Dluhy z blbosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:24
Dluhy z blbosti

Ahoj holky, asi se potrebuju nejak vypsat. Kdyz jsme byli mladsi, nasekali jsme si spoustu dluhu. Nic nemame, jen se vytloukal klin klinem az jsme se dostali do zavratnych vysin. Aktualne dluzime skoro 750 000. Casto me prepada depka z toho, ze nemuzeme koupit detem vse, co by si praly. Manzel vydelava slusne, pomaha nam i stat, protoze na pomery v zemi, kde zijeme, vydelava porad malo. Ja jsem tehotna a na miminko se opravdu moc tesime a vime, ze zajistit mu dustojny zivot, tak jako i dalsim 2 detem, ktere uz doma mame, zvladneme. Jen me mrzi, ze zatim nehrozi zadna dovolena u more ani podobne zazitky pro deti. Obcas premyslim, jak by to bylo skvele dluhy nemit nebo od nich utect, jak by se skvele navysil rodinny rozpocet, neplatit tak vysoke splatky. Ale nikdy bych to neudelala, strach z toho, ze zaklepe na dvere exekutor, ze se deti nikdy nebudou moc vratit do Cr, to si na triko vazne nevezmu a tak nezbyva nez platit a cekat az bude vse zaplacene, cehoz se dockame az v pribehu roku 2025. Vim, ze mi nikdo nepomuze, ze si za nasi situaci muzeme sami. Jen jsem se potrebovala vypsat…

Anonym zachovat, jinak smazat. Jsou to pro me opravdu citlive informace o nas.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 30.01.19 20:27

Jste zdraví, a to je nejvíc. Radujte se z úsměvů dětí a toho, že múžete pracovat. 2025 neni daleko. Utrče to!

Aduš8
Závislačka 3424 příspěvků 30.01.19 20:28

No, dluhy jste si nadělali sami, 3 dítě na cestě.. Možná by bylo jednoduší se třetím miminkem počkat, jít do práce a manželovi ve splacení pomoct. Ale to by zas nebyly ty příspěvky od státu, no. Nechápu, člověk má mít tolik dětí, na kolik má jak fyzicky, tak finančně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:30

@sediza Dekuji za povzbuzeni :kytka: :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:35

@Aduš8 Prispevky od statu nejsou na deti, ale to jen informace mimo. Do prace bych sla rada a take to tak puvodne bylo v planu. Ale na potrat bych nikdy nesla a co se ochrany pred pocetim tyka, tak po detech mi bylo receno, ze sance otehotnet je naprosto minimalni spis nulova a ja verila tomu, ze to minimalne par let bude trvat, nakonec netrvalo a jsem za to rada. Navic deti nestradaji, jak uz jsem psala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:42

Jestli tě to povzbudí,tak my máme taky dluhy.
Teda manžel je má :roll: :( A je to ještě větší částka,než jakou jsi psala ty. Měsíčně splácí zhruba
polovinu výplaty jen bankám 8o Kdyby nebylo mé výplaty,tak asi nic nemáme a nikam se nepodíváme. Nejhorší na tom asi je vědomí,že kdyby se něco stalo mně,tak manžel se o děti pravděpodobně nepostará..Nebo možná ano,ale jedly by suché rohlíky a nic moc by neměly.
Už to tak táhneme přes 5 let a dalších min.5 budeme.
Jo a věděla jsem,že má dluhy,ale věděla jsem jen o 2 půjčkách, o těch dalších se jaksi nezmínil. Mně to bylo vždy divné..Bere o dost víc peněz než já,ale z výplaty mu zbyde třeba 2-3000 měsíčně.
Takže v tom nejsi sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:43

Ahoj, my jsme na tom tak nejak podobne..az tedy na to, ze dluhy nasekal manzel a exekuce opravdu mel..kdyz jsme se poznali, uz nebyl tak nezodpovedny a vse splacel, ale po nekolika letech, kdy splaceni nebylo u konce a my spolu zacali zit, jsem si vzala pujcku, vyplatila jeho exekuce a vzali jsme se..mesicne nam to spolkne dost penez a konci nam to v prubehu roku 2024. Na ceste mame miminko, prvni..a urcite budeme chtit jeste druhe ditko…mame asi 400 000 nasetrenych bokem pri splaceni a setrime dal..za 3 roky bychom si chteli koupit pozemek..pri splaceni mame oba zivotni pojistku, stavebko a penzijko. Ty penize bychom mohli samozrejme dat do dluhu a byt za chvili cisti, ale to bychom si nemohli koupit pozemek..ja budu na materske a manzel bude v registru dluzniku jeste 4 roky, takže bychom s pozemkem meli smulu…tam, kde chceme stavet, budou prave za ty 3 roky, bude jich jen par..prisli bychom o nej. Neberu to tak moc tragicky..k mori se par let nepodivame, ale verim, ze to zvladneme..beru to jako takovy trenink na splácení hypoteky ;) a verim, ze nez nastoupim do prace, bude to pryc jako nejaky horsi sen :) drzte se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:44

Muj manzel si v mladi taky nadelal dluhy z blbosti. Nejste v tom sami. A pokud jste to schopni splácet a ma to konec v dohlednu, tak neni tak zle… Dovolena u more vam taky neutece. Penize budou, ale my tu nebudem.

Aduš8
Závislačka 3424 příspěvků 30.01.19 20:44
@Anonymní píše:
@Aduš8 Prispevky od statu nejsou na deti, ale to jen informace mimo. Do prace bych sla rada a take to tak puvodne bylo v planu. Ale na potrat bych nikdy nesla a co se ochrany pred pocetim tyka, tak po detech mi bylo receno, ze sance otehotnet je naprosto minimalni spis nulova a ja verila tomu, ze to minimalne par let bude trvat, nakonec netrvalo a jsem za to rada. Navic deti nestradaji, jak uz jsem psala.

V tom případě ale nechápu, kde je problém :nevim:. Že nenašetříte na dovolenou? Tak si ji uděláte za pár let a? My jsme teď dva roky nikde nebyli a další dva určitě nepojedeme a je mi to jedno. Hlavně, že moje děti budou zdravé. A i kdyby příspěvky na děti od státu byly, tak by to bylo jedno. Já je v Německu, kde žiju, beru taky. Myslela jsem to tak, že kdybys ty pracovala, tak byste zřejmě na příspěvky státu nedosáhli, protože by se zvedl celkový příjem rodiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:48

@Aduš8 Uz to chapu, vyznelo to spis jako utok, ze nechci pracovat kvuli davkam. Hned jak to pujde tak do prace letim davky nedavky, ale deti jsou male jen jednou. Kazdopadne jsem si jen potrebovala postezovat a nekam si slozit myslenky. Deti jsou zdrave a jak rikas, to je to hlavni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:50
@Anonymní píše:
Muj manzel si v mladi taky nadelal dluhy z blbosti. Nejste v tom sami. A pokud jste to schopni splácet a ma to konec v dohlednu, tak neni tak zle… Dovolena u more vam taky neutece. Penize budou, ale my tu nebudem.

Mas pravdu, alespon ten konec tam nekde je. Obcas to na me jen padne, ze jsme se mohli mit lepe, nebyt tak blbi. …

Majinka7
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 30.01.19 20:51

Ja nechapu vetu jak pises, ze manzel vydelava slusne, ale potom dodavas, ze je to na pomery cr malo :nevim: jo a za co jste utratili tolik penez? my za to postavili dum 8o

Příspěvek upraven 30.01.19 v 20:54

Aduš8
Závislačka 3424 příspěvků 30.01.19 20:52
@Anonymní píše:
@Aduš8 Uz to chapu, vyznelo to spis jako utok, ze nechci pracovat kvuli davkam. Hned jak to pujde tak do prace letim davky nedavky, ale deti jsou male jen jednou. Kazdopadne jsem si jen potrebovala postezovat a nekam si slozit myslenky. Deti jsou zdrave a jak rikas, to je to hlavni.

No, on ten psaný text někdy vyzní prostě blbě :think: ne, chtěla jsem tím i říct, že v některých zemích mateřská a popřípadě právě příspěvky na bydlení udělají skoro minimalni mzdu a byli byste na tom možná téměř stejně. Ale nevěšte hlavu, nejste v tom sami a s dětmi život utíká tak nějak rychleji. Ani se nenaděješ a bude zaplaceno. Výše dluhů zase tak závratná není, důležité je platit a hlavně vzápětí nedělat další :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 20:53
@Anonymní píše:
Jestli tě to povzbudí,tak my máme taky dluhy.
Teda manžel je má :roll: :( A je to ještě větší částka,než jakou jsi psala ty. Měsíčně splácí zhruba
polovinu výplaty jen bankám 8o Kdyby nebylo mé výplaty,tak asi nic nemáme a nikam se nepodíváme. Nejhorší na tom asi je vědomí,že kdyby se něco stalo mně,tak manžel se o děti pravděpodobně nepostará..Nebo možná ano,ale jedly by suché rohlíky a nic moc by neměly.
Už to tak táhneme přes 5 let a dalších min.5 budeme.
Jo a věděla jsem,že má dluhy,ale věděla jsem jen o 2 půjčkách, o těch dalších se jaksi nezmínil. Mně to bylo vždy divné..Bere o dost víc peněz než já,ale z výplaty mu zbyde třeba 2-3000 měsíčně.
Takže v tom nejsi sama.

Dekuju. Asi pomuze vedet, ze v tom nejsme sami. Preju, at jste z toho taky co nejdriv venku. :kytka:

Lalelale
Závislačka 3499 příspěvků 30.01.19 20:53

Ahoj, Ona to není moc útěcha, ale splatit to už v roce 2025 je podle mě super. Já jsem v zahraničí a na stavbě nám dělal mladý dělník z ČR. Přiznal, že v čechách naletěl kamarádovi a půjčil si na sebe asi 100 tisíc. Kámoš s tím samozřejmě zdrhl a on to nestíhal splácet. Ze sto tisíc jsou nyní téměř dva miliony, už ani neví, kolik přesně dluží. Ano, mohl si za to sám, udělal úvěrový podvod, ale aby během ani ne dvou let dluh nastočil o milion 900 tisíc mi přijde zcela amorální a myslím si, že by na to stát měl pořádně šlápnout. Bylo mi ho líto, musel před dluhy utéct, nechat za sebou rodinu, a ve chvíli, kdy třeba něco zdědí, exekutoři ho sežerou. Takže i když máš dluhy z blbosti, je mi tě líto, a přeju ti, ať to splatíte. Vlastně je to jenom šest let a budete z toho venku. Jsou lidi, které dluhová past úplně rozdrtí třeba ve dvaceti a oni mají celý život zničený.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >