Reklama

Dluhy, jak to je ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 09:23
Dluhy, jak to je ?

Dobrý den, chci se zeptat. Moje máma si vzala svého přítele který má dluhy. Jelikož bydlím s přítelem a nedávno jsme koupili byt a máme hypotéku tak nepotřebuji mít časem ještě mít dluhy na krku od jejího přítele. Tak se chci zeptat, jestli by to šlo na mě a na meho bratra a nebo na děcko od toho přítele? Jak to je a jak popřípadně zařídit aby to na mě ty dluhy vůbec nešli? Nepotřebuji splácet dluhy pp nějakém cizím chlapovi! Děkuji

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 8141 příspěvků 30.07.18 09:25

A mají zúžené SJM? Dluhy půjdou za tvojí matkou a jeho dětmi.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66685 příspěvků 30.07.18 09:30

Ty nemáš s ním nic společného, pokud s ním nebydlíš v jedné domácnosti. Žádné dluhy za tebou nejdou. Jediná možnost by snad byla, kdyby zemřel, tvoje matka po něm převzala dědictví, tedy ty dluhy a pak zemřela ona a ty jsi přijala dědictví. Jinak se k jeho dluhům nemůžeš dostat. Poznámka, vzít si někoho s dluhama, to může jen regulérní cvok.

pikola
Neúnavná pisatelka 18970 příspěvků 30.07.18 09:35

Vzala si ho jako za manžela?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 09:47

@pikola
Ano vzala teď nedávno.

pikola
Neúnavná pisatelka 18970 příspěvků 30.07.18 09:51
@Anonymní píše:
@pikola
Ano vzala teď nedávno.

Přímo na tebe by to mít dopad nemělo. Otázka jak je v tom zamotaná i matka teď, musela by po něm jedině dluhy zdědit nebo si vzít přímo nějaké na sebe. Pak by jste je museli zdědit vy jako děti-

czaky
Závislačka 2518 příspěvků 30.07.18 10:14

Dluhy se k tobe muzou dostat jen jako dedictvi, coz lze odmitnout, ale pouze dedictvi jako celek - ne rict dluhy zdedit nechci, byt zdedit chci. Pokud je dedicem nezletila osoba, musi mysli odmitnuti dedictvi schvalit opatrovnicky soud. Pokud dluhy prevysuji zbyly majetek, nemel by ani v tomto pripade byt s odmitnutim dedictvi problem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 30.07.18 10:17
@pikola píše:
Přímo na tebe by to mít dopad nemělo. Otázka jak je v tom zamotaná i matka teď, musela by po něm jedině dluhy zdědit nebo si vzít přímo nějaké na sebe. Pak by jste je museli zdědit vy jako děti-

Nemuseli, dědictví jde odmítnout.

pikola
Neúnavná pisatelka 18970 příspěvků 30.07.18 10:20
@j.a.n.i1 píše:
Nemuseli, dědictví jde odmítnout.

To ano, ptá se jak by na ní dluhy mohly přejít. To co s tím pak udělá je věc druhá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama