DLPA a tryptofan - máte někdo zkušenosti?

2283
4.9.14 09:07

DLPA a tryptofan - máte někdo zkušenosti?

Dobrý den, ahoj, máte někdo osobní zkušenosti s těmito přírodními antidepresivy? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4471
4.9.14 09:22

Já mám zkušenost s tryptofanem na PMS a super. Na co bys to chtěla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 09:24

Na úzkosti a občas slabší deprese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 09:26

@LucaLuca A jaký přípravek konkrétně bereš? A trvale, denně, nebo jen při potížích? Já před časem zkoušela DLPA, připadalo mi, že je mi po něm opravdu dobře. Teď jsem po roce skončila s kojením, tak mám už volné pole působnosti. Momentálně nejsem ve stavu, kdy bych nutně musela brát antidepresiva, ale nějaké mírné zlepšení nálady by se taky docela hodilo, proto přemýšlím o těchto dvou produktech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
4.9.14 09:35

Já to nějak neřeším, co mají v lékárně, to koupím. Poprvé jsem měla nějaký přímo s B6. Ten byl super a tobolky v plastové lahvičce. Teď mám L-Tryptofan (fa Rainway), bez B6 nic moc a je v platíčkách, tak mě to trochu otravuje, ale taky dobrý. K tomu beru zvlášt tablety Mg + B6 a ještě i pupalku.
Dávkování tak nějak podle pocitu. Prvních 14 dnů cyklu mi je líp, tak to beru na dolní hranici navrženého dávkování, a jak začnu být nervní, tak až do MS beru plné dávky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
4.9.14 09:40

Poprvé: http://unava.heureka.cz/…specifikace/#text
Později: http://www.prozdravi.cz/…-50-tob.html - tam mi nevyhovovalo, že můžeš jen 1 tobolku denně, je to s kozlíkem na spaní
Nyní: http://www.hmmm.cz/…tofan-cps-50

Příspěvek upraven 04.09.14 v 09:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
4.9.14 09:40

Mně tryptofan hodně pomohl, za mě doporučuju. Pokud máš jenom lehčí deprese, tak určitě pomůže (já jsem měla poměrně silné deprese a zabral taky). :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 09:47

@LucaLuca Díky moc za tipy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 09:48

@Froseth Paráda, už se kloním k tryptofanu, i když jsem se původně chystala objednat DLPA :) A s jakým máš prosím zkušenost ty? Zabral ti sám o sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
4.9.14 09:57

@Pajanka Já tě nechci od DLPA zrazovat, já jen nevím, co to je. :-) Kdybys brala Tryptofan, tak určitě si kup tu verzi s B6 nebo zvlášť k tomu vitamín B6. Ta pupalka navíc, co mám já, je k tomu PMS, to bys nemusela brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 10:13

@LucaLuca Už jsem na to koukala a asi si objednám to, co jsi posílala v tom prvním odkazu, takže jak píšeš, to s vitamínem B6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
4.9.14 11:41

@Pajanka Já jsem užívala nejdřív tento: http://www.hmmm.cz/…n-cps-50.jpg
Potom jsem užívala nějaký z lékárny, ale značku si nepamatuju. V lékárně jsem vždycky brala ten nejsilnější, co měli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
4.9.14 11:43

Jo a ještě jsem si teď vzpomněla, že jsem k tomu měla ještě bylinkové kapky, jmenovaly se Novopassit. Ale jsou stašně hnusné, hořké. Užívala jsem zároveň s tryptofanem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
4.9.14 12:28

@Froseth Novopassit jsem kdysi taky zkoušela, ale neměla jsem pocit, že by nějak extra pomáhal :nevim: A hlavně teď nevím, co se může s čím kombinovat. Já beru ještě Macu, tu bych si ráda ponechala. Mám pocit, že možná taky nějaký vliv na psychiku má. Tak aby toho zase nebylo moc. Ale každopádně díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
4.9.14 13:18

@Pajanka Já jsem právě brala Novopassit spolu s tryptofanem :) Ale v podstatě se dá říct, že Novopassit jsem užívala sporadicky, jenom když jsem si vzpomněla. Jestli měl sám o sobě nějaký větší účinek netuším :nevim: Snad ti ten tryptofan pomůže jako mně :) Držím pěsti, ať je líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat