Dluh na alimentech - mohu se po letech něčeho domoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verusse93
Nováček 8 příspěvků 28.05.19 15:46
Dluh na alimentech - mohu se po letech něčeho domoci?

Zdravím,
chtěla bych se Vás zeptat, zda po letech můžu vymáhat alimenty, které na mne otec neplatil. Maminka se několikrát kvůli tomu soudila, jemu vždy byla vyměřená nějaká minimální částka a tu stejně neplatil. Po nějakém čase to mamča vzdala.
S otcem nejsme v kontaktu, navštěvoval mne cca do pátých narozenin, pak se po něm slehla zem.
Mohu to tedy zpětně vymáhat, jedná se o sumu kolem 300.000 Kč, případně na koho se v tomto případě mohu obrátit? Já už jsem dávno dospělá, je mi 26 let a říkam si že by nebylo špatné, se o to pokusit, kdyby to nějak šlo.

Děkuji za odpověď

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 15:52

Ano manzel byl takhle za právníkem ať podá žalobu a tatínek vse zaplatil nebo domluvíte splátkový kalendář. Mas na to nárok tak sup do toho! :kytka:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15231 příspěvků 28.05.19 15:53
@Anonymní píše:
Ano manzel byl takhle za právníkem ať podá žalobu a tatínek vse zaplatil nebo domluvíte splátkový kalendář. Mas na to nárok tak sup do toho! :kytka:

proč anonym?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66670 příspěvků 28.05.19 16:00

No, stejne jako na jine dluhy tam je nejaka promlceci lhuta, jen tedy nevim presne jaka. Ale zcela uprimne, ja bych se na neco takoveho vybodla, das do toho celkem dost penez a vysledek sakra nejisty.

Verusse93
Nováček 8 příspěvků 28.05.19 16:13

@j.a.n.i1 No jo, teď jsem se dočetla, že promlčecí lhůta je deset let :roll:. Tak to jsem trochu zaspala.

xjuklickova
Kelišová 5287 příspěvků 28.05.19 16:33

@Verusse93 me na sociálce řekly, ze alimenty se promlčet nedají. Ze je dostanu až bude pobírat důchod, nevim co je na tom pravdy, jen pisu co mi rekli.

Verusse93
Nováček 8 příspěvků 28.05.19 17:54

@xjuklickova děkuji, poptám se

Uživatel je onlinePribinacek
Povídálka 49 příspěvků 28.05.19 22:43

Právo na alimenty jako takové se nepromlčuje, ale promlčuje se právo na jednotlivé splátky. Standardní promlčecí doba je 3 roky, pokud byla nějaká dlužná částka přiznaná soudem, tak 10 let.

Váš příspěvek
Reklama