Dlouhý cukr při těhotenské cukrovce

7.10.19 13:52

Dlouhý cukr při těhotenske cukrovce

Ahoj holky jdu s dotazem na začátku měření dlouhého cukru jsem se držela na hodnotě 25, po měsíci už byla hodnota 29, další mesic 34tt už mám hodnotu 31, i přes dietu hodnota stoupá. V dia pořádně se semnou nijak nebavila a řekla že dobrý ale mě se to stejně nezdá. Prosím o radu zda někdo měl podobné výsledky i stoupání jestli vše bylo v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48469
7.10.19 13:57

To jsou pořád hodnoty v pohodě. Cukrovka se s postupujícím těhotenstvím zhoršuje a ten dlouhý cukr ukazuje hodnoty za poslední měsíc, takže v tom 34.tt to bude za to „nejblbější období“ kolem 30.-35.tt, tak už se to většinou trochu ustaluje, občas i lepší. Ale pokud je dlouhý cukr na těchhle hodnotách a při měření glukometrem tam nejsou žádné excesy a držíš se v limitech, byla bych v klidu. Obzvlášť, jsou-li v klidu i v diaporadně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 14:29

Mě právě glukometr nebyl dán, jen pouze proužky do moči, a každé 4 týdny na krev jak na ranní cukr tak na ten dlouhý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48469
7.10.19 16:44

Bez glukometru? 8o Co je to, proboha, za diabetologii? Vždyť to hradí pojišťovna. Glukometr je nezbytný, abys věděla, jak na které potraviny a v jakém množství reaguješ. cukr v moči je v těhotenství dost nevypovídající - může být i při vzorně kompenzované cukrovce (dokonce i bez ní) a naopak nemusí být vůbec.
Takže dlouhým cukrem v téhle výši bych se neznepokojovala, absencí glukometru značně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 17:25

No vlastně mě soupli do poradny jen po jednom odebrání krve v 11tydnu s hodnotou 5.1 a od té doby jsem brána jako tehule s cukrovkou, na test oggt mě ani neposlali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48469
7.10.19 17:44

:zed: takže všecko blbě. Diagnostika blbě. Léčba blbě… Nechceš si zkusit cinknout jinam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 20:44

No mě že začátku nepřišlo nic špatně, protože gynekolozka se k tomu tak postavila, ze to u nich je běžné ale poslední dobou jsem si pročítala pár diskusí a už mi to zaclo vrtat. Dietu dodržuji ze stránek tehucukrovka 250gram sacharidů na den, jen mě udivilo, že ten dlouhodobi takhle vylitl, což jsem se taky dozvěděla až dnes, když jsem nakoukla do karty. Na ultrazvuku malá v pořádku odpovídá tabulkam tak snad je vše v pořádku. A mělo by to smyl teď ve 34tt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48469
7.10.19 22:11

No, ono je dost dobře možné, že tu cukrovku vůbec nemáš (dlouhodobý cukr je zcela OK, což může být u dobře kompenzované cukrovky, nebo taky u zdravého člověka). Za mě by to mělo smysl v tomže bych se utvrdila, zda ji nemám (a pak se zbavila diety a zbytečného hlídání po porodu) nebo mám (a pak bych si dala po porodu pozor na sebe i mimčo). Správný postup je, že při hodnotě 5,1 a vyšší (takže jsi na hraně) je třeba lačnou glykémii nabrat znovu. Pokud je i pak zvýšená, je diagnostikovaná cukrovka i bez OGTT. Pokud je podruhé OK, je možné provést celý OGTT.
Postupu tvé diabetologie bych řekla asi tak papežštější než papež - jedna hodnota na hraně a bum, vrazíme jí dietu. Ovšem na druhou stranu se rozhodli, že mají před sebou cukrovkářku a přitom se k ní jako k cukrovkářce vůbec nechovají. Buď ji máš, a pak je potřeba ji léčit pořádně. Nebo nemáš a pak není třeba ji léčit vůbec a jakkoliv stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 07:53

Mě vždy při tom dlouhém cukru dělali i tu ranní a tam jsem měla vždy 4.7. Mě Teda ta dieta až tak nevadí, spíš ten strach mě popadl. Zajdu do lékárny a koupím si ten glukometr sama což jsem měla udělat už dávno a uvidím jaké mám hodnoty po jídle ikdyz se převážně stravuji jen zeleninou a masem. Moc děkuji za informace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48469
8.10.19 14:25

Nojo, ranní je jedna věc a druhá je po jídle. Opravdu pokud máš diagnostikovanou těhotenskou cukrovku, máš nárok na glukometr a docela dost proužků hrazených pojišťovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama