Dluh za 17 leteho syna

4
5.7.20 21:10

Dluh za 17 leteho syna

Dobrý den, syn se v 17 letech odstehoval z domu a odešel ze školy. Chtěla sem ho odhlásit ze zdravotní pojišťovny protože odešel na Slovensko. Tam po mě chtěli potvrzení z úřadu práce nebo že školy pokud začal studovat. Když sem to synovi dala vědět tak na vůbec nereagoval. Po pár letech mu přišel dluh z pojišťovny on ho zaplatil a teď chce aby sem mu to zaplatila já že je to moje chyba. Nevím co mám dělat? Zaplatit mu to nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1200
5.7.20 21:12

Já bych mu to neplatila, řešit si to chtěla, jeho vina měl to doložit nebo to jít v plnoletosti řešit. A vůbec to se jen tak v 17 odstěhoval, když byl nezletilý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4446
5.7.20 21:12

No vy musíte mít teda super vztah. Ale neplatila bych mu to. Chtěla si po něm potřebné dokumenty, nedal je. Jeho problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
5.7.20 21:14

Jak jste se tenkrat domluvili? Dala jsi mu vedet e-mailem, sms nebo telefonicky (jestli si jsi jista, ze o tom opravdu vedel). V 17-ti jeste nebyl dospely a zodpovednost jste meli vy. Pokud to ale vedel a takovou dobu mu to bylo jedno, tak bych mu nic nedala nebo jen cast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6626
5.7.20 21:17

Ne, nereagoval, jeho problém :nevim: když byl tak dospělej aby odešel ze školy a republiky tak měl mít zodpovědnost i vyřídit si tohle :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
5.7.20 21:28
@EvieK píše:
Já bych mu to neplatila, řešit si to chtěla, jeho vina měl to doložit nebo to jít v plnoletosti řešit. A vůbec to se jen tak v 17 odstěhoval, když byl nezletilý?

No právě že se odstěhoval k babičce a se mnou vůbec nekomunikovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
5.7.20 21:31
@Aletheia píše:
Ne, nereagoval, jeho problém :nevim: když byl tak dospělej aby odešel ze školy a republiky tak měl mít zodpovědnost i vyřídit si tohle :palec:
@JancaS84 píše:
No vy musíte mít teda super vztah. Ale neplatila bych mu to. Chtěla si po něm potřebné dokumenty, nedal je. Jeho problém.

No to nemáme porat sem ho tahala z prusesu zehlila za něho když nechodil na základce do školy to mi taky pěkně zavaril.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
5.7.20 21:35
@Kosopemi píše:
Jak jste se tenkrat domluvili? Dala jsi mu vedet e-mailem, sms nebo telefonicky (jestli si jsi jista, ze o tom opravdu vedel). V 17-ti jeste nebyl dospely a zodpovednost jste meli vy. Pokud to ale vedel a takovou dobu mu to bylo jedno, tak bych mu nic nedala nebo jen cast.

Odstehoval se k babičce a dala sem jim to vědět telefonicky ale teď to všechno popreli. Ale já si to pamatuji jsou věci na které se nezapomíná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
5.7.20 21:52
@sisak9 píše:
No právě že se odstěhoval k babičce a se mnou vůbec nekomunikovali.

Hele jako já bych to brala jako jeho volbu. Jeho problém, měl si to jít v osmnácti řešit. To, že čekal, až mu to přijde jako dluh je jeho problém. Hoď to za hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
5.7.20 22:03
@sisak9 píše:
Odstehoval se k babičce a dala sem jim to vědět telefonicky ale teď to všechno popreli. Ale já si to pamatuji jsou věci na které se nezapomíná

Tezko radit, nevime jaky mel kluk zazemi, ze se odstehoval. V 18-ti uz by zodpovidal sam za sebe jako dospely. Ja bych mu asi nic nedala, byla to jeho volba, ze nic neresil ani jako plnolety. A kdyby me moc trapilo svedomi, dala bych mu pomernou cast dluhu, kterou dluzil do te plnoletosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
5.7.20 22:51
@sisak9 píše:

Doufám že si mu zrušila trvalý pobyt aby tě nepřišel navštívit za pár let exekutor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2320
5.7.20 23:20

Odešel v 17, čili zodpovědnost pořád na rodičích. Z domu se neodchází jen tak /a že já o tom něco málo vím/, tak bude vina asi na obou stranách,,, čili to o tom svědomí a částečné finanční pomoci bych asi podepsala.

@Kosopemi píše:
Tezko radit, nevime jaky mel kluk zazemi, ze se odstehoval. V 18-ti uz by zodpovidal sam za sebe jako dospely. Ja bych mu asi nic nedala, byla to jeho volba, ze nic neresil ani jako plnolety. A kdyby me moc trapilo svedomi, dala bych mu pomernou cast dluhu, kterou dluzil do te plnoletosti.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
5.7.20 23:42

Zaplatila bych půlku. Je to pravdepodobne chyba obou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
6.7.20 03:06

Kolik mu je ted a jak vysoky je dluh? Jednku jsi to uz platila, takze jeho blbost. Skoda, ze mate takovy vztah, musi to byt tezke :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.20 07:46

Když odešel v 17, tak bych mu dala částku kterou nezaplatil do 18, a zbytek ať ti zaplatí sám. Od 18 je dospěly měl se starat, ne odírat mámu z peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama