Dlouhý přesun na dovolenou - změnili nám místo odletu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 18:53
Dlouhý přesun na dovolenou

Ahoj holky. Měla bych dotaz. Máme s rodinou přítele zaplacenou dovolenou v Řecku. Schválně jsme vybírali lokalitu tak, aby to zvládla i naše rok a půl stará dcerka. Jenze situace se komplikuje a cestovka nám let z Ostravy chce přesunou až do Prahy, což pro nás před odletem znamená další 4 hodiny cesty, ne-li více (např spozdeni vlaku, nejede nám primo z místa bydliště). Já se začínám cukat, protože malá je hodně náročná a potřebuje hodně pozornosti a já se děsím toho, že pak bude v letadle řvát, řvát rvat. Jeho rodina to vidí jinak a prej to zvládneme v pohodě, ovšem jejich návštěvy probíhají tak, že si sednou na gauč a na malou volají maximálně jménem. Šly byste do toho? Plasim zbytečně? Dovolená je naplánována na 7 měsíc., takže už bude i teplo :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Megerka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 28.04.19 18:56

A je to už jasné, že poletíte z Prahy?

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 28.04.19 18:56

:mrgreen: Já myslela, že se situace zkomplikovala tak, že musíte jet autem. :lol: Tak v Praze 1 noc prespete a budete mít po problému, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 18:58

@Megerka zatím ne. Co a jak dají vědět v květnu, ale vypadá to na 99%, že nás přesunou.

Šáruší
Závislačka 3018 příspěvků 28.04.19 18:59

Dlouhý přesun do Řecka, já myslela, že letíte do Austrálie :mrgreen: Tak to vezmete do Prahy Pendolinem či takovým podobným vlakem a je to. Já myslím, že to zbytečně hrotíš. Já běžně létám s dětmi ze zahraničních letišť, takže na letiště jezdíme 3-4 hodiny pak vzdálenější lety a vždycky v pohodě. Lítáme od deseti měsíců dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 19:00

@modravlocka to by bylo fajn, ale všichni mají dovolenou naplánovanou na odlet, ten je v pátek a třeba mému chlapovi už ji nepresunou :think: Musí ji hlásit v lednu na celý rok dopředu :(

Megerka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 28.04.19 19:01
@Anonymní píše:
@Megerka zatím ne. Co a jak dají vědět v květnu, ale vypadá to na 99%, že nás přesunou.

Pokud neletíte na Kos, tak na 99% se letí z Ostravy a s jakou cestovkou?

Šáruší
Závislačka 3018 příspěvků 28.04.19 19:03
@Anonymní píše:
@modravlocka to by bylo fajn, ale všichni mají dovolenou naplánovanou na odlet, ten je v pátek a třeba mému chlapovi už ji nepresunou :think: Musí ji hlásit v lednu na celý rok dopředu :(

hele, ale běžně se stává, že prostě mění časy letů, dokonce i o den. Loni dokonce jsme měli problémy s odletem zpět, vypadalo to, že ho šoupnou o dva dny později, nakonec tedy naštěstí jen o tři hodiny. S tím se musí počítat. Teď prostě vypadly ty nové Boeingy, takže prostě letecká doprava na dovolené může mít trochu výraznější problémy. I když se ti to nelíbí, jak to máte se stornem? Můžete v podstatě na základě změny letiště vůbec stornovat zájezd?

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 28.04.19 19:03
@Anonymní píše:
@modravlocka to by bylo fajn, ale všichni mají dovolenou naplánovanou na odlet, ten je v pátek a třeba mému chlapovi už ji nepresunou :think: Musí ji hlásit v lednu na celý rok dopředu :(

Tak tam prespi sama s dítětem a chlap může přijet až v pátek…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 28.04.19 19:04
@Anonymní píše:

Tak prespi s dcerou v Praze sama a se zbytkem rodiny se sejdete na letišti.

Annabela11
Závislačka 3759 příspěvků 28.04.19 19:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Měla bych dotaz. Máme s rodinou přítele zaplacenou dovolenou v Řecku. Schválně jsme vybírali lokalitu tak, aby to zvládla i naše rok a půl stará dcerka. Jenze situace se komplikuje a cestovka nám let z Ostravy chce přesunou až do Prahy, což pro nás před odletem znamená další 4 hodiny cesty, ne-li více (např spozdeni vlaku, nejede nám primo z místa bydliště). Já se začínám cukat, protože malá je hodně náročná a potřebuje hodně pozornosti a já se děsím toho, že pak bude v letadle řvát, řvát rvat. Jeho rodina to vidí jinak a prej to zvládneme v pohodě, ovšem jejich návštěvy probíhají tak, že si sednou na gauč a na malou volají maximálně jménem. Šly byste do toho? Plasim zbytečně? Dovolená je naplánována na 7 měsíc., takže už bude i teplo :think:

No bala bych se je to opravdu dlouho… Některé dite to zvladne bez problémů nektere to nedává :nevim: ty sve dítě znas nejlépe. Ja letela s dcerkou tenkrat 1a pul, na Djerbu v letadle katastrofa :roll:

Příspěvek upraven 28.04.19 v 19:13

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 19:11

@Šáruší Nikdy jsme letadlem neleteli, takže opravdu je pro mě tahle informace nova. Dovolenou zařizuje tchán a je to prej pojištěné na 100% storno, takže pokud by nám ke všemu jeste změnili i den odletu tam či zpátky, tak by s penězi být problém neměl :nevim:

Šáruší
Závislačka 3018 příspěvků 28.04.19 19:14
@Anonymní píše:
@Šáruší Nikdy jsme letadlem neleteli, takže opravdu je pro mě tahle informace nova. Dovolenou zařizuje tchán a je to prej pojištěné na 100% storno, takže pokud by nám ke všemu jeste změnili i den odletu tam či zpátky, tak by s penězi být problém neměl :nevim:

no pojistka na storno ale má svá specifika, kdy se může uplatnit. Určitě tam nebude storno proti posunutí časů odletů, to je totiž běžná „komplikace“. Nejsem si úplně jistá tou změnou letiště, musíte se podívat na podmínky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 19:14

@ProfZav vím, že budu vypadat jako obsolutne neschopná, ale nikdy jsem nebyla dal, než autobusem do vedlejšího města :( nevím, jestli bych cestu o den dříve s malou zvládla a neskončila někde v prcicich :( proto byl let domluvený z Ostravy a pro všechny, abychom si navzájem poradili. Nikdo z nás krom jednoho člena ještě neletel.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 28.04.19 19:16
@Anonymní píše:
@ProfZav vím, že budu vypadat jako obsolutne neschopná, ale nikdy jsem nebyla dal, než autobusem do vedlejšího města :( nevím, jestli bych cestu o den dříve s malou zvládla a neskončila někde v prcicich :( proto byl let domluvený z Ostravy a pro všechny, abychom si navzájem poradili. Nikdo z nás krom jednoho člena ještě neletel.

Neboj, malá to zvládne v pohodě. Malé děti s cestováním problémy nemivaji. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama