Dluh na nájemném a pochybné předání nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pijavice
Kecalka 263 příspěvků 07.12.18 13:55
Dluh na nájemnéma "předání" nemovitosti

Dobrý den,

má někdo zkušenost s řešením dluhu na nájemném a předáním domu vhoze§ním klíčů do schránky? Nájemkyně nejenže udělala dluh na nájemném a na obci, ale také předala dům takto. Zatím nechceme podnikat žádné kroky, že by jsme tam vlezli nebo tak, není opsaná voda ani elektřina.

Reakce:
Janli
Kelišová 6279 příspěvků 07.12.18 14:45

Se svědkem otevřít dům, pořídit zápis a fotodokumentaci, opsat a nafotit stavy měřáků. Udělat vyúčtování, vyčíslit dluh na nájemném a poslat doporučeným dopisem žádost o uhrazení dlužné částky. Poté vymáhat soudní cestou. Na co chcete čekat? Jak dlouho ten dům hodláte nechat zavřený, nějak nechápu…

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 07.12.18 15:42
@Janli píše:
Se svědkem otevřít dům, pořídit zápis a fotodokumentaci, opsat a nafotit stavy měřáků. Udělat vyúčtování, vyčíslit dluh na nájemném a poslat doporučeným dopisem žádost o uhrazení dlužné částky. Poté vymáhat soudní cestou. Na co chcete čekat? Jak dlouho ten dům hodláte nechat zavřený, nějak nechápu…

Dokud se neporadíme s právníkem v pondělí, myslím, že když vydržel ten barák tři týdny netknutý (domluvila si schůzku, nepřišla, neomluvila se, pak zase atd. klíče měla oficálně předat v sobotu za přítomnosti svědků a udělala to takto, dům je poškozen, minimálně jde vidět z venčí dvě rozbité okna) vydrží i tři dny, ono totiž ji nemáme jak kontaktovat, trvalý pobyt má na této adrese a nekomunikuje, nezvedá telefony, pracovat nepracuje… těžko ji zastihnout.

Janli
Kelišová 6279 příspěvků 07.12.18 15:53

To vydrží… máte aspoň dostatečnou kauci?

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 07.12.18 16:34

@Janli 7 tis. a 25tis. je jen ten dluh + náklady na opravu těch věcí, asi to z nich nedostaneme, ale nechceme jim to nechat jen tak projít. Najemkyně byla v insolvenci, insolvenční správkyni jsme to nahlásili, ale ta o tom nechtěla ani slyšet.

zrnko
Kecalka 424 příspěvků 07.12.18 17:59
@pijavice píše:
@Janli 7 tis. a 25tis. je jen ten dluh + náklady na opravu těch věcí, asi to z nich nedostaneme, ale nechceme jim to nechat jen tak projít. Najemkyně byla v insolvenci, insolvenční správkyni jsme to nahlásili, ale ta o tom nechtěla ani slyšet.

Spravkyne o tom nechtela slyset? Zvlastni pristup. Pri vzniku dalsiho dluhu predpokladam(ale nevim), ze ji muze byt insolvence zrusena. (Tim bych pohrozila I dotycne) A ja spravkyni bych si snad i stezovala pro necinnost.
Na druhou stranu, sice mate byt zniceny,ale aspon nemusite resit soudni vystehovani.

Mate od ni aspon sms z jejiho cisla (idealne to, co je ve smlouve) , ze vam byt vraci a klice nechava ve schrance?
Nedivim se, ze to chcete projednat s pravnikem. Lidi se nekdy nestiti niceho a jeste byste mohli mit problemy vy.

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 08.12.18 11:16

@zrnko říkali jsme jí to. Nabízeli jsme domluvu na splátkách, neodpovídala, žádná reakce ani nahlášení insolvenční správkyni, že udělala další dluh, řekla, že ty prachy prostě nemá a tečka, že se teda vystěhuje a barák předá. Nepředala, hodila klíče do schránky a pro ni věc vyřešena. Bylo domluveno asi 20 schůzek, na které se to mělo řešit, nedostavila se, bez omluvy, nebo výmluvy typu, sice jsem dopoledne odvážela nějaké věci, ale za dvě hodiny mi onemocněly děti a neměla jsem hlídání. Když za ní člověk, protože ji náhodou viděl sedne do auta a odjede. Na telefon nereaguje, adresu krom té domu nemáme (má tam zatím trvalý pobyt). Navíc máme podezření, protože ji platila víceméně nájem a energie sociálka, že falšovala potvrzení o nájmu.

Janli
Kelišová 6279 příspěvků 08.12.18 14:37

Teď už toho asi moc nedořešíš, ale pokud se ti příště vyskytne nájemník s příspěvkem na bydlení, je možné domluvit na sociálce, že to půjde přímo na tvůj účet, eventuálně to udělat ihned při prvním zpožděném nájmu. Taky mám bohužel s takovým ksindlem zkušenost. Stálo mě to 30tisíc. Nikdy víc…

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 08.12.18 18:28

@Janli no když už nic tak by jsme chtěli aby nezneužívali té insolvence, ještě aby jim odpouštěli dluhy když dělají další a další…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >