Dnes kolonoskopie a gastroskopie, vyprázdnění

Anonymní
18.3.16 08:21

dnes kolonoskopie a gastroskopie

Ahoj, dnes jdu na tuto hrůzu v úplné anestezii, ale přijde mi že jsem se úplně nevyprázdnila :( přitom jsem včera celý den nejedla a předtím jen čínské polévky a suché rohlíky, prosím poradte co ted, jde ze mě jen voda a občas malinké kousky stolice, ale spíš jen ta voda :-( co myslíte je to správně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58614
18.3.16 08:23
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jdu na tuto hrůzu v úplné anestezii, ale přijde mi že jsem se úplně nevyprázdnila :( přitom jsem včera celý den nejedla a předtím jen čínské polévky a suché rohlíky, prosím poradte co ted, jde ze mě jen voda a občas malinké kousky stolice, ale spíš jen ta voda :-( co myslíte je to správně?

nedali Ti vypít takový ten fajný sajrajt, po kterém lítáš jak alík? Jinak klid, žádná hrůza to není, když jsi v anestezii ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.16 08:24
@martina.se píše:
nedali Ti vypít takový ten fajný sajrajt, po kterém lítáš jak alík? Jinak klid, žádná hrůza to není, když jsi v anestezii ;)

jo to jsem pila včera fortrans, 4 sáčky

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
18.3.16 08:30

Prosím tě a proč na to jdeš v anesetezii? To se přece dělá při vědomí a je to úplně v pohodě, dá se to zvládnout bez toho, aby tě uspávali. Zbytečnej sajrajt do těla jen, ta anestezie.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.3.16 08:33
@sunshinegirl píše:
Prosím tě a proč na to jdeš v anesetezii? To se přece dělá při vědomí a je to úplně v pohodě, dá se to zvládnout bez toho, aby tě uspávali. Zbytečnej sajrajt do těla jen, ta anestezie.

já jsem to psychicky nedala tak proto no z gastra jsem utekla s pláčem :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
1243
18.3.16 08:35

Je to v poradku, ze me taky sly jeste malinky kousicky…byla jsem vycistena dobre a pokud nekde v zahybu neco mudr. nasla, tak to proplachla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
@Anonymní píše:
já jsem to psychicky nedala tak proto no z gastra jsem utekla s pláčem :-(.

Ano, je to nepříjemné, ale chodím na to každé tři roky (jsem nemocná) a jde to zvládnout v pohodě. Na gastru se člověk chvíli dáví a pak to má za sebou a kolonoskopie je úplně v pohodě. Tam mi vždy píchnou něco, co uvolní svěrače a pak člověk ani neví, že se něco děje. Na netu tuna hororových zkušeností a já tedy nevím jak by ti lidi zvládli horší nemocniční procedury.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

Holky jdu tam na 12, myslíte že když ze mě ještě šli trochu kousky stolice že je to v pohodě nebo to bude bránit vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
18.3.16 08:37
@Anonymní píše:
já jsem to psychicky nedala tak proto no z gastra jsem utekla s pláčem :-(.

PS: asi bych postupovala trošku jinak, po domluvě na gastru bych požádala o napsání nějaké uklidňovací tabletky…teď si třeba vzpomínám, že před operací jsem si brala Lexaurin, abych byla víc v klidu a pak si myslím, že bys to snesla mnohem lépe. Jednu tabletku hodinku před zákrokem a hotovo. Je to taky svinstvo, ale lepší než anestezie.

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
18.3.16 08:37
@Anonymní píše:
Holky jdu tam na 12, myslíte že když ze mě ještě šli trochu kousky stolice že je to v pohodě nebo to bude bránit vyšetření?

V pohodě, oni umí tím šlauchem si to opláchnout. Takže z toho si fakt starosti nedělej.

• Nahlásit
  • Citovat
196
18.3.16 08:39

To, jak to popisujes je v pohode, k vysetreni to doktorum staci… A s tou anestezii - bude to asi jen analgosedace, ne? Naprosto uzasna zalezitost, neni vubec tak zatezujici, jako klasicka narkoza, i kdyz se to tak tvari :) I kdyz „usnes“, jsi porad pri vedomi, jen te nic neboli a nic si pak nepamatujes… takze není se vůbec ceho bat, nejhorsi (vyprazdnovani) mas z asebou :) Mmch priste si nech napsat místo Fortransu Picoprep, funguje stejne, ale piji se ho jen dve sklenicky a mezitím cista voda, i lip chutna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
18.3.16 08:41

Tak jestli jsi vypila Fortrans a vsechny 4l tak vyprázdněna jsi. A co se te „anestezie“ tyče ta se dnes dáva v hodně zařízení není to anestezie jako přioperaci jen analgosedace jen zaspis tech cca 20min a proberes se po 45.Jinak pro neznale existuje více přípravku na čištění střev za me doporučuji Picoprep, Citrafleet v obou případech se pije nněco kolem 0,5 l verte mi je to lepsi mam par techto vyšetření za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.16 08:42
@sunshinegirl píše:
PS: asi bych postupovala trošku jinak, po domluvě na gastru bych požádala o napsání nějaké uklidňovací tabletky…teď si třeba vzpomínám, že před operací jsem si brala Lexaurin, abych byla víc v klidu a pak si myslím, že bys to snesla mnohem lépe. Jednu tabletku hodinku před zákrokem a hotovo. Je to taky svinstvo, ale lepší než anestezie.

Na mě tohle moc nezabírá, nebojím se anestezie když mám předoperační výsledky v pořádku nemůže se nic stát. Jenom se prostě prospím.

• Nahlásit
  • Citovat
196
18.3.16 08:42

Ja byla uz minimalne na 10ti kolono a myslim, ze v analgosedaci je to nejen setrnejsi pro pacienta, ale i pohodlnejsi pro lekare… Navic pokud nekdo ma ve strevech nejaky problem, treba zuzeni, bylo by bez analgosedace vysetreni zbytecne trapeni, i pripadny zakrok endoskopem atd… takze pokud to jde, proc si „nepomoct“… myslim, ze kdyby analgosedaci nabizeli lekari vsude automaticky, ubylo by i takovych tech tragickych pripadu, kdy lide ze strachu z vysetreni zanedbají prevenci a pak uz je pozde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
18.3.16 08:44

Fakt se niceho neboj, s analgosedaci je to uplne v pohode… rozloucis se s „obsluhou“ a budes mit pak pocit, ze te vzbudili za vterinku, a pritom budes mit vsechno uz za tebou, pak se prospíš napokoji a pujdes domu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama