Reklama

Dluhy ze strany přítele/ budoucího manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klobinka
Stálice 68 příspěvků 22.09.18 16:48
Dluhy ze strany pritele budouciho manžela

Ahoj, jak je to prosim s tim, ze kdyz mam pritele, ktery si nasekal kdysi dluhy, tak bychom se chteli vzit, kdyby jsme se rozvedli náhodou nekdy nebo on kdyby neplatil, muze prijit exekutor a vybilit mi byt i kdyz je napsane vse na me a kupovala jsem vse ja? Myslim, ze takových je hodne co slycham z okoli, jen nevim jak se toto pak resi? Jestli i ja jako budouci manzelka bych mela nejake problemy. Tvrdi ze plati, ale co kdyby by zacal blbnout.. Tak at vim.. Dekuju 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.09.18 16:50

Ano, exekutor bere vše, co uzná, že patří povinnému. Asi nefunguje google, jinak lze najít, co může a nemůže exekutor a jak se bránit neoprávněnému zabavení.

Lucy75
Kecalka 105 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 16:54

Klobinko, tak NEŽ BYCH SI HO VZALA, tak bych požádala o všechny jeho smlouvy, závazky, proklepla si za mírný poplatek i SOLUS.. dluhy DO manželství jsou JEHO, po manželství už pak i vaše.. zvažte, zda takového člověka fakt chcete pojmout za manžela.. já taky dělala charitu, přijala z lásky muže v pokročilejším věku jen s taškou a pak se divila… exekuce chodí ZÁSADNĚ DO MÍSTA TRVALÉHO BYDLIŠTĚ DLUŽNÍKA, takže pokud již má exe, tak v místě trv.bydliště budete muset prokazovat vlastnictví všech věcí..na rovinu.. dala bych ruce pryč.. nebo nedávala na stejnou adresu trv.bydliště… kukněte na možnosti lustrace na centrální evidenci exekucí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 16:55

@klobinka vstupovat do ekonomické aliance s někým, kdo má dluhy, je z mého pohledu silně naivní. Třeba nextka mého exmanžela už o tom ví svoje. Jednou jsem ji decentně upozornila, ale vlastní zkušenost je asi nepřenosná. No už se taky tluče do hlavy. Moje rada zní takového člověka si nebrat.

Emimin7
Echt Kelišová 8792 příspěvků 22.09.18 16:56

Co vim, před exekucí nezachrání ani naprosto zúžené SJM, takže exekutor by bral i tvé věci, protože jsi manželka.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 22.09.18 16:58

Nebrala bych si ho…

klobinka
Stálice 68 příspěvků 22.09.18 17:03
@Lucy75 píše:
Klobinko, tak NEŽ BYCH SI HO VZALA, tak bych požádala o všechny jeho smlouvy, závazky, proklepla si za mírný poplatek i SOLUS.. dluhy DO manželství jsou JEHO, po manželství už pak i vaše.. zvažte, zda takového člověka fakt chcete pojmout za manžela.. já taky dělala charitu, přijala z lásky muže v pokročilejším věku jen s taškou a pak se divila… exekuce chodí ZÁSADNĚ DO MÍSTA TRVALÉHO BYDLIŠTĚ DLUŽNÍKA, takže pokud již má exe, tak v místě trv.bydliště budete muset prokazovat vlastnictví všech věcí..na rovinu.. dala bych ruce pryč.. nebo nedávala na stejnou adresu trv.bydliště… kukněte na možnosti lustrace na centrální evidenci exekucí

Já mu právě nechci dělat trvalé bydliště u mě, proto mě zajímá, zda by exekutor přišel ke mě a sebral moje věci..on si pujčil kvuli sve bejvalce, která ho stála xxx tisíc a ted spolu nejsou a on musí splácet..co vím, tak splácí, jenže co kdyby, určitá obava tam je, a zase i když bychom byli manželé a on měl trvalé bydliště jinde, tak vazne muže přijít za mno a vse mi sebrat?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28729 příspěvků 22.09.18 17:06
@Paola21 píše:
Nebrala bych si ho…
:think: :palec:

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 22.09.18 17:07
@Lucy75 píše:
exekuce chodí ZÁSADNĚ DO MÍSTA TRVALÉHO BYDLIŠTĚ DLUŽNÍKA,

kdepak, exekutor si dlužníka hledá, pokud není v trvalém bydlišti, hledá dál, kde by co mohl mít. drahej bejvalej měl firmu se zaměstnanci a z nich bylo v exekuci celkem dost, exekutoři je hledali i ve firmě a zajímali se například i o to, zda mají ve firmě přidělenou svoji uzamykatelnou skříňku :nevim:

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.09.18 17:09
@klobinka píše:
Já mu právě nechci dělat trvalé bydliště u mě, proto mě zajímá, zda by exekutor přišel ke mě a sebral moje věci..on si pujčil kvuli sve bejvalce, která ho stála xxx tisíc a ted spolu nejsou a on musí splácet..co vím, tak splácí, jenže co kdyby, určitá obava tam je, a zase i když bychom byli manželé a on měl trvalé bydliště jinde, tak vazne muže přijít za mno a vse mi sebrat?

Exekutora trvalý pobyt nezajímá, jde tam, kde uzná, že se zdržuje. Google stále nefunguje?

Lucy75
Kecalka 105 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 17:09

jasně že ano, v tomto oboru okrajově pracuji, takže samozřejmě 1) trvalé bydliště 2) další zjištěné skutečnosti..naše příspěvky se nevylučují.. a zakladatelka by měla být nanejvýše opatrná..

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 22.09.18 17:10
@Burj Chalifa píše: :think: :palec:

Souhlasim

stinga
Závislačka 3745 příspěvků 7 inzerátů 22.09.18 17:12

@klobinka no tak si ho prověř přes centrální evidenci exekucí, stojí to tedy nějaké peníze - nejprve 216,–- Kč za to, že ti napíšou, zda vůbec exekuce má a pokud pak budeš chtít vidět víc - tj. kolik těch exekucí je a jestli splácí zaplatíš víc - za 13 exekucí cca 780,–-, a to že si vzali půjčku kvůli bývalé manželce nebo přítelkyni, to říkají všichni, mám s tím zkušenosti :,( , rozhodně si ho neber, kromě toho, že můžeš přijít i o svůj majetek, co ti takový manžel přinese jako, vše co vydělá, půjde pryč, a dál je to ukázka toho, že je nezodpovědný , což také není zrovna dobrá vlastnost pro budoucího manžela

klobinka
Stálice 68 příspěvků 22.09.18 17:12

Tak potom jedině předmanželská smlouva.

klobinka
Stálice 68 příspěvků 22.09.18 17:14
@stinga píše:
@klobinka no tak si ho prověř přes centrální evidenci exekucí, stojí to tedy nějaké peníze - nejprve 216,–- Kč za to, že ti napíšou, zda vůbec exekuce má a pokud pak budeš chtít vidět víc - tj. kolik těch exekucí je a jestli splácí zaplatíš víc - za 13 exekucí cca 780,–-, a to že si vzali půjčku kvůli bývalé manželce nebo přítelkyni, to říkají všichni, mám s tím zkušenosti :,( , rozhodně si ho neber, kromě toho, že můžeš přijít i o svůj majetek, co ti takový manžel přinese jako, vše co vydělá, půjde pryč, a dál je to ukázka toho, že je nezodpovědný , což také není zrovna dobrá vlastnost pro budoucího manžela

Já tomu nevěřila, ale viděla jsem papíry,viděla jsem vejplatnice, kolik mu jde z účtu atd, ale četla jsem o předmanželské smlouvě, což by mohla být ochrana.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >