Dnes zaciname s prikrmy

131
17.3.06 15:49

Dnes zaciname s prikrmy

Ahoj,

za par dni bude mit mala 6 mes. a tak jsme se rozhodli pomalu zacit s prvnimi prikrmy. Na radu jsme koupili od HAMI „Prvni lzicku“ mrkvicku a mezi kojenim jsme ji par lzicek dali - byla jsem prekvapena, s jakou vervou a radosti se do toho pustila. Dala jsem ji asi 2 plne lzicky, bez problemu je snedla a divala se, ze by jako chtela vic. Ted nevim, jestli jsem ji mela nechat snist tolik, kolik by chtela? Zatim jsem ji pote dokojila.

Verunka byla vzdycky velky jedlik a mrkvicka od HAMI byla fakt dobra, i ja bych si pochutnala.

Jeste jeden dotaz - do tydne by se melo nahradit prikrmem jedno kojeni? Kolik te mrkvicky /nebo neceho jineho/ by misto kojeni mela snist - asi 1 sklenicku? Samozrejme pokud nebude chtit, tak min, ale pokud bude chtit vic?

A co vic doporucujete - HAMI nebo HIPP nebo neco jineho?

Dekuji moc za radu.

Lucys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20193
17.3.06 16:20

Ahoj Lucys,

i když se říká začít po 1-2 lžičkách, já nabídla Anetce v 6měsících mrkvičku a hned mi zdlábla celou skleničku „první lžičku“ a ani nechtěla dokojit, jen chtěla dřív další kojo. Takže má rada - a možná se mnou budou některé maminky nesouhlasit - pokud chce, tak dávej … v tomhle věku bych se nebála.
My jsme tedy jedno kojení nahradily v podstatě hned. Mrkvičku jsem dávala asi 3 dni, pak jsem přidala brambor, brokolici, špenát, … Jedno jídlo se pohybovalo okolo 100ml, časem (řekněme v 8. měsíci) 200ml, teď sní porci 250ml (cca od 11měsíců).
U zeleninových příkrmů mi připadá Hami a Hipp nastejno. Ostatně Anetka dlabe vše :-) naštěstí. U masozeleninových pozor, Hipp obsahuje sůl!!! takže ty ne, spíš Hami a některé od Sunárku.
Ovoce: nejlépe čerstvé, ale jednodužší samosebou jsou hotové. Doporučuju Hipp a některé druhy Hami a Sunárek - ty, které jsou bez cukru, aspoň v prvním roce. Toť můj názor

Snad jsem ti aspoň troškuu pomohla. Přeju úspěchy v přikrmování, u nás to šlo celkem bez problémů, ale vím, že to tak vůbec být nemusí.

Sandra a Anetka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
17.3.06 16:20

Ahoj, je to momntálně u nás často hlavním tématem řešení, tak zkus mrknout do diskuze Řijen 2005 stránká 39-41
a třeba pro inspiraci jsem udělala stránky http://blog.lide.cz/lamargarita/
hezké papání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
17.3.06 21:04

Diky moc, Sandrik i Lamargarito.
Mrknu na diskusi Rijen ...... a snad tam najdu dalsi moudra, z kterych jsem zatim spis mimo :-).

Prece jen bych se ale jeste chtela zastavit u tech prikrmu a zeptat se na jednu vec, ktera mi zatim unikla.

Mam celkem jasno s postupnym zavadenim zeleninky a masa, abychom se vyvarovali prip. alergii, ale

jak je to u kasicek? Je take nutne zacit s par lzickam nebo se najizdi na celou porci? Je tam take riziko alergii? Mozna blbost, ale fakt uz nevim…

Diky a jdu na tu diskusi.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
17.3.06 21:36

Ahoj Lucys,
pokud kojíš, tak je nejlepší začít s rýžovou kašičkou, kterou uděláš do odstříkaného mléka. Nejdřív můžeš zkusit menší porci a pokud bude chutnat (bude), tak ji zvětšit. My jsme začínali se 120 ml.
Pokud nekojíš, tak můžeš zkusit sypnout odměrku kaše do mléka, takže se tím jen mírně zahustí a pak postupně zvyšovat hustotu a jíst lžičkou.
U nás po kaši Filipa poprvé bolelo bříško, ale cca po 2 dnech se to upravilo a kaše má doposud rád.
Jo, na rýžovou kaši mít alergii určitě nebude.
Martina a Filip 15,5. měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
17.3.06 21:39

doporučují se kašičky rýžové nebo rýžovo kukuřičné, nedoporučuje se moc lepek ( je to na krabici napsané), lépe asi ze začátku i bez příchutě, my začala První kaše od zn.Milupa, osvědčila se mi i pak nazahušťování těc hzeleninových pyré v poledne

Tadeášek je na umělé a tak já mu dělám řidší kaši do flašky, vypije cca 150-170ml, pokuď kojíš asi bude lepší lžička

ještě jsem se setkala s doporučením kaše Sinlac hlavně pro alergické děti
jinak pokuď se budeš chtít na něco zeptat, klidně se ptej na můj mail ( lamargarita@seznam.cz ), ráda pomůžu, pokuď budu vědět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
17.3.06 21:48

Az do dnesni prvni lzicky mrkvicky jsem plne kojila.

Ja prave nevim, jestli mam zacit s kasickou az najedeme plne na ten poledni prikrm nebo uz ted. Posledni dobou se mi zda, ze vecer hur usina, coz jsme predtim nikdy neresili. Nevim, jestli ji uz nestaci to moje mlicko nebo je to zoubkama /predevcirem se nam konecne objevily prvni 2/ nebo proste jen chce prso.

Pres den neni nespokojena, nevypada, ze by mela hlad.

Posledni mesic se taky zacala v noci budit, teda jen 1×, ale zatim ji vzdy staci dudlicek, tak fakt nevim.

Jinak uz zacinam procitam diskusi „Rijnatek“.

Diky, holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
17.3.06 21:55

mysím, že můžeš zkusit tu kaši i dříve, najprve zkus aby se neprojevila alergie na mrkývku ( cca 3 dny ) brambůrek a třeba brokolici, a po týdnu bych zkusila i tu kaši na to zasycení na noc

některé maminky říkají, že mrkev a kaše může způsobovat zácpu, tak asi bude lepší nejprve jedno a pak druhé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
17.3.06 22:16

Super. Uz v tom mam docela jasno.

Moc diky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
17.3.06 23:41

Lucys, co se týče těch kaší, tak jsem nedávno někde četla, že kojenému dítěti do roka stačí k večeři jen MM, kaši nemusí vůbec. Doktorka mi taky říkala, že na kaši je vždycky dost času, má se zavádět až jako úplně poslední. A u dětí s predispozicí k alergii méně znamená více. Navíc ne u každého dítěte funguje, že jej kaše zasytí na noc, některé děti se stejně budí na kojení v noci jako dřive, tak do toho nevkládej plané naděje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20193
19.3.06 21:51

My kaši zaváděli až od 10 měsíce. Nejdřív Nestlé rýžovou krupičku a pak rýžovo-pohankovou a kukuřičnou. Z počátku jsem je dělala do mateřskýho mlíka smíchanýho s umělým (1:1), postupně se mi ale mlíka dělalo míň a míň, tak pak jen do um. Na spaní kaše vůbec nepomohla, spíš opačně, museli jsme jí šoupnout dřív, aby nebolelo bříško.
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20193
19.3.06 21:54

jo a pokud se ti budí jen jednou za noc, tak to se máš :-) To Anetka se teprve teď přestala budit po dvou hodinách (nebo i častěj)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
20.3.06 09:11

LUCYS - my začneme za týden po plném kojení s mrkvičkou. Pak se plánuju přes různou zeleninku propracovat k přesnídávkám a po nich ke kaším. Tak si myslím, že to vychází tak v 7 m. A to už klidně dám třeba banánovou.
Já nebudu nemléčnou kaši dávat, protože odstříkat mlíko do ní mi je líto a navíc by to byla pro mě fuška, ručně, asi bych toho ani tolik neodstříkla.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
iwa
268
20.3.06 09:28

Ahojky, v podstatě už bylo řečeno vše. Nejdřív 1 druh zeleninky, přidat brambůrek, další druky zeleniny, jabko, banán, rýžovou kašičku.
Jenom pozor, pokud sami vaříte - brambory by se od února jíst neměly, obsahují hodně solaninu a ty nové mají zatím spoustu dusičnanů. Ze stejného důvody (dusičnany) bacha i na ostatní rychlenou zeleninu, aby nedocházelo k vnitřnímu dušení. Takže u těch zelenino-bramborových příkrmů radši kupuju skleničky, teď na jaře je to bezpečnější.
A co se množství týče - krmím dokud chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama