Dlouhotrvající průjem

9.7.15 21:05

Dlouhotrvající průjem

Ahoj holky psala jsem tu už o výkendu, že má malá zdravotní střevní problémi. Myslela jsem že je to z toho horka, ale v pondělí jsme zkončili na pohotovosti a byl mi doporučen Kulíšek a smecta. Horečky nemá, průjem má malinko lepší není tak vodnatý, ale ještě přetrvává, nevim co mám ještě udělat víc. Jo ještě jsem jí dala drochu coca coly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20864
9.7.15 21:09

Kola může pomoci při bolesti žaludku, ne na průjem. Hlavně ať má přísnou dietu - rohlíky, černý čaj - a hodně pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
9.7.15 21:15

Ryza s uvarenou nastruhanou mrkvou, zajtra rano mozes skusit dat banan, suchy rohlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2764
9.7.15 21:22

Nech jí udělat výtěr. Mohlo by to být třeba bakterielní nebo virové.
Nejlépe hned zítra. Škoda, že vám ho neudělali na té pohotovosti, to už byste měli výsledky
Nasadit dietu, hodně pít a šup na výtěr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 21:26

Dcera také měla 14 dní průjem…dr. udělala výtěr..a měla v sobě nějkaou bakterii, ale naštětstí stačilo nasadit probiotika a odešlo to samo..takže taky jsem pro výtěr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7230
9.7.15 21:42

Asi bych taky nechala udělat výtěr. A pak si kup Enterol. Mohou ho i malé děti a je fakt dobrej ( i když drahej).
Je tak dobrej, že ho lékármna Max začala napodobovat a pod podobněým návem prodávat jako doplněk stravy o něco levněji :cert:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
9.7.15 21:43

Syn měl zhruba před třemi týdny nějakou bakterii ve střevech - sama jsem si řekla o výtěr a pak mi volali z krajský hygienický stanice a dělali „výslech“.Malej měl přísnou dietu, ale on stejně neměl na nic chuť a dokonce nesměl ani sunar.Na radu doktorky jsem dávala slabý černý čaj s glukopurem a jinak suchý rohlík, rozvařená rýže s mrkví, suchý těstoviny, brambory s mrkví…Já poznala že něco není v pořádku hlavně proto, že malej měl ve stolici hlen a strašně zapáchala, úplně jinak než klasická stolice. Jinak k tomu měl jeden den i 40 stup. horečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
9.7.15 21:46

Jo jo, na ten enterol jsem zapomněla, taky ho užíval. Jednu tobolku denně, půlku ráno a půlku večer, je fakt dobrej. Hlavně malej strašně prděl a jak si prdnul, měl hned v plíně a podle toho jak plakal, tak měl ai i hrozný křeče, fakt nerada na to vzpomínám a jednu noc jsem ho přebalovala co 20 min.to byla hrůzaco z něj lítalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 21:56

Mála ale má chuť k jídlu má i dost pije, vypádá zdravě a děla kraviny, průjem je níň častý ale trvá, já osobně si myslim žejí to ustupuje, jen se mi to zdá že to usupuje pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20864
9.7.15 21:58
@veverka2013 píše:
Mála ale má chuť k jídlu má i dost pije, vypádá zdravě a děla kraviny, průjem je níň častý ale trvá, já osobně si myslim žejí to ustupuje, jen se mi to zdá že to usupuje pomalu.

No tak pokud nedodržuješ dietu, pak se nediv, že průjem ustupuje pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
9.7.15 22:02
@veverka2013 píše:
Ahoj holky psala jsem tu už o výkendu, že má malá zdravotní střevní problémi. Myslela jsem že je to z toho horka, ale v pondělí jsme zkončili na pohotovosti a byl mi doporučen Kulíšek a smecta. Horečky nemá, průjem má malinko lepší není tak vodnatý, ale ještě přetrvává, nevim co mám ještě udělat víc. Jo ještě jsem jí dala drochu coca coly.

Kolik je malé? Jdete na nějakou kontrolu? Nebo co ti řekli na pohotovosti? Pokud má od víkendu stále průjem tak bych také nechala udělat výtěr. Já už bych šla po pár dnech k doktorce :nevim: Může to mít od zubů, a klidně to mohla mít z toho tepla. Já jsem mohla dávat třeba uvařené jablko oslazené glukopurem, hodně pít a ne zase dlouho hladovět. Zajdi na ten výtěr když je zítra pátek. Pokud je bez teplot tak to bude určitě ok, tělo si kolikrát s nějakou tou bakterií poradí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
9.7.15 22:05
@veverka2013 píše:

Pokud se ti zdá že se to zlepšuje tak buď v klidu, mě vždy při průjmech radili začít brzy podávat jídlo (samozřejmě dietní). Ono to chvíli trvá, ale jestli je bez teplot a zdá se ti ok, tak do ní necpi žádný srágory. Já bych asi vysadila i ten kulíšek :think: Ráno bych pro jistotu skákla na výtěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26224
9.7.15 22:16

Mým dětem vždycky trvá dlouho (víc jak týden určitě), než se jim nastartuje po průjmu normální trávení a to ať mají nebo nemají dietu. Včera jsem to řešila s doktorkou a říkala mi, ať to s dietou nepřeháním a dokonce mi pro mladšího nezakázala mlíko, jen mi říkala, ať ho dělám do rýžového odvaru.
Nasadila bych laktobacily, vařila dietněji a vyčkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
9.7.15 22:31
@Billi píše:
Mým dětem vždycky trvá dlouho (víc jak týden určitě), než se jim nastartuje po průjmu normální trávení a to ať mají nebo nemají dietu. Včera jsem to řešila s doktorkou a říkala mi, ať to s dietou nepřeháním a dokonce mi pro mladšího nezakázala mlíko, jen mi říkala, ať ho dělám do rýžového odvaru.
Nasadila bych laktobacily, vařila dietněji a vyčkala.

Musím souhlasit. I s tou dietou. Jedna doktorka mi dokonce řekla, že jestli chci, tak můžu nasadit laktobacily. Ale že ona tomu nevěří :lol: Dávala jsem je asi tři dny. Výtěr byl při každém silnějším průjmování a vždy negativní. Mléko jsem dávala taky :oops: Záleží na stavu dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2764
9.7.15 23:20

Ohledně těch lactobacilů mi doktorka říkala, že jsou vhodné nasadit spíš po průjmu, antibiotikách, né během léčby. Prý se to míjí účinkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama