků 09.05.19 09:24

Zkus pres den to nositko, no a v noci pokud nepomaha, kdyz jsi vedle neho a spis s nim, tak bych zkusila estavillovu metodu, aby se naucil usinat sam (a fakt to dodrzet, jinak to nema smysl - samozrejme pokud nezvraci atd., nam to zabralo v 9 mesicich do 3 dnů, spravil se tim i spanek pres den) a kdyz to nepomuze tak k dr at to nejak řeší, že je pak nejpíš malý nedospaný a i ve dne nespokojený, taky tak muze prozivat rust zubů, ale spis si myslim ze ma problém s tim usinanim a je to zacarovany kruh… p. s. nepiste sem prosím zase odpůrkyně této metody, je to na každé mamince, zda to zkusí či ne a pokud je matka zoufalá a nemůže přes den skoro fungovat, má odrovnané tělo z uspávání, dítě je nevyspalé, tak se to prostě nějak řešit musí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 09:35
@sediza píše:
Ve vasem pripade bych si ho vzala k sobe do postele a poridila si nejake nositko nebo satek a snazila bych se ho mit stale u sebe. Nektere deti potřebují více blízkost. Pokud to nepomuze, tak navsteva neurologa.

Když si jej vezmu do postele, tak pláče stejně, přestane většinou jen v naruci. Nositko mame, tak přes den občas ponosim.. A co se tyče neurologa - kvůli poporodní asfyxii jej navštěvuje co čtvrt roku, ale tím ze to dětský lékař dával za vinnu nejdřív brisku a pak zoubkum, tak jsem se tam neptala. Ale příště se zeptám určitě..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 09:42
@alialiali píše:
Zkus pres den to nositko, no a v noci pokud nepomaha, kdyz jsi vedle neho a spis s nim, tak bych zkusila estavillovu metodu, aby se naucil usinat sam (a fakt to dodrzet, jinak to nema smysl - samozrejme pokud nezvraci atd., nam to zabralo v 9 mesicich do 3 dnů, spravil se tim i spanek pres den) a kdyz to nepomuze tak k dr at to nejak řeší, že je pak nejpíš malý nedospaný a i ve dne nespokojený, taky tak muze prozivat rust zubů, ale spis si myslim ze ma problém s tim usinanim a je to zacarovany kruh… p. s. nepiste sem prosím zase odpůrkyně této metody, je to na každé mamince, zda to zkusí či ne a pokud je matka zoufalá a nemůže přes den skoro fungovat, má odrovnané tělo z uspávání, dítě je nevyspalé, tak se to prostě nějak řešit musí…

Tuhle metodu jsem studovala par dni zpátky. Vyzkoušet se to určitě chystám, jen se na to asi potrebuju nějak víc psychicky připravit, jelikož jsem v noci tak unavená, ze nevím, jestli bych zvládla sedět na posteli a odpocitavat minuty třeba ve 3 ráno, když už je vzhůru po několikáté.

Jinak je pravda, ze přes den je pak protivny a pořad si drtí oci. Proste by potřeboval dospat tu noc, ale přijde mi jakoby se toho spánku snad bal nebo co :(

alialiali
Kecalka 380 příspěvků 09.05.19 10:12
@Anonymní píše:
Tuhle metodu jsem studovala par dni zpátky. Vyzkoušet se to určitě chystám, jen se na to asi potrebuju nějak víc psychicky připravit, jelikož jsem v noci tak unavená, ze nevím, jestli bych zvládla sedět na posteli a odpocitavat minuty třeba ve 3 ráno, když už je vzhůru po několikáté.Jinak je pravda, ze přes den je pak protivny a pořad si drtí oci. Proste by potřeboval dospat tu noc, ale přijde mi jakoby se toho spánku snad bal nebo co :(

Nám to první noc trvalo 15 minut, druhou 10 a 3.usinal sám a spal třeba do 1 v noci, pak se to každým dnem prodlužovalo, u vás to může trvat samozřejmě dýl ale že by až tak dlouho to si nemyslím

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 10.05.19 08:32

Krome Estvillove metody existuji i jine, kde dite nemusis nechavat samotne, a take se samostatnemu usinani nauci. Kdybys chtela zkusit - rada poradim. To, ze je pres den protivny, urcite bude tim nedostatkem spanku pres noc, nevyspi se stejne, jako ty.

Deniska73
Povídálka 16 příspěvků 15.05.19 07:56

..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 07:57
@Viki89 píše:
Krome Estvillove metody existuji i jine, kde dite nemusis nechavat samotne, a take se samostatnemu usinani nauci. Kdybys chtela zkusit - rada poradim. To, ze je pres den protivny, urcite bude tim nedostatkem spanku pres noc, nevyspi se stejne, jako ty.

Určitě budu ráda za každou radu :oops: :*

Váš příspěvek
Reklama