Dlouhý let do USA a časový posun s batoletem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 16.10.14 23:06
Dlouhý let do USA a časový posun s batoletem

Ahoj, nebudu vysvětlovat proč, ale musím s dcerou 16 měsíců na 10 dnů do USA. Prosím o zkušenosti k následujícím otázkám:

1. časový posun šest hodin. Dcera chodí spát v osm hodin večer, vstává mezi sedmou a osmou ráno. V NY je o šest hodin méně a chodit spát ve dvě a vstávat v jednu v noci není moc praktické, tak jsem si myslela, že jí zkusím pomocí pozdějšího odpoledního spánku „naposouvat“ o tři hodiny - tzn. dávat spát mezi pátou a šestou, okolo páté ráno by vstávala, to už je normálnější. Jsem naivní, že si to představuji tak hladce? Jak dlouho po návratu mám počítat s rozhozeným režimem? Musíme být vždy v pět na hotelu, nebo není až takový „hřích“ nechat dítě usnout v kočárku v ulicích a přendat později do postýlky? Odvykne mi za deset dní zcela poklidnému usínání v postýlce, nebo nemusím tak vyšilovat?

2: cesta letadlem. Naštěstí letíme přes Londýn s noclehem, takže „jen“ cca 7 hodin. Prvního letu se bojím méně, je denní. To zvládnu malou zabavit. Nějaké tipy? Co plenky, jídlo, mléko, přebalování? Co vzít s sebou? Druhý let mi nahání hrůzu, letí se v 21:30. Usne snad už okolo té páté v kočárku, pak jí vzbudí skeny, pak po „nalodění“ do letadla bude chudák vzhůru určitě hodinu, na vzlet, instruktáž a roznos jídla se v letadle svítí a je ruch, než se zhasne…máme pro ni tu závěsnou postýlku, má pod 10 kil a je drobounká,75 cm, tak snad se vejde? Přemýšlím že jí přesto nějak hodím deku, aby mohla spát…taky jsem přemýšlela že jí dám do uší (ne dovnitř, jen přes:) vatičku a přes hlav čepičku, aby jí to utlumilo rachot, je hrozná citlivka)…a někdo mi radil kinedryl na „oblbnutí a útlum“…to teda nevím nevím…co myslíte? A jaké dávkování případně…

1. cesta přes imigračního úředníka jen s jedním rodičem (i když s jinými členy rodiny) - mám od manžela potvzení s ověřeným podpisem, že o cestě ví, kdyby se náhodou báli únosu…je tu někdo kdo byl v podobné situaci…jak to hrotili nebo nehrotili? Díky!!!
Reakce:
Yago
Nováček 6 příspěvků 17.10.14 15:50

Ahoj, leteli sme takto 2×, prvý krát 9 mesiacov, druhý 18 mesiacov, časový posun 7 hodín.
Krpec sa pravdupovediac prispôsobil časovému posunu lepšie a rýchlejšie ako my.
Let na noc je lepší, zaspal v pohode, tu hodinku síce blbol, ale potom na tých 10 hodín zalomil, celková doba letu 12 hodín.
Teraz som mu dala na ukludnenie bylinkovy sirup, pomohlo :)
Dúfam, ze som aspoň trochu pomohla :)

Yago
Nováček 6 příspěvků 17.10.14 15:59

A este jedna vec, krpec sa nam nemestil do tej ich postielky, ani ked mal 9 mesiacov, bol pritazky, takze som ho mala cely cas v naruci, nakoniec sa to ukazalo ako lepsie, mohol ma citit a ja jeho ukludnit. Je to trosku komplikovane, napr. na WC bolo treba vydrzat az kym sa zobudil :-)
Ak ho budes mat v naruci, urcite si pytaj taky bezpecnostny pas pre deti, pripaja sa to na ten tvoj, niekedy na to pozabudnu. Trochu nepohodlne, ale v turbulenciach urcite dobra vec, aby niekde nelietal…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >