Reklama

Dlouhotrvající pásový opar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.18 20:28
Dlouhotrvající pásový opar

Ahoj, už 2 měsíce bojuji s pásákem, nedávno jsem prodělala obrnu lícního nervu a teď tohle, pupínky se mně po měsíci začaly ztrácet a pak znovu vysely a pořád se obnovují, včera jsem dobrala Herpesin 400 - celé balení, pudruju, předtím jsem měla atd. Průšvih byl v tom, že jsem to asi 3 týdny přecházela a chodila normálně do práce, teď chodím jen částečně…nevíte, co s tím, je to nekonečné…dopuju vitamíny - E, B komplex, C, Magnesium…snažili jsme se o 2. dítě, tak mám k tomu ještě obavy, abych nebyla těhotná, protože už mám několik dní zpoždění, dítě moc chceme, ale teď by to asi nebyla vhodná doba :-(

Reklama

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.03.18 21:11

Já sama jsem pásový opar nikdy neměla. Ale moje švagrová ano a říká, že stačí, aby se přepnula, měla toho víc v práci, náročný den (psychicky) a začne jí to zase brnět. Když neposlechne a nezvolní, zase se jí to rozjede. A je to stresem. Protože stres snižuje imunitu. Zkusila bych zvolnit alespoň na 14 dní úplně na minimum. Dělat věci, co Vás baví a zkusit se radovat. Pusťte si filmový/seriálový maraton oblíbeného (pokud možno ne-stresového) seriálu. Radujte se s dítětem. Snažte se na tu bolest nemyslet. Také bych konzultovala ten herpesin. Otázkou je, zdali nepokračovat v užívání a případně zvýšit dávkování. Mohou se myslím až 2tablety 5× denně. Jinak podpora imunity - udělat si párkrát do týdne hlívovou polévku (vynikající je Thai Tom Yum s kokosovým mlékem).

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.18 21:18

@sediza moc dekuji, ja prave mela v ptaci strrs, doma stres, nabourali mne auto, pak ta obrna…asi to tim bude…v noci nespim a premyslim…ted i o tom oparu…snad se bude darit lepe a tim se to i vse zlepsi…

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 14.03.18 21:18

Ja myslela, ze s pasovym oparem se musi k lekari ci do nemocnice :nevim: Teda muj bracha s nim lezel na infekcnim a nemohli jsme za nim! To co je na kuzi je pry uvnitr tela 2× horsi. Urcite bez k lekari(pokud jsi uz nebyla)-navic, kdybys byla tehu, tak to muze ohrozit i plod

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.03.18 21:48
@mandarinkapo­meranc píše:
@sediza moc dekuji, ja prave mela v ptaci strrs, doma stres, nabourali mne auto, pak ta obrna…asi to tim bude…v noci nespim a premyslim…ted i o tom oparu…snad se bude darit lepe a tim se to i vse zlepsi…

Já nejsem nějaký zastánce psychosomatiky, resp., že psychika můze za všechny naše nemoci, ale pokud máte stres a jeste v noci přemýšlíte…tak to chce opravdu změnu. Večer se na hodinu naložit do vany, relax přes den. Úplně vypnout. V práci neschopenku. Například. Jen vy sama víte, co vám pomůže.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.18 21:58
@Strecha píše:
Ja myslela, ze s pasovym oparem se musi k lekari ci do nemocnice :nevim: Teda muj bracha s nim lezel na infekcnim a nemohli jsme za nim! To co je na kuzi je pry uvnitr tela 2× horsi. Urcite bez k lekari(pokud jsi uz nebyla)-navic, kdybys byla tehu, tak to muze ohrozit i plod

Jajsem u lekate byla opakovane, psala jsem nahore, mela jsem atb i antivirotika…nesho­penku mne zadny ani nenabidl a to to mam rozlezle za celym krkem az k usim…infekcni pry byt nemuzi, kdyz uz je to zaschle a take pretrene pudrem, drive pry davali na infekcni, ted ne..tk mi to aspon bylo receno..

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.18 21:59
@sediza píše:
Já nejsem nějaký zastánce psychosomatiky, resp., že psychika můze za všechny naše nemoci, ale pokud máte stres a jeste v noci přemýšlíte…tak to chce opravdu změnu. Večer se na hodinu naložit do vany, relax přes den. Úplně vypnout. V práci neschopenku. Například. Jen vy sama víte, co vám pomůže.

Neschopenku mne nerekl doktor, vi, ze chodim jen na dva dny v tydnu

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.03.18 22:02

Muzete zkusit jiného obvoďáka. Ale pokud přijdete za stávajícím a řeknete mu, že máte bolesti a že se nemůžete soustředit v práci, měl by Vás nechaz doma. A ta samotná práce Vás baví?

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.03.18 22:20
@sediza píše:
Muzete zkusit jiného obvoďáka. Ale pokud přijdete za stávajícím a řeknete mu, že máte bolesti a že se nemůžete soustředit v práci, měl by Vás nechaz doma. A ta samotná práce Vás baví?

Ano, prave bavi, ale je narocna, pracuji s detmi…

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 15.03.18 12:41

@mandarinkapo­meranc aha, tak to jsem nepochopila. A teda s tou neschopenku me to prekvapuje. Take bych na ni trvala, pokud se necitis dobre!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >