Dluh VZP?

61
8.3.21 16:51

Dluh VZP?

Ahoj, prosím o radu. Dnes jsem při zamítnutí proplacení I. Trimestrislniho screeningu zjistila, že mám u VZP dluh. Na infolince VZP prý se mnou pracovnice nemůže rozebírat vyúčtování a dluhy a na ÚP mají zkrácenou pracovní dobu a nikdo mi to nebere. Moje situace je taková- pracovní smlouva mi skončila v srpnu 2019, nastoupila jsem na úřad práce a v ochranné lhůtě nastoupila na mateřskou dovolenou v lednu 2020. Po narození syna jsem poslala rodný list na ÚP a oni mě vyřadili z evidence uchazečů o zaměstnání. V srpnu 2020 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, na které jsem doteď. Z pracovnice na telefonní lince VZP se mi podařilo dostat, že dluh na pojištění mi vznikl od 24.brezna 2020 do srpna 2020. Datově to souhlasí, kdy mě vyřadili z evidence uchazečů o zaměstnání a nastoupením na rodicak. Ale úřednice na ÚP mi říkala, že na mateřské za mě pojištění platí stát. Jak je tedy možné, že mi tam vznikl dluh a běží mi penále? Jak mohu tuto situaci řešit? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75906
8.3.21 16:56

@Baru8771 Žeby protože si jim nenahlásila, že pobíráš PPM a pak rodičovský příspěvek? To je tvoje povinnost, oni po tom nikde pátrat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
8.3.21 16:57

Je to jednoduché. Protože si už nebyla zaměstnaná tak na tvoji pojišťovnu zaměstnavatel nemohl nahlásit že si nastoupila na ppm. Pojištění za tebe sice platil po tuto dobu stát, ale pojistovna to nemohla vědět, protože si ji to měla nahlásit ty sama.
Zavolej si na ossz pod které spadas a buď se domluv ať ti pošlou nebo si, osobně vyzvednes papir o tom, od kdy do kdy si byla na ppm a to doruč na svoji zdravotní pojišťovnu a vše bude vyřízeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 17:08

Jeden čas jsem byla OBZP a neuhradila si jeden měsíc. Doporučuji navštívit nejbližší pobočku, nebo zavolat na VZP, vždy mě někam k nějaké kolegyni přepojili a domluvili jsme se tak že mi na trvalou adresu poslali vyúčtování včetně celé dlužné částky, bankovního účtu a var. symbolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
8.3.21 17:10

@Baru8771 Nahlasila jsi veskere zmeny? Ukonceni PP, evidenci na UP, zacatek MD a pak RD? Pokud ne, nakopiruj vsechny doklady a posli to na VZP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
8.3.21 17:24

Hlavně když nebyla zaměstnaná, tak nemohla být na rodičovské dovolené. Pouze pobírala RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75906
8.3.21 17:25

@Cenarius Ono ani na MD, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
8.3.21 17:32
@j.a.n.i1 píše:
@Cenarius Ono ani na MD, že.
Že by ochraná lhůta o které sama zakladatelka píše? :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75906
8.3.21 17:35
@Denino píše: Že by ochraná lhůta o které sama zakladatelka píše? :roll:
Žeby sis mel ujasnit pojmy :roll: na MD žádná ochranná lhůta není.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
8.3.21 17:35

Změny jsem nenahlásila, v tom bude zakopaný pes, jak píšete. Ve středu zavolám na OSSZ a poprosím je o potvrzení a pak vyřídím s pojišťovnou. Nikdo mi o povinnosti nahlášení nereklz, tak Vám děkuju za milé i méně milé odpovědi. Byly přínosné. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
8.3.21 17:37

@j.a.n.i1 Myslela jsem tím, že jsem pobírala peněžitou pomoc v mateřství. Mezi laickou veřejností se normálně říká, že jsem na mateřské dovolené, když pobiram peněžitou pomoc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75906
8.3.21 17:40

@Baru8771 Jo, v pohodě, ja vim ;) a pochopila jsem co tim myslíš, ale když @Denino dela chytreho a reagujena na komentáře pro nekoho jineho, tak by mel rozlisovat pojmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46823
8.3.21 20:26

@Baru8771 veskere zmeny souvisejici s povinnym zdravotnim pojistenim je treba hlasit pojistovne do 8 dnu od data zmeny. Nahlas svoji zdravotni pojistovne, ze jsi pobirala penezitou pomoc v materstvi a pote rodicovsky prispevek, vse doloz. Pokud bys jim rekla, ze jsi byla na materske a rodicovke dovolene, nedomluvila by ses nimi. Ono se to laicky smesuje, ale kdyz jde o penize, pojisteni nebo zamestnani, je treba uzivat presne terminy, protoze jde o rozdilne zivotni situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat