Dlouhotrvající pásový opar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.03.18 20:28
Dlouhotrvající pásový opar

Ahoj, už 2 měsíce bojuji s pásákem, nedávno jsem prodělala obrnu lícního nervu a teď tohle, pupínky se mně po měsíci začaly ztrácet a pak znovu vysely a pořád se obnovují, včera jsem dobrala Herpesin 400 - celé balení, pudruju, předtím jsem měla atd. Průšvih byl v tom, že jsem to asi 3 týdny přecházela a chodila normálně do práce, teď chodím jen částečně…nevíte, co s tím, je to nekonečné…dopuju vitamíny - E, B komplex, C, Magnesium…snažili jsme se o 2. dítě, tak mám k tomu ještě obavy, abych nebyla těhotná, protože už mám několik dní zpoždění, dítě moc chceme, ale teď by to asi nebyla vhodná doba :-(

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 14.03.18 21:11

Já sama jsem pásový opar nikdy neměla. Ale moje švagrová ano a říká, že stačí, aby se přepnula, měla toho víc v práci, náročný den (psychicky) a začne jí to zase brnět. Když neposlechne a nezvolní, zase se jí to rozjede. A je to stresem. Protože stres snižuje imunitu. Zkusila bych zvolnit alespoň na 14 dní úplně na minimum. Dělat věci, co Vás baví a zkusit se radovat. Pusťte si filmový/seriálový maraton oblíbeného (pokud možno ne-stresového) seriálu. Radujte se s dítětem. Snažte se na tu bolest nemyslet. Také bych konzultovala ten herpesin. Otázkou je, zdali nepokračovat v užívání a případně zvýšit dávkování. Mohou se myslím až 2tablety 5× denně. Jinak podpora imunity - udělat si párkrát do týdne hlívovou polévku (vynikající je Thai Tom Yum s kokosovým mlékem).

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.03.18 21:18

@sediza moc dekuji, ja prave mela v ptaci strrs, doma stres, nabourali mne auto, pak ta obrna…asi to tim bude…v noci nespim a premyslim…ted i o tom oparu…snad se bude darit lepe a tim se to i vse zlepsi…

Strecha
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 14.03.18 21:18

Ja myslela, ze s pasovym oparem se musi k lekari ci do nemocnice :nevim: Teda muj bracha s nim lezel na infekcnim a nemohli jsme za nim! To co je na kuzi je pry uvnitr tela 2× horsi. Urcite bez k lekari(pokud jsi uz nebyla)-navic, kdybys byla tehu, tak to muze ohrozit i plod

sediza
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 14.03.18 21:48
@mandarinkapo­meranc píše:
@sediza moc dekuji, ja prave mela v ptaci strrs, doma stres, nabourali mne auto, pak ta obrna…asi to tim bude…v noci nespim a premyslim…ted i o tom oparu…snad se bude darit lepe a tim se to i vse zlepsi…

Já nejsem nějaký zastánce psychosomatiky, resp., že psychika můze za všechny naše nemoci, ale pokud máte stres a jeste v noci přemýšlíte…tak to chce opravdu změnu. Večer se na hodinu naložit do vany, relax přes den. Úplně vypnout. V práci neschopenku. Například. Jen vy sama víte, co vám pomůže.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.03.18 21:58
@Strecha píše:
Ja myslela, ze s pasovym oparem se musi k lekari ci do nemocnice :nevim: Teda muj bracha s nim lezel na infekcnim a nemohli jsme za nim! To co je na kuzi je pry uvnitr tela 2× horsi. Urcite bez k lekari(pokud jsi uz nebyla)-navic, kdybys byla tehu, tak to muze ohrozit i plod

Jajsem u lekate byla opakovane, psala jsem nahore, mela jsem atb i antivirotika…nesho­penku mne zadny ani nenabidl a to to mam rozlezle za celym krkem az k usim…infekcni pry byt nemuzi, kdyz uz je to zaschle a take pretrene pudrem, drive pry davali na infekcni, ted ne..tk mi to aspon bylo receno..

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.03.18 21:59
@sediza píše:
Já nejsem nějaký zastánce psychosomatiky, resp., že psychika můze za všechny naše nemoci, ale pokud máte stres a jeste v noci přemýšlíte…tak to chce opravdu změnu. Večer se na hodinu naložit do vany, relax přes den. Úplně vypnout. V práci neschopenku. Například. Jen vy sama víte, co vám pomůže.

Neschopenku mne nerekl doktor, vi, ze chodim jen na dva dny v tydnu

sediza
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 14.03.18 22:02

Muzete zkusit jiného obvoďáka. Ale pokud přijdete za stávajícím a řeknete mu, že máte bolesti a že se nemůžete soustředit v práci, měl by Vás nechaz doma. A ta samotná práce Vás baví?

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.03.18 22:20
@sediza píše:
Muzete zkusit jiného obvoďáka. Ale pokud přijdete za stávajícím a řeknete mu, že máte bolesti a že se nemůžete soustředit v práci, měl by Vás nechaz doma. A ta samotná práce Vás baví?

Ano, prave bavi, ale je narocna, pracuji s detmi…

Strecha
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 15.03.18 12:41

@mandarinkapo­meranc aha, tak to jsem nepochopila. A teda s tou neschopenku me to prekvapuje. Take bych na ni trvala, pokud se necitis dobre!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >